Cum se schimba viata d-voastra, sub administratia USL?

Creat de NiKoN, Decembrie 10, 2012, 05:59:52 PM

« precedentul - următorul »

NiKoN

Avand in vedere faptul ca USL are 66% din Parlament, deci putere de decizie deplina si nu mai are pe cine da vina, cum se va schimba viata voastra? De maine veti munci mai putin si veti fi platiti mai bine? De maine veti primi ajutor social? De maine veti reincepe afacerea pusa pe butuci de Boc? De maine....
Un prieten adevarat nu poate fi cumparat, dar poate fi vandut!

dorindafi

cred ca este prematura intrebarea
daca maine ai fi numit intro functzie suprema ai fi capabil sa faci ceace ai spus  :roll:
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

relutu

Bravo d-nu Dorin.La o masina plina de rugina nu poti sa-i pui motor nou.

dorindafi

ca shi in apicultura , totul se face cu rabdare
recunosc ca sunt shi eshecuri dar trebue sa avem rabdare
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

D006

  Suntem asa de saraci incat nu ne putem gandi la mai bine .
  Sa asteptam legea bugetului de stat si codul fiscal pe 2012 , atunci vedem ce hram poarta aceasta adunatura. Dar cand un clan face supermajoritate va fi bine pentru ei iar pentru pulime doar osciore .

cristian87

da numai ca acum faceti si voi parte din pulime
si mai aveti si tinicheaua de basisti legata de coada
o sa va tradati si o sa va vindeti intre voi ca niste oportunisti ai ciolanului ce sunteti
zâmbeşte-mîine poate fi mai rău

Florin-braileanul (FlorinI)

viata se va schimba....

DIN RAU, IN MULT MAI RAU

nu sunt un pesimist, dar optimismul... s-a cam dus
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

Donbazil

Sal'tare!
Intrebarea asta ori e pusa prosteste, ori e pusa curveste......Si in nici unul din cazuri nu-i bine!
...
Da' daca tot am intrat,  hai sa spun parerea mea:
Sper sa ni se dea undita, ca peste stim noi sa prindem..... :nod:
Mai sper ca sa ni se spuna de la inceput ca avem de platit un peste ca impozit iar restul sa nu ne fie furat prin diverse tertipuri....
Sper ca " astia" sa fie invatat macar arata de la "ailalti" incat sa nu faca aceleasi  tampenii si daca se poate SA FURE MAI PUTIN! :mad: :rusine: :mad:
Iarasi mai sper ( cu strangere de inima si indoiala in suflet, da' io totusi sper, - ca pedeleii si pupincuristii baselului vor tacea dracului din gura macar pentru patru ani).... :nod: :mad: :nod:  :rusine: :rusine: :rusine:
Sal'tare! :hi:
Donbazil - Faget :thanks:

D006

Citat din: cristian87 din Decembrie 10, 2012, 09:26:44 PM
si mai aveti si tinicheaua de basisti legata de coada
o sa va tradati si o sa va vindeti intre voi ca niste oportunisti ai ciolanului ce sunteti

Mai fiul ploii eu in viata mea nu am fost membru de partid sau sa am functii pe undeva date de vreun partid . Toata viata mea am muncit cinstit si nu sunt la mana nimanui . Cu Basescu voi fi pana la capat !!!
   Oricum ma voi descurca mai bine decat voi  :P   stii de ce ? pentru ca au nu astept pomana de la nimeni asa cum asteptati voi de la uleselii vostri . FAC SI EU PARTE DIN PULIME NUMAI CA A MEA E MAI MARE  =))

D006

Citat din: Donbazil din Decembrie 10, 2012, 09:46:08 PM

Sper sa ni se dea undita, ca peste stim noi sa prindem..... :nod:


  O pescuiesti din parti !  ca balta e a lor si abia le ajunge lor pestele  :)  pentru pulimea uselista eventual raman doar solzii de la peste  :finger:   rugatii sa beleasca pestii cu atentie ca altfel nu vor avea gust bun solzii....

Donbazil

Sal'tare!
Stii ca eu , ca om te respect prea mult pentru ca sa ma gandesc macar ca m-as putea certa cu tine, de aceea .....
Ramane cum am stabilit!....
Sal'tare la toata lumea!
Donbazil - Faget :thanks: :stop_the_war:

P.S. Chear si pe cele mai  speciale balti se dau permise, d'apai pe apele de munte, colinare si de ses, precum si in marea cea mare, unde are acces toata lumea....Cu o conditie: Sa respecte legea!.....Ori unii tocmai de asta fug....De lege!.....

NiKoN

Don Bazil, aveti intr-adevar, un limbaj colorat. Nu sunt nici prost si nici curva. Sunt doar civilizat si va iert pentru cuvintele de "cocalar" adresate in mod gratuit si sub imperiul frustrarilor ultimilor ani.  Cred ca a fost o eroare din partea mea sa deschid un subiect atat de sensibil. Dar, avand in vedere faptul ca am platit cu 25% din salariu si tva majorat aceste vremuri de cumpana (adica sunt tanar) voi apuca si cincinalul USL cu marile lui impliniri. Sa auzim de bine!
Un prieten adevarat nu poate fi cumparat, dar poate fi vandut!

Donbazil

Sal'tare!
Si eu te salut!....Cu aceleasi ganduri :nod:.....
Mai ales ca esti tanar, cred ca ar trebui sa constati si singur, ca unele subiect sunt cam GRELE!..... :nebun:  :rusine::mad: :rusine: :nebun: :rusine:
Da' despre apicultura, pe un forum de apicultura n-ai vrea matale sa discutam?.....
Ca io de trompete sunt satul..... :stop_the_war:
Sal'tare!
Donbazil - Faget :hi:

NiKoN

Avand in vedere faptul ca sunt incepator in domeniul apiculturii, risc sa postez doar in sectiunea Postari Non-Apicole. Cu iertare!
Un prieten adevarat nu poate fi cumparat, dar poate fi vandut!

Kov iulian

Citat din: NiKoN din Decembrie 10, 2012, 05:59:52 PM
Avand in vedere faptul ca USL are 66% din Parlament, deci putere de decizie deplina si nu mai are pe cine da vina, cum se va schimba viata voastra? De maine veti munci mai putin si veti fi platiti mai bine? De maine veti primi ajutor social? De maine veti reincepe afacerea pusa pe butuci de Boc? De maine....


Se vor schimba multe in viata noastra in primul rand vom trai mai prost, preturile se vor mari, baieti vor face ce au mai facut si pana acum .


Se va imparti tara in niste "Judete " mai mari prilej de nervi si umblat aiurea pe drumuri si cheltuit bani .