Completare date la profilul fiecarui user

Creat de pharaonu75, Februarie 11, 2012, 09:23:32 AM

« precedentul - următorul »

romikele

Mai tata, vad ca te cam mananca intre membrele inferioare.
Nu cred ca ai inteles bine. Asta e un forum privat. Vrei sa respecti regulile, bine... nu, PA.
Boala grea care te-a suparat in trecut vad ca a recidivat.
Poti lua o pauza de 7 zile, sa mai citesti regulamentul intre timp.

orbanstefan64

si dupa 7 zile daca doresti sati pui datele cerute de regulament daca nu .......pussi!!!!! :hi: :hi: :hi:

remiland

Citat din: pharaonu75 din Martie 02, 2012, 05:14:17 PM
Citat din: remiland din Martie 02, 2012, 04:53:06 PM
...si totusi, ce va indreptateste sa credeti ca adaugarea a inca un nume si a unor date o sa duca la cunoasterea  reala a interlocutorului dumneavoastra...

Deja incep sa ma satur in a repeta la nesfarsit acelasi lucru.
Ori nu vorbesc eu bine romaneste, ori poate te ajuta asta: http://translate.google.com/#

Nu am cerut NUME, ci doar LOCALITATE si VARSTA. Citeste cu atentie ultimele mele postari de aici, poate logica aia, pe care o tot fluturi si faci atat caz de ea, te ajuta.

Nu s-a indulcit niciun regim! Asa a fost dintotdeauna, iar asta nu de frica de a ramane cu cat mai putini useri, ci pentru ca asa este normal.
Nu ne trage nimeni la raspundere daca avem membri putini sau multi, nu producem niciun ban de pe urma forumului, nu avem niciun beneficiu material daca avem 100 sau 10.000 de membri, ci facem treaba asta din pura pasiune.
Nu numarul membrilor ne intereseaza, ci calitatea acestora... bunul simt, disponibilitatea de a ajuta.

Mai este nevoie sa repet ca nu ne intereseaza nume, prenume, adresa exacta, CNP, extras de cont, loc de munca, grupa sanguina, numar la pantof, culoarea ochilor, etc, ci doar localitatea si varsta?

Am fost destul de coerent? Este LOGIC ceea ce am afirmat?

Daca nu iti convine, esti liber sa procedezi cum consideri de cuviinta.

,,Cel mai intelept cedeaza''!
Ma pregateam sa-ti ,,demolez" postul ,dar ma las pagubas,am realizat ca e pierdere de timp.
Totusi nu ma pot abtine de la o intrebare:De ce m-ai ,,blocat"?Pentru ca am indraznit sa va contrez,exprimindu-mi opinia ,sau pentru ca nu ,,am intrat in ordine".Si pentru ca anticipez raspunsul,mai pun o intrebare:De ce n-ai blocat si celelalte conturi nici pina azi ?Aaa, daaa...stiu,pentru ca e un forum privat si pentru ca probabil sint prea multi.
M-am lamurit!
p.s. Nu stiu cu ce s-o fi ,,mincind"functia asta de supermoderator la voi dar ,cred ca stiu ce rol are un moderator ,in nici un caz nu cred ca acela de a emite fraze cu iz de superioritate si...ma opresc aici.

pharaonu75

Citat din: remiland din Martie 10, 2012, 09:12:27 PM
,,Cel mai intelept cedeaza''!
Ma pregateam sa-ti ,,demolez" postul ,dar ma las pagubas,am realizat ca e pierdere de timp.
Totusi nu ma pot abtine de la o intrebare:De ce m-ai ,,blocat"?Pentru ca am indraznit sa va contrez,exprimindu-mi opinia ,sau pentru ca nu ,,am intrat in ordine".Si pentru ca anticipez raspunsul,mai pun o intrebare:De ce n-ai blocat si celelalte conturi nici pina azi ?Aaa, daaa...stiu,pentru ca e un forum privat si pentru ca probabil sint prea multi.
M-am lamurit!
p.s. Nu stiu cu ce s-o fi ,,mincind"functia asta de supermoderator la voi dar ,cred ca stiu ce rol are un moderator ,in nici un caz nu cred ca acela de a emite fraze cu iz de superioritate si...ma opresc aici.

Nu-i asa ca n-a durut? Cum ce?
Faptul ca ti-ai completat datele!
Nu ti-am inchis contul tocmai pentru faptul ca "cel mai intelept cedeaza" si pentru a-ti da posibilitatea sa iti completezi aceste date si a nu te da lovit ca ti s-a blocat contul cat timp erai banat!
Pentru toti membrii care nu au completate aceste date la profil, am mai acordat un termen de gratie de 15 zile. Orice membru care va intra pe forum dupa data de 15 martie si nu are completate aceste date la profil, va avea contul blocat.

Apropo, despre albine cand scrii si tu ceva, ca vad ca vii aici doar cu pretentii, cu aere de mare razvratit, dar nu ai contribuit cu nimic la consolidarea acestei comunitati.
Cand ceri/iei ceva gratis, este de bun simt sa si oferi ceva la schimb! Dar nu "figuri", ca de "figuranti" ne-am saturat!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

Chiar daca edy nu respecta aceste reguli va rog sa-l lasati deoarece are potential si rezista la tavaleala !

tassevasi

             "" Orice membru care va intra pe forum dupa data de 15 martie si nu are completate aceste date la profil, va avea contul blocat.""


Oare nu se pote realiza  aceasta problema inca de la inscriere pe forum ?
Adica  fara locatie si date sa nu se poate loga si acestea  sa intre direct si la avatar .

pharaonu75

Citat din: dragos2006 din Martie 10, 2012, 11:06:09 PM
Chiar daca edy nu respecta aceste reguli va rog sa-l lasati deoarece are potential si rezista la tavaleala !

Ori toti ori niciunul!
Asa mi se pare fair-play!

Daca procedam altfel, se umfla muschii pe remiland si iar ma ia cu "logica".
Iar eu am rude in Galati si nu vreau sa merg la ele cu teama!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Citat din: tassevasi din Martie 10, 2012, 11:09:47 PM
             "" Orice membru care va intra pe forum dupa data de 15 martie si nu are completate aceste date la profil, va avea contul blocat.""


Oare nu se pote realiza  aceasta problema inca de la inscriere pe forum ?
Adica  fara locatie si date sa nu se poate loga si acestea  sa intre direct si la avatar .

Ceea ce spuneti dvs. tine de softul forumului, pe care nu il putem modifica.
La inscriere se face o recomandare in acest sens.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

  Daca se va aplica aceasta regula forumul isi va pierde din interes si se va transforma intr-o simpla lista de discutii . In decursul timpului s-au infiintat mai multe liste de discutii gen "proapicultura" dar nici una nu s-a ridicat la anvergura unui forum.  Pur si simplu vom ramane doar noi sa vorbim , la un moment dat ne vom plictisi si se va asterne dulcea rutina.
  Acum depinde ce acceptam : dialogul cu un anonim sau dialogul cu cineva care publica date false !
  Eu in curand implinesc 6 ani de cand intru pe forumurile apicole , au fost o multime de anonimi care au tulburat apele dar timpul a cernut si a ales ce este mai bun. Nici cand un om chiar daca are agatata de gat tichia de moderator nu-si va face datoria asa de bine cum o face TIMPUL .  Moderatorii oricand au pareri subiective si pot lua decizii dezavantajoase forumului dar timpul nu greseste niciodata . De multe ori interventia moderatorilor a dus la plecarea unor useri de valoare si e pacat.

remiland


Nu-i asa ca n-a durut? Cum ce?
Faptul ca ti-ai completat datele!
Nu ti-am inchis contul tocmai pentru faptul ca "cel mai intelept cedeaza" si pentru a-ti da posibilitatea sa iti completezi aceste date si a nu te da lovit ca ti s-a blocat contul cat timp erai banat!
Pentru toti membrii care nu au completate aceste date la profil, am mai acordat un termen de gratie de 15 zile. Orice membru care va intra pe forum dupa data de 15 martie si nu are completate aceste date la profil, va avea contul blocat.

Apropo, despre albine cand scrii si tu ceva, ca vad ca vii aici doar cu pretentii, cu aere de mare razvratit, dar nu ai contribuit cu nimic la consolidarea acestei comunitati.
Cand ceri/iei ceva gratis, este de bun simt sa si oferi ceva la schimb! Dar nu "figuri", ca de "figuranti" ne-am saturat!
[/quote]
Mai,mai, ce te mai pricepi tu la ironii,disimulari si mesaje subliminale,cu ,,moderatia'' stai cam prost,sau nu esti moderator?,ca de supermoderator(in romania toate incep cu super)nici nu poate fi vorba...din punctul meu de vedere.
Daca erai,si ,,ascultai'' si ce am spus eu,nu numai pe tine,vedeai ca mi-am inceput ,,razvratirea''sub o deviza care intimplator face parte din instruirea mea.Cat despre completarea datelor,nu am facut-o ,nu pentru ca m-am razvratit ,ci pentru ca m-am lasat angrenat in discutie cu tine si am scapat din vedere,un alt motiv ar fi faptul ca traiam cu impresia ca nu e obligatoriu sa le trec si pe banda, din moment ce le-am trecut la date,cred ca am citit pe undeva...in fine;dupa cum vezi eu am niste scuze desi nu cred ca era nevoie de ele(asta asa numai ca sa nu-ti dau satisfactie),dar tu ce scuze ai pentru inconsecventa?
Cu a treia fraza recunosc ca m-ai ,,depasit''nu am ,,prins''mesajul,daca vrei sa reiei!Cind am,, spus''ca ,,cel mai intelept cedeaza''ma refeream la faptul ca renunt la...,,cauza'',pentru mine avind valoare de principiu,pentru voi e clar ca are valoare practica si inca insemnata cred.
Apropo,de ce!?...vrei sa deturnezi subiectul discutiei?!
De ce ,e obligatoriu?Tocmai ce vorbeam despre :vocabular,atitudine,respect,bun simt,probabil ca este valabil dar ...unidirectional.

Te-ai gindit ca poate nu am nimic de...scris?,sau tocmai asta ai vrut sa scoti in evidenta...asta ca sa-ti dau satisfactie!Sau poate sint si eu un om care ,ca si colegul, pe care incerc sa-l citez(nu stiu cit de exact):nu stie,dar vrea sa profite de pe urma experientei si cunostintelor celor care stiu,fara a presupune obligativitate din partea celor din urma,logic nu...?

,,Mai ferice este cel ce da decit cel ce primeste'',sau ma rog,asa ar trebui sa fie.






remiland

Citat din: dragos2006 din Martie 11, 2012, 09:35:34 AM
  Daca se va aplica aceasta regula forumul isi va pierde din interes si se va transforma intr-o simpla lista de discutii . In decursul timpului s-au infiintat mai multe liste de discutii gen "proapicultura" dar nici una nu s-a ridicat la anvergura unui forum.  Pur si simplu vom ramane doar noi sa vorbim , la un moment dat ne vom plictisi si se va asterne dulcea rutina.
  Acum depinde ce acceptam : dialogul cu un anonim sau dialogul cu cineva care publica date false !
  Eu in curand implinesc 6 ani de cand intru pe forumurile apicole , au fost o multime de anonimi care au tulburat apele dar timpul a cernut si a ales ce este mai bun. Nici cand un om chiar daca are agatata de gat tichia de moderator nu-si va face datoria asa de bine cum o face TIMPUL .  Moderatorii oricand au pareri subiective si pot lua decizii dezavantajoase forumului dar timpul nu greseste niciodata . De multe ori interventia moderatorilor a dus la plecarea unor useri de valoare si e pacat.

Bingo!
Chiar vroiam la un moment dat sa te provoc sa-ti spui parerea.
Nu stiu de ce nu ma pot detasa de senzatia ca ,dincolo de subiectivismul moderatorilor ,unele actiuni ale lor servesc alte interese ,nicidecum ale tuturor forumistilor,poate,, sufar eu de teoria conspiratiei''

mape 48-petru manea

Citat din: dragos2006 din Martie 11, 2012, 09:35:34 AM
  Daca se va aplica aceasta regula forumul isi va pierde din interes si se va transforma intr-o simpla lista de discutii . In decursul timpului s-au infiintat mai multe liste de discutii gen "proapicultura" dar nici una nu s-a ridicat la anvergura unui forum.  Pur si simplu vom ramane doar noi sa vorbim , la un moment dat ne vom plictisi si se va asterne dulcea rutina.
  Acum depinde ce acceptam : dialogul cu un anonim sau dialogul cu cineva care publica date false !
  Eu in curand implinesc 6 ani de cand intru pe forumurile apicole , au fost o multime de anonimi care au tulburat apele dar timpul a cernut si a ales ce este mai bun. Nici cand un om chiar daca are agatata de gat tichia de moderator nu-si va face datoria asa de bine cum o face TIMPUL .  Moderatorii oricand au pareri subiective si pot lua decizii dezavantajoase forumului dar timpul nu greseste niciodata . De multe ori interventia moderatorilor a dus la plecarea unor useri de valoare si e pacat.
Cred ca este prima data cand sunt de acord cu Dragos partial pe teme ne apicole ,desi nu o fac cu placere
Anvergura acestui forum a ridicato acei administratori si moderatori +discutiile despre apicultura si nu jignirile si balacareala iscata de niste anonimi
in incheiere :-Dragos---noi stim ca esti tanar si nelinistit,stim ca esti dintr-o zona cu sare multa,ce mai conteaza sa pui aceste date la avatar---DACA TU NU NE VREI ,NOI TE VREM PE TINE. :hi: :hi: :hi:

romikele

@edy are pe moment o polita in alb, deoarece are de finalizat niste tematici pe care le-a propus.
Cat timp "anonimii" au activitate cu tematica apicola de interes, nu numai de facut zgomot inutil, nu vor fi sanctionati.
In schimb tov. remiland ne mai citeste 10 zile in liniste, poate gaseste si ceva interesant de discutat.

pharaonu75

Citat din: remiland din Martie 11, 2012, 10:21:30 AM
...
pentru mine avind valoare de principiu,pentru voi e clar ca are valoare practica si inca insemnata cred.
...
Aici m-ai prins!
Toate serviciile secrete din lumea asta au aflat ca in Romania este unul foarte important de isi zice remiland, fapt pentru care ma platesc regeste ca sa-l determin sa scrie pe forum cati ani are si in ce localitate isi are stupina.
Si eu care imi imaginam ca pot sa ma imbogatesc pe seama ta!
Mea culpa!

Citat din: remiland din Martie 11, 2012, 10:57:34 AM
...
Nu stiu de ce nu ma pot detasa de senzatia ca ,dincolo de subiectivismul moderatorilor ,unele actiuni ale lor servesc alte interese ,nicidecum ale tuturor forumistilor,poate,, sufar eu de teoria conspiratiei''
Te-ai gandit ca poti avea ceva sechele de pe vremea lu' Nea Nicu?
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

#149
Citat din: dragos2006 din Martie 11, 2012, 09:35:34 AM
  Daca se va aplica aceasta regula forumul isi va pierde din interes si se va transforma intr-o simpla lista de discutii . In decursul timpului s-au infiintat mai multe liste de discutii gen "proapicultura" dar nici una nu s-a ridicat la anvergura unui forum.  Pur si simplu vom ramane doar noi sa vorbim , la un moment dat ne vom plictisi si se va asterne dulcea rutina.
  Acum depinde ce acceptam : dialogul cu un anonim sau dialogul cu cineva care publica date false !
  Eu in curand implinesc 6 ani de cand intru pe forumurile apicole , au fost o multime de anonimi care au tulburat apele dar timpul a cernut si a ales ce este mai bun. Nici cand un om chiar daca are agatata de gat tichia de moderator nu-si va face datoria asa de bine cum o face TIMPUL .  Moderatorii oricand au pareri subiective si pot lua decizii dezavantajoase forumului dar timpul nu greseste niciodata . De multe ori interventia moderatorilor a dus la plecarea unor useri de valoare si e pacat.

Ai dreptate, Dragos, insa in cazul de fata sustii o cauza cu care nici tu nu ai fost de acord de multe ori.
Ai fost atacat pe forum si chiar personal in mai multe randuri de anonimi care, in loc sa iti multumeasca pentru cate ai facut pentru ei, au gasit de cuviinta sa te insulte.
Si au facut-o de la umbra anonimatului, pentru ca asa se simteau ei mai smecheri, mai barbati!
N-au avut curajul sa spuna cine sunt, nici macar sa iti ofere o "imagine virtuala" a celui care nu era de acord cu tine intr-un anumit moment.
Eu consider asta lasitate!

Unde este problma daca solicitam ca fiecare user sa spuna ce varsta are? Sau in ce judet/localitate isi are stupina?
Despre importanta cunoasterii locului de amplasare a stupinei in momentul in care dai un sfat cuiva, s-a mai discutat. Dar intotdeauna se gaseste un "responsabil cu râca", sa vada el ceva conspiratii, interese obscure sau mai stiu eu ce anume.
Tu ti-ai afisat datele la profil de foarte mult timp. La fel si altii.
Si asta pentru ca asa ati crezut de cuviinta.
Ce rau  crezi ca iti pot face eu daca stiu ca ai 38 de ani si esti din Ramnicul Sarat?
Romanul sufera de secretomanie si de scenarita cronica.

Intr-adevar timpul rezolva totul, dar nu cred ca este o consolare si nici ca ti-ar conveni sa fii tinta permanenta a unor anonimi vremelnici pe acest forum.
Spui ca activezi pe forumuri apicole de 6 ani. Cu siguranta multi "no name" ti-au rasplatit cu insulte ajutorul dezinteresat pe care l-ai dat.
Ti se pare ceva normal?
Eu cred ca nu, deoarece din cauza unor astfel de probleme,de multe ori te-ai gandit sa te retragi...
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube