preturi puieti evodia

Creat de orbanstefan64, Ianuarie 22, 2010, 12:25:45 PM

« precedentul - următorul »

orbanstefan64

am primit preturile pt puietii evodia inainte sa vi le prezint doresc sa precizez ca nu fac reclama nimanui nici nu  am de gind sa fac o afacere din acesta  o fac pt noi toti de pe acest forum .
la o firma care ne da factura si  certificat de provenienta sint niste preturi de caz pe spate ex puiet 40-70 cm 600ft 71-100 cm 800 ft s m d am iar cealalt  ne da numai factura cu urmatoarele preturi:
   40cm -1m 300-400ft 4.-6 lei
     mai mari de 1m  400-500ft 6-7.5 lei
parerea mea e sa facem o lista cu doritorii de puieti punem banii la ciorap iar la inceputul lui aprilie incepem sa ne organizam  iar undeva la mijlocul lunii sa le aducem pt ca pe sfirsit trebuie plantate
se face o delegatie de 2-3 apicultori care vor merge sa selecteze puietii
avantajele cred ca le stiti si dvs ,toate cheltuielile se impart la nr de beneficiari si la nr de puieti comandati iar la un numar mai mare de puieti putem primi si o reducere
astept parerile dvs  :hi:

Bătrânul

STEFANE !!! :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  Sint convins ca nu din reavoiinta dar :rotfl:  :rotfl: preturile ai multiplicat cu ZECE  ! Un puiet este de la 30 Ft . :wink:  :hi: Reciteste scrisoarea postata de mine , trimisa de distribuitor.

orbanstefan64

nu pot sa fiu deacord cu cea ce ziceti dvs vizavi de discutia telefonica avuta cu dl csima sandor  el a spus ca acele preturi sint de acum 8 ani .totul se poate verifica :hi:

Ntappancs

sunt de acord cu Stefan,saptamana trecuta am avut treaba la Seged, dupa care m-am dus pana la d-l Csima si am cumparat puieti de evodia, cei mai mici au fost la pret de 200 ft, dar nu am mai vazut asa mici, ci mai mari, care erau mai scumpe

orbanstefan64

azi a aparut noua pagina web a lui dl csima sandor din ungaria
www.foldieletpartja.cmstarhely.../kapcsolat
merita vazuta pagina pt ca are citeva poze extraordinare cu EVODIA

D006

Citat din: orbanstefan64azi a aparut noua pagina web a lui dl csima sandor din ungaria
www.foldieletpartja.cmstarhely.../kapcsolat
merita vazuta pagina pt ca are citeva poze extraordinare cu EVODIA
Stefane,nu merge linkul.  Nu-ti fa probleme...o sa puna Dragos poze la primavara cu ai lui infloriti.

orbanstefan64

nu stiu ce se intimpla ??
mai incercati ca tre sa mearga :hi:

bee_lover


D006

Si eu am incercat,dar inzadar....

D006


D006

am un prieten care are puieti daca cineva este interesat nr lui de telefon este 0758 369 010   are puieti de la 80 de cm pana la 1.80 .

D006

la pretul de 5-6 lei vreu și eu 30 -40 de bucăți

D006

pentru sebastian 89. care este pretul cerut de prietenul tău?

D006

Citat din: alin_stuparulpentru sebastian 89. care este pretul cerut de prietenul tău?
mi a supus ca intre 10 si 15 lei in functie de numar si marime oricum este negociabil puteti vorbi cu el pun pariu ca o sa va intelegeti  :hi:  :hi:

D006

Stie romana domnul sandor? sa nu il sun degeaba