Votul din 9 decembrie 2012

Creat de Bătrânul, Decembrie 03, 2012, 10:20:34 AM

« precedentul - următorul »

Bătrânul

La acest scor Basescu 1) isi recheama generalii din USL 2) scoate caramizile bagate in USL (oamenii proprii dintre care poate numii la primi ministrii citi  vrea el 3) Anunta pe santajabili sa voteze cum trebuie in parlament 4) cheama UDMR la alianta 4) cheama minoritatile din parlament . In acest fel are majoritate comfortabila in noul parlament si formeaza guvernul,,,, ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ =D> =D>

D006

  Pe tatamare din mormant mai cheama Basescu daca USL face peste 60% , nici primavara nu-l apuca la Cotroceni .

Alutus

Cantecele sirenelor si al Casandrelor nu mai beneficiaza de auditoriu. A ramas din el, doar un cor lugubru al bocitoarelor ce-si asteapta cu spaima sfarsitul. Si-au pregatit cu mana lor viitorul domiciliu :lada de gunoaie a istoriei. Fie-le amintirea cat mai scurta! Gunoieri de serviciu: 7,4 milioane de romani inarmati cu stampile-maturoaie .   Zarurile sunt aruncate. Nu mai puteti face nimic. Dreptul  de a vota mi-a fost oferit de cei ce au murit in decembrie '89.
Din respect pentru ei,  si cu speranta de  bine pentru Romania,  eu voi vota in 9 decembrie.
Sa nu uiti Darie!

Bătrânul

Citat din: dragos2006 din Decembrie 05, 2012, 03:19:16 PM
  Pe tatamare din mormant mai cheama Basescu daca USL face peste 60% , nici primavara nu-l apuca la Cotroceni .
Deocamdata in sondajul nostru este sub 50%  :rotfl: :rotfl:

D006

  In a  lor este peste 60 %  =))  care crezi ca se pune ?   :)

Bătrânul

#35
Citat din: dragos2006 din Decembrie 05, 2012, 04:46:22 PM
  In a  lor este peste 60 %  =))  care crezi ca se pune ?   :)
Am incredere mai mult in sinceritatea stuparilori nostrii!  :bravo: Daca votau toti cei care au vizualizat puteam stii rezultatul cu 1 % toleranta ...

filip

Daca scoti din ecuatie cei care nu merg la vot,alta e situatia in procente.
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

Kov iulian


delorin I

Cred ca asta va fi cea mai buna solutie...sa-i votam pe toti....Deja as face campanie pentru asta..pacat ca ei nu vor pricepe mesajul....Aici este limita democratiei...daca cei care ar vota in anulare ar fi majoritari...ar trebui ca TOATA CLASA POLITICA SE SE SCHIMBE! SA apara fete total noi! Eu cred asa cum am spus-o tot aici, ca povestea asta cu uninominalul ar trebui dusa mai departe nu sa ti se impuna un candidat ci sa alegi dintr-o lista propusa de respectivul partid! Pacat ca nu putem duce chestia asta in strada. Si noi putem fi acea societate civica care poate inova dincolo de limitele pe care vor ei sa le treaca! Haideti sa facem o lista de semnaturi si sa schimbam ceva in tara asta...sa le impunem sa se retraga DEFINITIV cand pierd rusinos alegerile si nu sa stam la mana lor  si a familiilor lor/amante etc, propulsate in politica. Destul cu alde Mitrea, alde Boagiu si mai cati altii!Degeaba discutam daca nu facem ceva! Restul este doar vaicareala care nu foloseste la nimic iar forumul ca si sindicatele acestei tari, fac cel mult TERAPIE SOCIALA!   

roi_ag

Nici AKM-ul nu-i mai schimba  :nod:  :nod: :nod:

balasbebe

Daca acum ies, si am convingerea ca USL-ul va iesi, opt ani nu mai scapam de ei. Se vorbeste ca se vor certa, dar nu cred in acest scenariu.
Nu voteaza inca toti deoarece cel putin 40% sunt cei nehotarati.

mellificus

la referendum pe toate antenele era un sondaj facut pe vreo 100 de pers) care arata ca vreo 70% vor participa la vot si basescu da fi inlaturat cu vreo 60% ... am cautat pe internet si alte sondaje care nu aveau treaba cu politicienii - vreo 3 - 4 sondaje. si cu mult mai multe persoane ... si ce aratau ?? destul de aproape de adevar... asa e si acu... daca vrei sa fii aproape de adevar trebuie sa cauti mai multe sondaje care nu au treaba politic si cu cat mai multe persoane. nu va lasati pacaliti doar de un sondaj din 20 oameni ...

orbanstefan64

adevarul ???? traim in lumea calculatoarelor ????
:hi: :hi: :hi:

murarudumitru

Citat din: roi_ag din Decembrie 03, 2012, 08:12:46 PM
Ce o fi in capul lui ?
Mias dori sa fie cei an sufletul meu de 15 ani de zile

Alutus

Citat din: roi_ag din Decembrie 05, 2012, 06:59:49 PM
Nici AKM-ul nu-i mai schimba  :nod:  :nod: :nod:
Greu vei intelege ce-i in capul unuia,  daca nici in al tau nu stii prea bine daca se afla ceva.
AKM? Exista un plan B?
Sa nu uiti Darie!