Proteste

Creat de gheco, Ianuarie 16, 2012, 09:20:28 PM

« precedentul - următorul »

stefan1

  Protestele au avut deja anumite efecte. Uite ca brusc Boc si Basescu au constatat ca Arafat e competent, ca ei au fost dezinformati in privinta lui. Dar pe ce oameni se bazeaza, daca acestia ii dezinformeaza. Oare nu trebuie pedepsiti cei care au dezinformat? Oare au dezinformat din prostie sau au avut oaresce interese? Continua sa-i sfatuiasca in continuare?
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

pharaonu75

E mai simplu sa spui ca ai fost dezinformat decat sa recunosti ca ai gresit, sau chiar mai grav, ca esti incompetent!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

  Candva subalternii lui Napoleon au ucis un om nevinovat ,apoi i s-a cerut socoteala pentru acest omor . Stiti ce a raspuns ??  "ESTE MAI MULT DECAT O CRIMA , ESTE O EROARE !" erori au fost , sunt si vor mai fi.
   c'est plus qu'un crime , c'est une faute

cristian87

a incerca sa porti o discutie cu un fanatic portocaliu e mai fara sens decat a vorbi la un perete.
de la perete primesti ca raspuns ecoul , dar macar acesta are legatura cu ce ai spus tu,  prin pedelist cuvintele trec si el replica cu o intrebare  total pe langa sau incearca sa devieze discutia de la subiect.
Cica asta e un semn de inteligenta-eu ii spun tupeu marlanesc.I se poate raspunde doar cu un sut in fund.
De exemplu:
  Pedelistule de ce ai furat
raspuns Care-i problema  ta dar Iliescu de ce a facut nasoale? 
zâmbeşte-mîine poate fi mai rău

D006


cristian87

 =)) =)) =))
ai facut ochii mari de la bombeu?
scuze inca port bocancii de lucru :lol:
zâmbeşte-mîine poate fi mai rău

D006


marius_vfp

Citat din: cristian87 din Ianuarie 18, 2012, 10:35:45 PM
=)) =)) =))
ai facut ochii mari de la bombeu?
scuze inca port bocancii de lucru :lol:
vezi sa aiba bocancii bombeu de otel ca aia de constructori nu care cumva da o da sa muste din bombeu si iti papa degetele  =)) =)) =)) =)) =))
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

cristian87

pai sunt de aia de constructor de la OBI
nu m-as risca sa fac un astfel de gest fara protectia adecvata.
la cat sunt astia de tari de cap mai stii cu ce te alegi? :lol:
zâmbeşte-mîine poate fi mai rău

Kov iulian

Va mai aduceti aminte ?

Alutus

#25
Citat din: dragos2006 din Ianuarie 18, 2012, 10:21:34 PM
:uimit: :uimit: :uimit: :uimit: :uimit: :uimit: :uimit: :uimit:
Eeeee ! Vezi? Nu te forta prea tare daca  nu merge  din prima. Sa nu patesti ceva ca doar esti tanar si de perspectiva. Relaxeaza-te si citeste cu atentie. Dar tot,tot!
Sa nu uiti Darie!

Alutus

Citat din: Mircea77 din Ianuarie 17, 2012, 07:59:28 AM
Citat din: pharaonu75 din Ianuarie 17, 2012, 12:14:23 AM
Pana acum sunt 10 voturi si doar 2 postari!
De ce oare??

Ar fi destul de mult de scris pentru a explica nemultumirile personale si colective. Desi, daca ar fi sa concentrez la maximum, pot spune ca mi-este asa o sila de politicieni incat as da de baut la toata strada daca ar dispare toti. Avem nevoie de oameni cinstiti. Atat. Nimic mai mult.
Avem si foarte multi oameni cinstiti. Din nefericire sunt respinsi de majoritate, iar dupa aceea  ne luam cu mainile de cap si ne cainam  si iar o luam de la capat.  Raul nu este la ei ci aici la noi. Cum suntem noi asa sunt si ei.
Sa nu uiti Darie!

bucovineanu

Exista si oameni cinstiti, dar acestia prefera sa nu intre in cloaca politicii. Acestia se ghideaza dupa proverbul: "Daca te amesteci in tarate te mananca porcii".

Mircea77

Citat din: bucovineanu din Ianuarie 19, 2012, 10:20:53 AM
Exista si oameni cinstiti, dar acestia prefera sa nu intre in cloaca politicii. Acestia se ghideaza dupa proverbul: "Daca te amesteci in tarate te mananca porcii".
Nu este chiar asa. Acum ceva timp m-am bagat in politica (vreo 10 ani) mergand pe principiul "daca nu te implici nu ai cum sa schimbi nimic". Rezultatul a fost "uimitor". Am putut observa de aproape cum se pune problema in jocurile politice.
Am participat la campanii electorale, observator si presedinte de sectie de votare etc.
Ceea ce vedeti pe la televiziuni sau declaratiile sforaitoare din presa nu sunt decat petarde si fumigene. De fapt, in spatele usilor inchise, sunt cei mai buni "tovarasi" de afaceri, isi impart sferele de influenta, functii etc., astfel incat sa existe "guvernare".
Oamenii cinstiti sunt doar "folositi" avandu-se grija ca nu cumva sa ajunga in pozitii din care pot "deregla" sistemul atat de bine pus la punct in cei 21 de ani de dupa '90.
In Romania cultura politica a omului care nu se implica in viata politica este limitata la:
- asta este tanar si simpatic;
- are carisma si stie sa vorbeasca frumos;
- decat sa-l aleg pe X mai bine il aleg pe Y;
- asta mi-a dat bani si pachete (ulei, zahar, faina, galeti etc. - mediul rural dar nu numai);
Procentajul celor care voteaza judecand dupa felul in care isi duc viata (mai bine sau mai rau) este de maximum 10%, ceea ce inseamna ca impactul este minim.
La un curs de Politologie, anul trecut, am fost surprins de o intrebare: Cum credeti ca s-ar putea reforma lumea actuala ?
Pe moment, n-am realizat, dar gandindu-ma mai bine mi-a venit si raspunsul in cap: Doar printr-un cataclism care sa "stearga" tot ceea ce stim ca si sistem si oranduire.

Kov iulian

#29
Citat din: Mircea77 din Ianuarie 19, 2012, 10:56:08 AM

Am participat la campanii electorale, observator si presedinte de sectie de votare etc.
Ceea ce vedeti pe la televiziuni sau declaratiile sforaitoare din presa nu sunt decat petarde si fumigene. De fapt, in spatele usilor inchise, sunt cei mai buni "tovarasi" de afaceri, isi impart sferele de influenta, functii etc., astfel incat sa existe "guvernare".


Sunt niste lepre toti, stiti chiar daca tara ramanea cum e acum, dar eu eram multumit daca base isi respecta promisiunea., cea de a inchide pe cei ce au furat.
Puteam sa inteleg si ii scuzam daca nu stiau sa conduca tara,nu se pricep, nu sunt buni manageri.
Dar macar  au fost oameni de cuvant si bagau in parnaie javrele care au vandut tara, dar ei ce au facut si-au dat mana ca frati toti si normal ca daca sunt frati nu isi fac rau unu altuia .