Proteste

Creat de gheco, Ianuarie 16, 2012, 09:20:28 PM

« precedentul - următorul »

Alutus

#30
Citat din: Mircea77 din Ianuarie 19, 2012, 10:56:08 AM
Citat din: bucovineanu din Ianuarie 19, 2012, 10:20:53 AM
Exista si oameni cinstiti, dar acestia prefera sa nu intre in cloaca politicii. Acestia se ghideaza dupa proverbul: "Daca te amesteci in tarate te mananca porcii".
Procentajul celor care voteaza judecand dupa felul in care isi duc viata (mai bine sau mai rau) este de maximum 10%,
Restul voteaza fie fiind dezinformati, dar mai ales animati de supraabundenta productiei de bila(adica fiere), care se manifesta sub forma unei aversiuni cumplite fata de specia caprine care behaie in curtea vecinului. Imi amintesc cu cata voluptate topaia clasa votatoare cu trei ani in urma asteptand inaltarea de spanzuratori in piata publica  si inaltarea rugurilor care sa-i perpeleasca pe d-alde Vantu, Patriciu, Felix, cei 322, ceilalti care au mai ramas pana la 400 si cati or mai fi, pe Piturca, Teoctist, portarul de la apa- canale si pe mama Omida cu tot neamul ei si pe toti ceilalti 'rear ai d...., ca habar n-au ce inseamna sa ai vant la prora sau ce-i aia o hula. Sau ce deliciosi sunt carmatii de Plescoi consumati cu sos de pleasca  din aceleasi mirifice plaiuri. Imi amintesc si de atmosfera de adanca compasiune , incarcata de hormonii generati de doamnele si domnii aflati in pragul orgasmului sub putenica impresie a crestinestei dojane : de ce le este frica nu scapa. Iaca nu scaparam si acu avem si ruguri  si vant si carnati marca inregistrata si o multime de pompieri ce se p...- pardon- in contrasens. Au nevoie de o vezica mare cat casa poporului. Si mai asteptam si implinirea dojanei .
Sa nu uiti Darie!

George N

SINT CONVINS CA BLONDA ,CHIORUL SI PITICUL VOR CADEA DE PE SCAUN SI "LOVITURA" FINALA O VA DA CHIAR BASE CU MANA LUI .....AZI  ROMANIA FIERBE SI DL. BASE CE FACEA..? ..SE PIEPTANA..!  ( sau SPUS ALTFEL PE ROMANESTE TARA ARDE SI BABA SE PIAPTANA ..!) :redcard: .  OUT BASE..! 

D006

  Pleaca chioru si vine alde Vanghelie la putere care a spart cu amanta 120.000 (una suta douazeci mii ) euro intr-o saptamana in vacanta in Alpii francezi. Sau alde Mazare care s-a intors din concediul petrecut in Honduras . Cum de reusesc astia din salarii de primar sa faca asemenea concedii ????   Pentru alde Mazare , Vanghelie , Oprisan iesiti voi in strada ??? sau sunteti numai protestatari pe net ?  =))

Kov iulian

Ati vazut ce sa intimplat , cei ce au iesit prima data in strada ca sa protesteze contra sistemului in frig au fost eclipsati de celalalta manifestare a USL-ului .

Toate televiziunile  prezinta doar tabara USL-ului , mie o sila atat de mare de tot,

Pleaca ai lor vor veni to ai lor, si noi vom ramane ca prostii cu degetul in gura si vom privi in continuare cum lucrurile vor merge tot la fel .

cristian87

exact cum s-a operat vesnicul bugetar besescu in Austria de 20000  pe banii lui fi-sa care si-a cumparat casa de 700000 euro din vanzari anterioare.
din acelasi cont au scos banii din contul nostru , numai ca tu esti ca si curva care isi iubeste pestele care o maltrateaza-- chestia aste se numeste "sindrom Helsinki"
zâmbeşte-mîine poate fi mai rău

D006

   Iuliane  , URMA ALEGE !!! aceste mitinguri sunt debutul campaniei electorale , cu anticipate sau nu tot vor fi alegeri anul acesta ! Problema este ca Antonescu a luat-o ca curva inainte si s-ar putea sa cada ca proasta in pu...a

Kov iulian

Nu stiu cum sunt alti, dar eu nu pot ierta si uita, toate cate s-au stricat in tara asta, sisteme de irigatii, uzine fabrici etc.

Nu va inselati oameni buni daca astia ( USL- ul ) se arata acum dusmani lui Base si vor sa il dea jos nu inseamna ca sunt prieteni nostri.

Acum si aici nu se aplica dictonul  " Dusmanul, Dusmanului meu mie prieten"  si uni si alti ne sunt dusmani, eu nu pot uita revolutia din 89 cand niste smecheri au furat revolutia romanilor, apoi ca sa nu aiba necazuri dupa 90 cand a fost manifestatia aia au adus mineri sa inabuse tot .
Citat din: Kov iulian din Ianuarie 19, 2012, 02:22:24 AM
Va mai aduceti aminte ?


Acum vin iarasi pt asi insusi o manifestare a populatiei si a o transforma in manifestatia lor .

Toti merita scosi de par in strada si linsati si cei de la PDL si USL , mama lor de javre

George N

DE ACORD cu tine Iulian dar asta nu inseamna ca trebuie sa interzici cuiva acum  sau pe viitor sa aiba speranta in ziua de maine.... , cei din piata  sau cei din fata monitorului sau tv-ului ( care din diferite motive nu pot fi alaturi de cei care protesteaza ) au cutitul ajuns la os , traim fara indoiala momente unice....Dragosi tie iti vine sa rizi poate ca viata ta este fara griji dar cei din strada au probleme reale, eu ma bucur pt. ce sa intimpla acum si stiu ca lucrurile se vor schimba in bine pe viitor inclusiv pt. cei care se RAZBOIESC PE DREPT CUVINT in obtinerea de subventii..... (de exemplu)......IAR EU ACUM SPUN CA TREBUIESC RESPECTATI "CIUMPALACII" CARE SINT ACUM IN PIATA UNIVERSITATII...!

D006

  cred ca voi merge si eu la miting si voi striga : VREAU SA MUNCESC MAI MULT !!!
JOS CU DICTATORUL BASESCU CA-MI INTERZICE DREPTUL LA MUNCA !!!!!

CAT TIMP EU SUNT LIBER SA MUNCESC SI SA CASTIG BANI SUNT SIGR CA NU TRAIESC INTR-O DICTATURA .

orbanstefan64

sint oameni care ar vrea sa lucreze dar nu au unde  :nod: :nod:

danut

Nu inteleg acest popor !sa mergi sa tremuri in frig ptr. a sustine 2 partide care sunt la fel de vinovate ca si nemernicii din pdl !In Teleorman oamenii ciocoiului Dragnea ,a platit cu bani ptr. a aduna oameni sa-i duca in Bucuresti.

mape 48-petru manea

ai pierdut o buna ocazie sa taci din tastatura

danut

Citat din: mape 48 din Ianuarie 19, 2012, 07:54:48 PM
ai pierdut o buna ocazie sa taci din tastatura
nu ti-ai gasit omul sa se certe din cauza partidelor politice ,cauta pe altul!

D006

Citat din: orbanstefan64 din Ianuarie 19, 2012, 07:38:46 PM
sint oameni care ar vrea sa lucreze dar nu au unde  :nod: :nod:

  Serios ???  cand il aduci la munca si incepe cu talente de mare smecher iti vine sa le dai un camion de suturi in c*r , Iar daca il tii mai mult timp incepe sa-ti numere banii din buzunar care cica i-ai castigat pe seama lui...
  Vine la munca la 8 cere 50 lei pe zi , tigari , mancare , bautura , parca e ministru....
  Eu ma gandesc serios sa angajez un chinez !

danut

Dragos aici sunt de acord cu tine ,multa lume s-a dezvatat sa munceasca !