Viitorul PRESEDINTE al ROMANIEI - Mihai Razvan Ungureanu

Creat de pedro, Februarie 07, 2012, 10:52:14 AM

« precedentul - următorul »

D006


pharaonu75

Citat din: dragos2006 din Februarie 07, 2012, 10:44:35 PM

iti dau  40 de arginti daca de maine iti dai demisia de la servici si te apuci de munca independenta !

Munca independenta fac si fara sa imi dau demisia! In plus, dupa ce mi-am amanetat o parte din viata (aproape 2 decenii) dar si din drepturi si libertati in favoarea acestui sistem, nici prin gand nu imi trece sa il parasesc fara a putea lua ceva cu mine.
Nu am cotizat toata viata la stat pentru ca dupa aceea sa fiu "invitat"cu nesimtire sa plec din tara si sa fiu sluga la straini daca vreau sa am bani ca sa traiesc.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006


jonny_it

Citat din: dragos2006 din Februarie 07, 2012, 10:32:06 PM
  Omului nu-i trebuie doar hrana materiala . In primul rand ii trebuie hrana spirituala !  cad veti intelege ca fericirea nu sta intr-un pumn de arginti veti descoperi secretul fericirii absolute !

Corect, nu am zis ca nu!
Totusi cand sistemul de sanatate nu functioneaza, invatamantul nu, infrastructura nu, cu toate ca platesti pentru ele .. cum poti sa fii fericit dpdv al unui locuitor al Romaniei? Pentru ca inevitabil o sa dai peste una din problemele enumerate.

pedro

ROMANIA
ca stat a fost creat de O MANA de oameni .POPORUL a murit pe front!Atat putea face ATUNCI!

Si astazi ,tot cativa oameni,TRAG Romania "de par" sa nu se inece.
Ceilalti politicieni ca si in trecut PROFITA! 
POPORUL si acum TOT pe front!
Democratia presupunea ca  POPORUL sa poata face si altceva decat sa moara!
Sa VADA cand un OM este de VALOARE si sa-l sustina!

Cand am initiat acesta discutie am sperat ca voi vedea o mica efervescenta ca POATE EL este "ALESUL"(zic si eu POATE!)
dar 
pana cum la intrebarea

CINE ATI VREA SA VA CONDUCA IN ANII VIITORI(dupa Basescu)

" Viitorul PRESEDINTE al ROMANIEI - Mihai Razvan Ungureanu  (Citit de 388 ori)"

din 388 de oameni din popor doar 20 au VOTAT ( din care 8 pentru) adica  pe popor il doare undeva!

Adica inca NU VEDE! Poporul are treaba lui!
In fiecare an trecem nepasatori prin ziua mortii noastre!

jonny_it

Citat din: dragos2006 din Februarie 07, 2012, 10:54:09 PM
  Ai fost platit pentru munca ta !

Iar statul roman a fost platit din salarul lui...

Domn Dragos, acum serios, cand sustii chestiile astea chiar vorbesti serios sau faci o gluma?  :uimit:

Florin-braileanul (FlorinI)

http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

jonny_it


centrifuga

Cand am initiat acesta discutie am sperat ca voi vedea o mica efervescenta ca POATE EL este "ALESUL"(zic si eu POATE!)

da,el este alesul lui baselu!

D006

Citat din: jonny_it din Februarie 07, 2012, 10:54:42 PM


Corect, nu am zis ca nu!
Totusi cand sistemul de sanatate nu functioneaza, invatamantul nu, infrastructura nu, cu toate ca platesti pentru ele .. cum poti sa fii fericit dpdv al unui locuitor al Romaniei? Pentru ca inevitabil o sa dai peste una din problemele enumerate.

  1) daca traiesti sanatos si gandesti sanatos nu ai nevoie de sistem de sanatate (cu mici exceptii incadrabile in eroarea statistica). Oricum la nivel global sistemul de sanatate nu functioneaza normal deoarece produce doar ... bolnavi.
   2) Invatamant , statul roman iti asigura 12 clase gratuite si sistem de burse .
   3) Infrastructura este suficienta dar prost intretinuta . De vina nu este Basescu ci autoritatile locale votate de ... noi .

Florin-braileanul (FlorinI)

#70
Citat din: jonny_it din Februarie 07, 2012, 10:59:44 PM
Citat din: Florin-braileanul (FlorinI) din Februarie 07, 2012, 10:57:32 PM
ALOOOOO !!!


USL-ul anti PDL

ia mai vedeti voi cat mai tine USL-ul...
vorbiti pe rand va rog... PSD si PNL


http://www.hotnews.ro/stiri-politic-11447920-fisuri-relatia-victor-ponta-crin-antonescu.htm
cu parere de rau... nu eu

Redactia Hotnews.ro
•Cristian Pantazi - redactor sef
•Dan Tăpălaga - editor coordonator (Actualitate, Politic)

cine te deranjeaza?


Stii cine e patron la ziarul in cauza?  :rotfl:
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

jonny_it

Citat din: dragos2006 din Februarie 07, 2012, 10:52:16 PM
Jonny acum exagerezi !

Foarte posibil ... gata iau o pauza de meditatie.
Basescu e un sfant!  ma ierti?  ^:)^

PS: Vezi ca esti dator cu o explicatie din ultimul film de pe youtube/blog, asta ca sa mai discutam si apicultura; acolo e mai interesant de discutat cu tine; politica nu mai discut ca iese urat!  :rotfl:

centrifuga

cei enumerati de voi ca au ajuns sefi de stat,au trecut prin procesul electorau,chiar si putin!
doat andropov a fost numit!

pharaonu75

Citat din: dragos2006 din Februarie 07, 2012, 10:54:09 PM
  Ai fost platit pentru munca ta !

Si am cotizat fara sa primesc nimic inapoi pentru asta!
Stii ca foarte multi ani am cotizat obligatoriu la doua case de sanatate (desi legea spune altceva) si nu am primit nimic de la niciuna?
Stii ca pentru cateva milioane bune pe care le dau lunar din salariu catre aceste case de sanatate, nu mi se dau medicamente nici compensate nici gratuite, desi legal ar trebui?
Stii ca ar trebui sa muncesc 47 de ani pentru a atinge varsta de pensionare? Cat voi cotiza la pensii in acesti 47 de ani? Si cat timp voi primi pensie, avand in vedere speranta de viata a romanilor?

Iar ca o paranteza, sa stii ca niciunul dintre fostii mei colegi nu a trait pana la varsta de 65 de ani! Deci cotizezi toata viata la bugetul de pensii, dar nu apuci sa te pensionezi! BRAVOS NATIUNE!!! Putin cate putin ne transformam in sclavi!
Spui ca am fost platit pentru munca mea! Este OK! Asa si trebuie! Insa pentru tot sirul de privatiuni suportate, ce am primit? Taierea salariului? Cresterea varstei de pensionare? Nerespectarea altor drepturi?

Si daca am fost platit pentru munca mea, de ce mi s-a luat din salariu aproape 40%?
Pentru ca din munca nu mi s-a taiat nimic, ba chiar mi s-a dat in plus!

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

Citat din: jonny_it din Februarie 07, 2012, 10:56:47 PM
Citat din: dragos2006 din Februarie 07, 2012, 10:54:09 PM
  Ai fost platit pentru munca ta !

Iar statul roman a fost platit din salarul lui...

Domn Dragos, acum serios, cand sustii chestiile astea chiar vorbesti serios sau faci o gluma?  :uimit:

Nu este nici o gluma , fiecare primeste atat cat doreste . Nu-ti convine cat castigi si crezi ca poti mai mult te reorientezi si produci mai mult. Preferi sa ramai intr-un loc inseamna ca esti multumit ! este impotriva firii umane sa muncesti undeva unde nu- ti convine.
   NU VA MAI AUTOVICTIMIZATI ! SCAPATI DE SINDROMUL CIOBANULUI DIN "MIORITA" CARE PREFERA SA MOARA CA FRAIERUL CAND AR PUTEA SA-SI RAPUNA ADVERSARII SI SA TRAIASCA FERICIT !

  Ce este statul ?????