Sa radem putin

Creat de Bătrânul, Februarie 06, 2009, 06:41:57 PM

« precedentul - următorul »

cipriene

O femeie avea un amant care o vizita cand sotul era plecat la serviciu. Intr-una din zile fiul ei de 9 ani se ascunde in sifonierul din  dormitor. Ea il primeste pe amant, sotul ei vine casa pe neasteptate, asa ca il > ascunde pe amant tot in sifonier. Baietelul spune:
- E intuneric aici.
Barbatul sopteste:
- Da, este. > Baiatul:
- Am o minge debaseball.
Barbatul:
- Foartebine.
Baiatul:
- Vrei s-o cumperi?
Barbatul:
- Nu, multumesc.
Baiatul:
- Tata e afara.
Barbatul:
- OK, cat costa?
Baiatul: - $250.
    Peste o saptamana, cei doi nimeresc din nou impreuna in sifonier.
Baiatul:
- E intuneric aici.
Barbatul: - Da, este.
Baiatul:
- Am o manusa de baseball.
Barbatul:
- Cat vrei pe ea?
Baiatul:
- $750.
Barbatul:
- Fie.
     Dupa cateva zile, tatal ii spune baiatului:
- Ia-ti mingea si manusa si hai afara sa jucam baseball.
Baiatul:
- Nu pot. Le-am vandut.
Tatal:
- Si cu cat le-ai vandut?
Fiul: - $1000.
Tatal spune:
- Nu e frumos sa-ti jefuiesti prietenii asa. > Te duc la biserica, trebuie sa te spovedesti.
    Se duc la biserica si tatal il pune pe baietel sa intre in confesional si inchide usa :
Baiatul:
- E intuneric aici.
Preotul:
- Iar incepi?
Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)

marius_vfp

referitor la bacuri cu popi

intr-un sat , moare popa de batranete si vine un altul mai tanar , in trecut preotul cel batran le spune la doamne sa nu zica in casa domnului ca au pacatuit cu un altul ci sa zica ca au cazut de pe pod ,
cu venirea preotului nou care nu stia legatura dintre cazutul de pe pod cu cazutul in par , vin cateva femei care spun acelasi lucru , ca au cazut de pe pod , nervos preotul se duce la primarie si se ia de primar  sa repare odata podul , ca tot cad femeile de pe el , la care primarul bufneste in ras de nu mai putea , la randul lui popa ii zice sa nu mai rada ca si nevasta primarului a cazut de 2 ori  numai saptamana trecuta =)) =))
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

vranceanul

#1547
Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

cipriene

Ion si Maria, familie de gospodari ai satului. Cum viata era tot mai grea, se gândesc sa mai faca economii:
- Auzi, Marie, daca tu ai avea patru tâte, n-ar mai trebui sa tinem vaca!
- Daca tu, Ioane, ai avea doua scule,  n-ar mai trebui sa tinem sluga!
Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)

sorinma

Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

vranceanul

Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

filip

Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)


orbanstefan64



vranceanul

O batranica mergea linistita pe strada. Deodata, un tanar se arunca de la etajul 10 si cade chiar in fata ei. Se ridica el si se scutura. Batranica socata il intraba:
-Tinere, cum de ai supreavietuit?
La care tanarul raspunde:
- Doamna, eu sunt parasutist si am experienta.
-Pai si parasuta unde este?
-Este sus, o bate barbatu-sau.
Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

vranceanul

Te rog sa mi-o tragi si pe fata si pe dos, si dup-aia sa mi-o pui pe masa! (la sevici, despre o foaie xeroxata...)
Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

pharaonu75

Citat din: vranceanul din Februarie 20, 2013, 03:00:33 PM
Te rog sa mi-o tragi si pe fata si pe dos, si dup-aia sa mi-o pui pe masa! (la sevici, despre o foaie xeroxata...)

Si mie mi-au spus vreo 2 colege asa... dar n-aveau nicio foaie in mana! =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

cristipep

Asta este hartuire , ai fost hartuit... =))

Citat din: pharaonu75 din Februarie 20, 2013, 03:55:28 PM
Citat din: vranceanul din Februarie 20, 2013, 03:00:33 PM
Te rog sa mi-o tragi si pe fata si pe dos, si dup-aia sa mi-o pui pe masa! (la sevici, despre o foaie xeroxata...)

Si mie mi-au spus vreo 2 colege asa... dar n-aveau nicio foaie in mana! =)) =))

cili

Un ardelean in calatorie in Japonia, isi cumpara niste ochelari revolutionari care-i permit sa vada persoanele imbracate, complet goale.Iese in strada, si-si pune ochelarii. Vede pe toata lumea in pielea goala.
E in extaz!!! Isi scoate ochelarii: femeile-s imbracate! Isi pune ochelarii: femeile sunt dezbracate!
Incredibil!!! La intoarcere, in avion, il apuca nebunia vazandu-le pe toate stewardesele in pielea goala!!! Ajuns acasa, inainte de a intra, isi pune ochelarii ca sa-si vada sotia goala. Deschide usa, si o vede pe nevasta-sa cu Gheo, bunul lui prieten, goi pusca, lungiti pe canapea. Isi scoate ochelarii: tot goi. Isi pune iar ochelarii: goi! Isi scoate ochelarii: tot goi! Furios, arunca ochelarii si striga:
-Tulai Doamne, ca n-am noroc! Numa' ce i-am cumparat si deja s-or stricat!!!