Cum se schimba viata d-voastra, sub administratia USL?

Creat de NiKoN, Decembrie 10, 2012, 05:59:52 PM

« precedentul - următorul »

cristian87

Citat din: dragos2006 din Decembrie 10, 2012, 09:48:48 PM
Citat din: cristian87 din Decembrie 10, 2012, 09:26:44 PM
si mai aveti si tinicheaua de basisti legata de coada
o sa va tradati si o sa va vindeti intre voi ca niste oportunisti ai ciolanului ce sunteti

Mai fiul ploii eu in viata mea nu am fost membru de partid sau sa am functii pe undeva date de vreun partid . Toata viata mea am muncit cinstit si nu sunt la mana nimanui . Cu Basescu voi fi pana la capat !!!
   Oricum ma voi descurca mai bine decat voi  :P   stii de ce ? pentru ca au nu astept pomana de la nimeni asa cum asteptati voi de la uleselii vostri . FAC SI EU PARTE DIN PULIME NUMAI CA A MEA E MAI MARE  =))

- oricat ai avea-o de mare  e degeaba daca nu ti se ridica si tot ca o femeie te descarci in fundul curtii
-partidele au si ele mandria lor si nu primesc orice truchi-frucli care e la prima generatie de pantofi
-poti sta linistit capatul tau si al celui al carui basanau il venerezi e extrem de aproape. Funia e chiar linga par .
-daca la albine te pricepi la politica esti varza
-la bun simt si omenie esti repetent
nu esti to oare acela care asemenea idolului tau o dai la intors dupa cum bate vantul
acum ceva vreme erai persoana non-grata pe doua forumuri in acelasi timp , ai calatorit cu traista-n bat pe alte meleaguri apicole pentru ca sa te guduri sa fii primit inapoi in aceeasi curte in care te-ai defecat putin mai inainte.
cu toti prietenii tai on-line te-ai certat: andrei rn. romichele ,pupemea etc
astea spun mult despre calitatea materialului din tine , ESTI TU MULT DAR NU ESTI MARE

zâmbeşte-mîine poate fi mai rău

D006

vai de useleul tau !!! :finger:

   eu ma cert cu cine vreau numai ca apoi bem un spritz impreuna . Pe tine nu te baga nimeni in seama ... fiu al ploii...

romikele

Precizare: eu nu am fost certat cu Dragos, pentru un simplu motiv - NU TE POTI CERTA CU EL... dar poti incerca  :razz:

cristian87

Citat din: dragos2006 din Decembrie 10, 2012, 10:53:36 PM
vai de useleul tau !!! :finger:

   eu ma cert cu cine vreau numai ca apoi bem un spritz impreuna . Pe tine nu te baga nimeni in seama ... fiu al ploii...
cat esti de autosuficient ,
chiar si cu tine m-am intalnit cu ceva ani in urma  si am povestit
doar ca eu nu ma dau rotund  cu oamenii pe care ii cunosc
Mai am un principiu, ceea ce voi oportunistii nu cunoasteti"
Nu ling unde am scuipat.
De aceea ma feresc sa scuip pe cineva.
nici pe tine nu o sa te onorez cu aceasta "atentie"
Ramai in plata Domnului.
zâmbeşte-mîine poate fi mai rău

Alutus

Citat din: NiKoN din Decembrie 10, 2012, 05:59:52 PM
Avand in vedere faptul ca USL are 66% din Parlament, deci putere de decizie deplina si nu mai are pe cine da vina, cum se va schimba viata voastra? De maine veti munci mai putin si veti fi platiti mai bine? De maine veti primi ajutor social? De maine veti reincepe afacerea pusa pe butuci de Boc? De maine....
Ieri a fost maine. De ieri cei mai multi romani nu se mai simt umiliti de dispretul celor pe care i-au trimis la gunoi. Burta nu le va fi mai plina, portofelele nu se vor umple, dar incep sa-si recapete demnitatea si speranta de bine. Si mai este ceva pe care l-ati sesizat cu siguranta: incep sa se lepede de frica.
Sa nu uiti Darie!

Alutus

Citat din: dragos2006 din Decembrie 10, 2012, 08:37:59 PM
  Suntem asa de saraci incat nu ne putem gandi la mai bine .
  Sa asteptam legea bugetului de stat si codul fiscal pe 2012 , atunci vedem ce hram poarta aceasta adunatura. Dar cand un clan face supermajoritate va fi bine pentru ei iar pentru pulime doar osciore .
Asa  este, o adunatura, in frunte cu academicianul Dinu C Giurescu.
Legea bugetului va fi un soc pentru adulatorii raposatului ARD: reduceri masive pentru adevaratii paraziti bugetari ai tarii incepand cu... cine crezi? In timp ce noi strangeam cureaua , ei promovau nepotismul si risipa si mareau bugetele lor de 5 (cinci) ori.  Se vor strange cu toti intr-un singur salon fiindca nici bani pentru caldura nu vor avea. Plimbarile la Predeal, Covasna si Neptun le va face cu benzina platita din vanzari anterioare. Si le va veni randul si  astora.
Sa nu uiti Darie!

iulian61

Salut! Atata timp cat nu vom sti sa acceptam si sa respectam optiunile diferite,care nu coincid cu ale noastre,nu cred ca vom trai mai bine.Cu respect pt toti.

Kov iulian

Citat din: Alutus din Decembrie 11, 2012, 09:37:57 AM
Citat din: dragos2006 din Decembrie 10, 2012, 08:37:59 PM
  Suntem asa de saraci incat nu ne putem gandi la mai bine .
  Sa asteptam legea bugetului de stat si codul fiscal pe 2012 , atunci vedem ce hram poarta aceasta adunatura. Dar cand un clan face supermajoritate va fi bine pentru ei iar pentru pulime doar osciore .
Asa  este, o adunatura, in frunte cu academicianul Dinu C Giurescu.
Legea bugetului va fi un soc pentru adulatorii raposatului ARD: reduceri masive pentru adevaratii paraziti bugetari ai tarii incepand cu... cine crezi? In timp ce noi strangeam cureaua , ei promovau nepotismul si risipa si mareau bugetele lor de 5 (cinci) ori.  Se vor strange cu toti intr-un singur salon fiindca nici bani pentru caldura nu vor avea. Plimbarile la Predeal, Covasna si Neptun le va face cu benzina platita din vanzari anterioare. Si le va veni randul si  astora.

Am vazut-o si pe asta hoti care sa starpeasca hotia, se cunoaste ca sa uitat tot din trecut .
Care a fost motivul pentru care au venit Basescu si ai lui ?
Mai tineti minte prin 2004-2005 cat de scarbita era lumea de hotiile PSD-ului, pe atunci Basescu ne promitea ca va orinde corupti si le va face si le va drege si pe acest motiv a luat puterea apoi la pus pe tariceanu prim ministru .


Inainte sa vina Basescu la putere prim ministru era Bombonelul de vreo 4 ani .
Oare de ce avea lumea impresia asta ca PSD-ul era corupt ?
Pai fiindca Psd-ul a pierdut puterea pt vreo 4 ani pe timpul " tapului " si erau foarte "infometati " si cand sau vazut la putere nu au mai tinut cont au bagat in ei ca sparti fara numar .


Daca atunci fiindca au stat pe bara doar 4 ani populatiei romaniei li sa parut ca prea sa furat in cei 4 ani de guvernare ce au urmat sub conducerea " intemitatului" dar acum cand PSD-ul a " flamanzit" de li se vad coastele timp de 8 ani .
Va dati seama ce chin pe ei pana acum, sunt precum cei ce postesc in fata unei mese pline de bucate, le curg balele dar nu pot " manca dupa pofta sufletului pana prind toata puterea .


Si dupa ce vor realiza asta sa te tii , ei nu s-au schimbat cu nimic .
Un om, un partid, o tara nu se poate schimba pur si simplu, ii trebuie un soc sa faca asta iar in cazul partidelor nu am vazut nici un soc, nu au fost socati de nimic  ca sa se schimbe  sunt aceleasi lichele din trecut .


In cazul unui simplu om  cand Doctorul ii spune, daca mai bei mori fiindca ai ciroza, acel soc vazandu-se in fata morti e de ajuns sa se schimbe .
Sau socul puscariei e de ajuns sa sperie un hot sa devina cinstit .
Nu am vazut nici o schimbare a clasei politice nu i-am speriat cu nimic, dimpotriva rad pe la spatele nostru ca iar au reusit sa ne pacaleasca .

Au pus niste tinerei in fata sa ne ia ochi au schimbat numele si gata " sunt alti" votati-ne ca ne-am reformat =)) =)) =)) =))

pharaonu75

Cine a lansat pe piata baronii locali?
Acum acei baroni locali au trecut in umbra si si-au impins la inaintare marionete tinere si cu imagine imaculata... aceeasi Marie dar cu alta palarie!

Eu as baga la puscarie toata clasa politica, daca dupa 4 ani de mandat populatia nu o duce mai bine!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Alutus

Citat din: Kov iulian din Decembrie 11, 2012, 12:57:49 PM
sunt aceleasi lichele din trecut .
Uite acusi vin la redistribuire cu taburete  de acasa si cu presulete ca sa stea si pe trepte : cap de lista Nuti cea virtuoasa, adiind un usor iz de branza (veritabila, direct de la cioban) , Ionica cu broasca si mormolocii in gat , prea frumoasa si cinstita Robertina cu abacul subsuoara, suava Andreea ca inlocuitor de otet si descurajatoare a viselor erotice, branconierul Igas cu DEX-ul sub chimesa ,ca sa mai poata lucra omul la deformarea limbii romane si alti tineri de viitor cu radacini zdravene in trecutul apropiat. Tot sanga tanar, dar infestat.
Sa nu uiti Darie!

pharaonu75

OK!
Dar si cand te uiti in partea cealalta te apuca durerea de intelect! Cei batrani sunt fosti "baroni", iar cei tineri sunt marionetele unora cu bani, bagati pe liste tocmai pentru a le proteja lor interesele si afacerile veroase.

Cred ca romanilor le-ar prinde bine o "narcotizare" in masa, ca la albine!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

cristian87

ce e drept e drept sunt toti o apa si un pamant - esaloanele 2 si trei din PCR si UTC sau copiii, ginerii sau marionetele fostilor securisti si pcr+isti
asta e cea mai mare vina a lui basescu
OAMENII AU VOTAT PE ORICINE ATATA TIMP CAT NU ERA BASIST
daca el nu era asa jigodie usl ar fi avut maxim 55% si nu era toata puterea in mana lor
asa cum inainte au votat ca sa scape de Bombonel si au dat pesta altul mult mai infect asa si acumaau vrut sa cape de vaporeanul chior
sa vedem insa cum se vor comporta ponta si antonescu , ca prima greseala au facut+o deja chemand ungurii la guvernare
zâmbeşte-mîine poate fi mai rău

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: pharaonu75 din Decembrie 11, 2012, 01:35:58 PM
Eu as baga la puscarie toata clasa politica, daca dupa 4 ani de mandat populatia nu o duce mai bine!

nuuuu ca acolo intretinerea costa enorm
nici macar nu cred ca ne ajung puscariile noastre

vorbim cu pretenii lui ponta de peste prut sa ne lase sa repopulam cernobal-ul si ii trimitem gratis acolo
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

Alutus

Situatia actuala atarii se aseamana cu o succesiune . Muri saracu mos Costache si ne lasa cu o multime de datorii. Cine credeti ca bau 20 de miliarde de euroi ? Dar cine credeti ca le va plati? TZ tZ tz!
Si nepotii nostri, dar si-ai vostri. A inceput si va continua inca 15 ani. Si se rostogoleste ca un bulgar de zapada.
Sa nu uiti Darie!

pharaonu75

Las' ca-l suspenda iar pe Basescu si sa vezi cum achita USL-ul majoritar toata datoria... fara ca poporuul sa simta!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube