masura141

Creat de nicu has, August 08, 2010, 04:14:41 PM

« precedentul - următorul »

Vasimoldoveanu

Pot pune dar nu pot accesa 112,toate cele bune.

albinasebes

am primit notificarea prin posta, maine merg la registrul comertului sa fac PFA. cand merg sa semnez finantarea am nevoie de vreo hartie de la asociatie?
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

eugen_c

Azi am primit si eu notificarea.
Eu voi merge la reg. comertului pe 6-7 februarie.
Saptamana viitoare nu se fac inregistrari!

Apismella

Dupa ce primesti notificarea  beneficiarului;selectat  pentru finantare ,de la Reg. comertului-PFA,de la politie:cazier judiciar,de la finante:cazier financiar,la banca dupa cont,de aici cu cod RO,la APIA unde ai depus dosarul,pe urma la AGentia de plati pentru dezv.

MariaB

Buna ziua.
Am accesat si eu masura 141,  am 40 de puncte dar ma aflu pe lista celor in asteptare. Imi puteti spune ma vor ce semnifica asta.  Ar fi mai bine sa refac proiectul? Am vazut ca la cei selectati pentru finatare scrie ca sunt doar rezultate partiale. Din cele aflate in lista de asteptare se vor mai alege pentru finatare in aceasta sesiune? sau nu?

MariaB

Citat din: MariaB din Ianuarie 28, 2012, 01:12:02 PM
Buna ziua.
Am accesat si eu masura 141,  am 40 de puncte dar ma aflu pe lista celor in asteptare. Imi puteti spune va rog ce semnifica asta.  Ar fi mai bine sa refac proiectul? Am vazut ca la cei selectati pentru finantare scrie ca sunt doar rezultate partiale. Din cele aflate in lista de asteptare se vor mai alege pentru finantare in aceasta sesiune? sau nu?

Kov iulian

Si eu am accesat masura 141 dar in 2010 cand am depus proiectul nu existau liste de asteptare,   am doi amici din aceasi localitate care au accesat avand  peste 40 de ani, deci punctaj mai mic ca al meu.

Probabil sunteti prea multi pt bani care s-au alocat pt acea sesiune, e posibil sa intrati pe sesiunea urmatoare.

Nu cunosc situatia dumneavoastra asa ca nu luati de bun tot ce am spus, interesativa pe la directie intrebati in stanga si dreapta, nu va culcati pe o ureche ca va vor anunta ei.

Nu vor face asta, ei cauta sa munceasca cat mai putin,asa am patit si eu in sesiunea din aprilie-mai 2010.
Eu cu mai multe luni inainte am incercat sa rezolv tot ce trebuie pt a nu alerga ca disperatul pe ultima suta de metri.( sunam saptamanal. din 10 in 10 zile mergeam la ei sa intreb daca mai trebuiesc acte)
Dansi mi-au spus " nu mai veni ca te anuntam noi "  .
Am stat asteptand sa fiu sunat,  trecuse mai mult de o saptamana e cand incepuse sesiunea si nu ma sunat nimeni.
Am avut noroc ca am intrebat pe unu si altu de am aflat .
Asta e romania , acum pe ultima suta de metri s-au trezit si guvernanti ca pierdem o gramada de bani nerambursabili.dar sa gandiit cineva ca din cauza birocratiei multi se lasa pagubasi ?
:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

costinelblagniceanu

#397
Citat din: romikele din Ianuarie 26, 2012, 04:39:46 PM
Daca prindeti in proiect un capitol "Investitii", sa zicem o centrifuga inox, mai luati 15 puncte. Impreuna cu 20 de puncte de la forma asociativa se fac 35 de puncte, cu sanse mai mari.
20 de puncte sunt cam putine...
Eu asa am procedat si nu mi s-au acordat cele 15pct.Criteriile de punctare erau altele :zona defavorizata,virsta pina in 40 ani,membru al unei forme asociative,plati de agromediu si mai era una pe care nu mi-o amintesc acum.
Cine intreaba este prost pentru 5min. cine nu ramine prost o viata.http;//costinelblagniceanu.sun photo.ro

rares iustin

Vreau si eu sa accesez masura 141 pentru apicultura si daca poate sa ma ajute cineva cu un model de proiect

tassevasi

  Bine ai venit , completeaza-ti   si tu profilul  ,poate te ajuta cineva din preajma ta .
     Sunt multe documente de care treb sa te interesezi la   Directia Agricola  Judeteana .
   Stai de vorba cu  cei de acolo  si ei te vor indruma .
  Numai bine .

rares iustin


Kov iulian

Citat din: rares iustin din Ianuarie 30, 2012, 06:27:49 PM
Vreau si eu sa accesez masura 141 pentru apicultura si daca poate sa ma ajute cineva cu un model de proiect

Vezi ca  se dau bani de la stat pt realizarea proiectelor 141 deci nu mai trebuie sa dai bani din buzunar sau sa te chinui tu cu realizarea proiectului .

Asta a fost anul trecut acum nu stiu cum mai e .

costinelblagniceanu

Citat din: Kov iulian din Ianuarie 30, 2012, 07:00:03 PM
Citat din: rares iustin din Ianuarie 30, 2012, 06:27:49 PM
Vreau si eu sa accesez masura 141 pentru apicultura si daca poate sa ma ajute cineva cu un model de proiect

Vezi ca  se dau bani de la stat pt realizarea proiectelor 141 deci nu mai trebuie sa dai bani din buzunar sau sa te chinui tu cu realizarea proiectului .

Asta a fost anul trecut acum nu stiu cum mai e .
Nu stiu cit de motivati sunt cei care fac moca proiectele,cit sunt de interesati ca acel proiect sa treaca,sa fie eligibil!
Cine intreaba este prost pentru 5min. cine nu ramine prost o viata.http;//costinelblagniceanu.sun photo.ro

pharaonu75

Moca este pentru titularul proiectului, adica acesta nu va plati nimic.
Firma de consultanta isi va primi banii de la stat!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Fane

Decand e treaba asta cu moca ma intereseaza si pe mine?