Proteste

Creat de gheco, Ianuarie 16, 2012, 09:20:28 PM

« precedentul - următorul »

Alutus

 Incerc de o ora sa aflu ce-i aia coscos... Imi pare rau, dar acolo nu zarii decat o gloaba, adica un fel de iapa scoasa la reforma. I se mai spune si martoaga sau palita. Cat despre academieeee ..., doar avem traditia lui codoi, mergem inainte spre noi succesuri .
Sa nu uiti Darie!

Nea Costica din Buzau

Citat din: Alutus din Februarie 08, 2012, 04:35:01 PM
[Incerc de o ora sa aflu ce-i aia coscos... Imi pare rau, dar acolo nu zarii decat o gloaba, adica un fel de iapa scoasa la reforma. I se mai spune si martoaga sau palita. Cat despre academieeee ..., doar avem traditia lui codoi, mergem inainte spre noi succesuri .]
Te salut Alutus!!  :hi: Eu eram la servici [singur in birou, colega n-a putut sa razbeasca nametii], cand am citit postarea ta. Nu ma-am putut abtine sa nu rad, si-n momentul acela a intrat pe usa un maistru din sectie, nu stiu ce a crezut, cand a vazut mecla mea.  :zzz: .
Acuma, si eu am stat o gramada de timp, sa ma gandesc  care este femela cocostarcului,[mi-am adus aminte de o lectura, de la scoala, Marinimie, autorul nu-l mai stiu]. Ai vazut-o mergand, langa boc si langa alta toapa?. Zicea-i ca merg, ea si toapa ailalta, pe chicioroange, si mi-a sugerat asemanarea cu cocostarca  :rotfl: =))  =)) :rotfl:. Imaginatia ta cu gloaba este mai reusita; ghii mai Botor!, ghii sarace! ca nu bat tatarii.[Fefeleaga] Cu batut tatarii, cred ca acuma se intampla !!! :uimit:. Celalta a ajuns doar de renume european, asa ca se intrevad noile succesuri!!. Sa traiesti impreuna cu cei dragi!! :hi: :hi:
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

Alutus

Te rog! Botor este un personaj onest. Eu ma refeream la Rosinanta. Nadejdea nu se pierde. Se reinventeaza si se materializeaza in persoana unor tineri si tinere studioase. Mai fratilor voi nu puturati sa faceti decat niste stupi prapaditi si o amarata de scoala .Ete colea , o juna bela, blonda, dar inteligenta facu o caruta de facultati si fo doua cosuri de masterate prin celebrele universitati ale vestului. Viitorul se anunta in continuare foarte blond. Luati exemplu si nu mai cartiti. Munciti. Nea Mitica Bazac zice cacomunistii lui Ceausescu erau mai prosti, dar mai decenti.
Sa nu uiti Darie!