Viitorul PRESEDINTE al ROMANIEI - Mihai Razvan Ungureanu

Creat de pedro, Februarie 07, 2012, 10:52:14 AM

« precedentul - următorul »

cristian87

Citat din: orbanstefan64 din Februarie 07, 2012, 07:34:36 PM
da Lumea cine o conduce?

pai cum cine tot ei
macar acum intram in randul lumii

dragose nu te supara ca i-am zis aluia jidan uite rectific imi asum raspunderea ca Basescu si  il reevaluez,   ii zic israelit
e mai bine asa?

termenul era prezent pana mai ieri in dex asa ca nu vad penalul in asta
iar holocaustul a fost ce a fost.
sunt si alte popoare care au suferis asa ceva sau asemanator vezi musulmanii in serbia, armenii in turcia, ucrainienii din partea rusilor , polonezii tot de la rusi  rusii  intre ei si despre asta nu se face caz penal
zâmbeşte-mîine poate fi mai rău

POSTASUL

A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

D006

Legea 107 din 2006 :

la art. 6:

Negarea în public a holocaustului ori a efectelor acestuia constituie infracţiune şi se pedepseşte cu închisoare de la 6 luni la 5 ani şi interzicerea unor drepturi.

jonny_it

Citat din: dragos2006 din Februarie 07, 2012, 08:39:01 PM
Legea 107 din 2006 :

la art. 6:

Negarea în public a holocaustului ori a efectelor acestuia constituie infracţiune şi se pedepseşte cu închisoare de la 6 luni la 5 ani şi interzicerea unor drepturi.

"tiganca imputita" (Traian Basescu) ce este?   :rotfl:

POSTASUL

Citat din: jonny_it din Februarie 07, 2012, 08:52:11 PM
Citat din: dragos2006 din Februarie 07, 2012, 08:39:01 PM
Legea 107 din 2006 :

la art. 6:

Negarea în public a holocaustului ori a efectelor acestuia constituie infracţiune şi se pedepseşte cu închisoare de la 6 luni la 5 ani şi interzicerea unor drepturi.

"tiganca imputita" (Traian Basescu) ce este?   :rotfl:
GAOZARILOR , CIUMPALACILOR  etc    aceste ocare aduse cetatenilor din partea presedintelui cum se pedepsesc donu Dragos ?? la care articol intra???
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

pharaonu75

Citat din: jonny_it din Februarie 07, 2012, 08:52:11 PM
...
"tiganca imputita" (Traian Basescu) ce este?   :rotfl:

Este o figura de stil... sau o licenta poetica! =)) =))
La fel si faza cu Gaozarul sau cu Pasarica!

P.S. Iesi afara, javra ordinara! nu intra la categoria de mai sus... scandarea asta este o insulta!

Dar viermii, ciumpalacii si nevroticii nu inteleg. :rotfl:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

GĂOZÁR, găozári, s. m. (Arg.) Homosexual, pederast. (din găoază)
Sursa: DER

ciupalac, ciupalaci s. m. (glum.) ins, individ, tip; tovarăș.
Sursa: Argou

ÎMPUȚÍT ~tă (~ți, ~te) 1) v. A ÎMPUȚI și A SE ÎMPUȚI. 2) fig. Căruia nu-i place să muncească; leneș; trândav; puturos. /v. a împuți
Sursa: NODEX

pharaonu75

Dragos, erai foarte bun de politician!
De ce nu dai o singura sursa pentru toate trei definitiile?
De ce citezi din surse diferite? De ce alegi doar ce definitie iti convine?

IMPUTIT
GAOZAR

Pentru CIUMPALAC nu am gasit definitie... insa si eu, ca majoritatea romanilor, percep acest termen ca pe ceva peiorativ.
Nu cred ca este sinonim cu INS, TOVARAS, INDIVID, decat daca acesti termeni ar fi folositi in deradere.

P.S. Daca varianta ta de definitie este OK iar eu gresesc, atunci nu ar trebui sa deranjeze pe nimeni daca iti spun ca esti un CIUMPALAC (tip, individ, ins) DE TREABA.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

la mine in zona se foloseste expresia "ciupalac" atunci cand prezinti un individ puternic.  Ex: a venit cu 3 ciupalaci dupa el !

pharaonu75

Uite si definitia pentru VIERME... din aceeasi sursa!
Sunt curios astuia ce circumstante atenuante ii mai gasesti... nu uita ca termenul a fost folosit la adresa unor oameni, care tot oameni ramaneau, chiar daca il contestau pe EL LIDER MAXIMO!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Citat din: dragos2006 din Februarie 07, 2012, 09:28:31 PM
la mine in zona se foloseste expresia "ciupalac" atunci cand prezinti un individ puternic.  Ex: a venit cu 3 ciupalaci dupa el !

La mine in zona CIUMPALAC este sinonim cu AGARICI, FRAIER, PACALICI, TAMPIT, PROST, RETARDAT, OM DE NIMIC.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

  In fapt expresia de vierme o folosest atunci cand caraterizezi un om care traieste ca un parazit pe spatele societatii. Se face o analogie intre vierme si limbric. Cum limbricul paraziteaza omul asa si viermii din strada paraziteaza societatea romaneasca , Cine munceste cinstit  nu sta sa urle in strada !

pharaonu75

Dragos, cred ca glumesti! Si ca te amuzi ncopios dupa ce faci astfel de postari!

- In strada erau pensionari! Astia au muncit o viata intreaga si au platit taxe catre stat! Nu sunt paraziti!
- In strada erau studenti! Nici astia nu sunt paraziti! Sunt viitorul tarii! Sa inteleg ca studentii care contesta puterea sunt paraziti iar ceilalti nu???
- In strada erau salariati care cu banii primiti pentru munca lor nu isi pot plati caldura pentru un apartament!
- In strada erau intreprinzatori privati, care erau sufocati de taxele nesimtite puse de putere!

P.S. Tu in ce lume traiesti? Deschide ochii si uita-te in jur! Ce fel de oameni vezi? Veseli? Multumiti?
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Porfy66

#43
Citat din: dragos2006 din Februarie 07, 2012, 07:51:24 PM
Citat din: cristian87 din Februarie 07, 2012, 07:32:25 PM
nu stiu daca e dar sigur e cel mai bun pentru presedentia romaniei
dupa tigani e randul jidanilor sa conduca tara asta :yellowcard:

   Rog moderatorii sa stearga aceasta postare si sa baneze acest utilizator deoarece posteaza mesaje XENOFOBE si ANTISEMITE ! 
   Nu uitati ca a comis o fapta penala ! la fel de penala cum este si negarea holocaustului !
Care e mesajul Xenofob sau Antisemit? Uite banati-ma si pe mine ca dau definita din dex a cuvantului jidan:
JIDÁN, jidani, s. m. (Fam.) Evreu. – Jid (reg. ,,evreu" < sl.) + suf. -an.
Ce a zis Cristian de ai sarit asa de c..r in sus? Ca basescu e tigan la fel ca si Iliescu sau ca va trebui candva sa fie inlocuit, fie el si un jidan, evreu, israelian au alt sinonim....?

D006

Citat din: pharaonu75 din Februarie 07, 2012, 09:41:31 PM

P.S. Tu in ce lume traiesti? Deschide ochii si uita-te in jur! Ce fel de oameni vezi? Veseli? Multumiti?

  Traiesc in lumea dorita de mine , o lume frumoasa , linistita si cu frica de Dumnezeu. Nu accept in jurul meu oameni incarcati cu energii negative . Vad in jurul meu oameni de succes , oameni de initiativa , oameni care misca tara . Dar pe strada vad si foatre multi lenesi , prosti , viermi , ciupalaci , paraziti , etc. Dar acestia nu ma intereseaza ! nu sunt exemple de urmat pentru fii mei in viata !
    Cand vei intelege fericirea din sufletul unui om care aparent traieste dintr-o pensie de 350 lei altfel vei vedea viata.