Suspendarea lui Basescu !?

Creat de Bătrânul, Iulie 05, 2012, 02:09:34 PM

« precedentul - următorul »

costinelblagniceanu

Citat din: alvo din Iulie 25, 2012, 07:21:09 AM
care "oameni"?
cine sunt ei,cei care tot vor castiga?de unde pana unde teama ca se suie pisica pe soba si darama drobul de sare?
la vot,acolo e momentul adevaraului!
cine se teme de vot?
cel "lovit de lovitura de stat" nu mai vrea intoarcerea la popor?
mergeti la vot oameni buni,noi nu avem nimic comun cu piratul,piticul,analfabeta,cumatrul lui bercea mondialu,blejnar,buda,falca si toata haita lor!
Mai bine analfabeta decit plagiatoare,iar in locul lui Blejnar il puteti pune pe Nastase?
Cine intreaba este prost pentru 5min. cine nu ramine prost o viata.http;//costinelblagniceanu.sun photo.ro

filip

Stai acasa pe 29 iulie.
Vino la vot in noiembrie ori alta data la parlamentare.
Intrebarea :
Esti ori nu manipulat?
Care e opinia ta?

Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

alvo

hai la vot pe 29 iule si arata-le ca contezi!
          Mai bine analfabeta decit plagiatoare,iar in locul lui Blejnar il puteti pune pe Nastase 
sigur,mai bine analfabeta,dar sa stea acasa,sa pazeasca curcile,sa dea mustele afara din cismigiu,nu sa fie europarlamentar  cu 40 mii euro/luna
daca il punem pe nastase in locul lui blejnar,reciproca e valabila? adica sa-l punem pe blejnar in locul lui nastase,sau macar langa el? 

alvo

cat despre plagiat.....................de la vechiul testament nu s-a mai acris nimic nou! chiar si evangheliile sunt o forma de plagiat !
numai ca nu se stie cine pe cine a plagiat:luca pe matei sau invers,dar marcu?

Bătrânul

 :rotfl: Acum mi-am dat seama ca Ponta  scapa si de Basescu ( in toamna ) si de Antonescu (de acum) . Doctorul va fi presedinte ? sau cine ?  :limba:

pharaonu75

Citat din: alvo din Iulie 25, 2012, 12:58:17 PM
cat despre plagiat.....................de la vechiul testament nu s-a mai acris nimic nou! chiar si evangheliile sunt o forma de plagiat !
numai ca nu se stie cine pe cine a plagiat:luca pe matei sau invers,dar marcu?

Asta nu-i o scuza... si cu atat mai mult nu ii face cinste unui prim-ministru, mai ales ca vrea sa se creada despre el ca este un om corect!
Corect a fost ministrul german care a demisionat in momentul in care doar a fost suspectat de plagiat... de aceea nemtii sunt unde sunt, iar noi ne zbatem in mocirla si ne tragem in jos unii pe altii ca nu cumva vreunul sa iasa si sa isi vada linistit de treaba!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

happy

Citat din: Bătrânul din Iulie 25, 2012, 03:52:02 PM
:rotfl: Acum mi-am dat seama ca Ponta  scapa si de Basescu ( in toamna ) si de Antonescu (de acum) . Doctorul va fi presedinte ? sau cine ?  :limba:
Batranul tot batran ramane! :bravo:
http://hapy.sunphoto.ro/
Lumea nu ar exista fara albine!

Alutus

Citat din: filip din Iulie 25, 2012, 12:06:24 PM
Stai acasa pe 29 iulie.
Vino la vot in noiembrie ori alta data la parlamentare.
Intrebarea :
Esti ori nu manipulat?
Care e opinia ta?
In dec '89 murira neste oameni pt a putea vota liber. Fura si astia manipulati, dar de iredentisti. Acu cica ne manipuleaza neste antieuropenisti. Iaca, cu mine le merse figura. Din europenist nascut si convins reusira sa ma treaca de partea celor ce nu mai vor in Europa, ci  la referendum. Indemnul acesta de a veni doar in noiembrie este insultator. Stati acasa si va veti castiga pentru viitor un mare drept: dreptul de a pleca capul si de a tacea. Pentru voi si copii vostrii.
Sa nu uiti Darie!

filip

Cum e democratia PDL?
Cer membrilor PDL sa filmeze cine merge la vot la intrarea in sectie,apel facut de BOC!
A sta langa bolul cu bile la MOTIUNE am zis e democratic si se petrece in parlament.
A supraveghea oamenii daca merg la vot e esenta democratiei la scara mare.
Iar jucatorul zice:
Voi stati acasa,eu merg fiindca sunt ALESUL!
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

Kov iulian

#69
Ma uit la discutiile de aici dar si din alte parti si vad un pic de indarjire( inversunare ) fiecare crede ca are dreptate iar celalalt se inseala si vice versa .


Daca tu nu votezi, toti suntem Basescu !


Priviti si la acest videoclip jumate au votat ca le place, jumate ca nu .

Cam asa e si tara doar ca sunt 3 tabere nu doua cum s-ar crede .
E tabara pro Basescu, care ar muri dar pe Basescu nu l-ar schimba
E si tabara Pro Ponta si Crin care sunt contra basescu pana la Moarte .

Dar mai e o tabara din care fac si eu parte recunosc , acea care a vazut si tine minte cea au facut cei din PSD imediat dupa 89 .
Distrugerea CAP-urilor, distrugerea fabricilor si uzinelor si vanzarea metalelor la turci , si alte lucruri marsave .
De asemeni au vazut si ce au facut cei din PDL( indatorarea statului, rispipa de bani ) si s-au lamurit si cu aia si cu ailalti .


Eu subsemnatul am avut o tentativa de a intra in politica intr-un partid neutru ( ecologist ) am sperat ca prin inscrierea in acea miscare ( pe atunci nu erau inca partid recunoscut ) ecologist as fi putut schimba in bine ceva in tara asta, am scris numeroase mailuri celor din conducerea acelui partid ( la care am primit raspuns ) in care explicam problemele apiculturi si i-am rugat sa schimbe ceva daca vor putea .

Parea o alternativa la aceste partide corupte care conduc tara, dupa un timp acea miscare a devenit partid cu ajutorul zecilor si sutelor de mii de tineri care s-au inscris in randurile lor, apoi dupa alt timp si-au tradat membri si au intrat in alianta USL .

( a fost chiar un mare scandal la varf, iar un baiat smecher ia inlaturat pe cellalti copresedinti, ca sa poata face el jocurile )

M-am retras indignat si le-am adresat niste cuvinte foarte tari prin care mi-am exprimat indignarea fata de ce au facut .
cred ca sunt singurul " fost mic politician " din tara asta care a intrat intr-un partid mic inca neinfiintat inca si sa retras din propria vointa cand acesta a venit la putere
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:


Voi va certati aici uni sa pice base si sa vina ponta la putere si alti sa pice ponta si sa ramana Base la putere .

Dar noi  cei a treia parte  nu ii mai dorim la putere pe nici uni, acum la acest referendum ar mai fi trebuit sa mai existe o casuta prin care sa fim intrebati daca pe langa demiterea lui Basescu ii dorim la putere pe Ponta si Crin .

Daca ar fi fost asa , m-as fi dus si as fi votat sa fie demis Basescu dar si Ponta, si probabil sute de mii sau milioane de romani ar fi facut la fel ca mine .


Manipularea lor, a celor doua tabere e ca sa atraga de partea lor ori in stanga ori in dreapta aceasta mare masa de oameni  scarbiti de politicieni si fac tot posibilul . tot fdelul de manevre de circuri numai sa ii prosteasca pe acei din a treia categorie .

Ne-am saturat de fetele lor de minciunile lor , vrem sa vina la putere niste oameni responsabili si patrioti, ne-am satuat de acesti vanzatori de tara .

ni_nacu

"Dar noi  cei a treia parte  nu ii mai dorim la putere pe nici uni, acum la acest referendum ar mai fi trebuit sa mai existe o casuta prin care sa fim intrebati daca pe langa demiterea lui Basescu ii dorim la putere pe Ponta si Crin ."
  Acum e da sau nu Basescu.
  Daca trece referendumul peste aproximstiv doua luni - cu da sa nu Crin sau cine o mai fi.
  Peste trei luni vine randul lui Ponta si ai lui.
  E asa,sau nu ?

puiu

NU. Am crezut ca un PRESEDINTE mai "slab" ca D-l CONSTANTINESCU nu va aparea in ROMANIA.Cu prima ocazie am sa cer scuze D-lui Constatinescu pentru parerea gresita chiar daca nu-mi cunoaste parerea. Despre Domnul PRESEDINTE BASESCU,nu am crezut ca in Romania-tara mea din care nu voi pleca niciodata,pleaca copiii mei,nepotii,colegii,sa o duca mai bine in alta tara datorita atmosferii de nesiguranta zilei de maine creata de un PRESEDINTE votat de simpatizantii pe care acum ii invita sa nu se prezinte la VOT. RUSINE,RUSINE,RUSINE!

balasbebe

Pe mine nu m-au convins sa particip la vot.

Alutus

#73
Citat din: puiu din Iulie 26, 2012, 10:10:45 PM
NU. Am crezut ca un PRESEDINTE mai "slab" ca D-l CONSTANTINESCU nu va aparea in ROMANIA.Cu prima ocazie am sa cer scuze D-lui Constatinescu pentru parerea gresita chiar daca nu-mi cunoaste parerea. Despre Domnul PRESEDINTE BASESCU,nu am crezut ca in Romania-tara mea din care nu voi pleca niciodata,pleaca copiii mei,nepotii,colegii,sa o duca mai bine in alta tara datorita atmosferii de nesiguranta zilei de maine creata de un PRESEDINTE votat de simpatizantii pe care acum ii invita sa nu se prezinte la VOT. RUSINE,RUSINE,RUSINE!
Oare un presedinte "puternic" este acela care cu  vocea dogita de alcool si mahorca, de vicii doar de el stiute, injura ca la gura cambuzei?! care insulta si jigneste pe toata lumea?!  care hahaie prin carciumile de la bariere?! care minte si se contrazice in fiecare secunda?!  care da cu pumnul in masa si zbiara: am zis?! care uraste tot ce misca?! 
Pentru ca este un intelectal autentic, pentru ca s-a retras atunci cand nu a mai avut sprijin, pentru ca nu s-a agatat de scaun, pentru ca nu a jignit, pentru ca nu a facut contrabanda cu blugi si tigari, pentru ca nu a facut vanzari anterioare, pentru ca avut drept  colaboratori numai intelectuali autentici si cinstiti,  pentru ca a  avut si are un comportament civilizat, pentru ca in '98 si-a afirmat clar atasamentul fata de NATO, pentru ca in '99 la Helsinki a obtinut acordul de principiu pentru aderarea la UE, pentru ca nu a considerat tara drept o proprietate personala si mai ales  pentru ca a fost un om slab, beneficiaza de tot respectul meu!
Duminica avem de ales intre un om puternic si un viitor al presedinti slabi . Tara care are un presedinte "slab" are in schimb un popor puternic. Pentru a cata oara se va repeta dilema :HRISTOS sau Baraba?!
Sa nu uiti Darie!

Alutus

Citat din: balasbebe din Iulie 27, 2012, 07:00:40 AM
Pe mine nu m-au convins sa particip la vot.
Cine nu doreste sa-si foloseasca dreptul de a vota, nici nu merita acest drept. Somn usor natiune!
Sa nu uiti Darie!