masura141

Creat de nicu has, August 08, 2010, 04:14:41 PM

« precedentul - următorul »

bee_lover

Nu e cam devreme pentru depunerea dosarului pentru transa a doua? Eu personal si inca 2 persoane care le cunosc din judetul Mures au semnat in decembrie.

Kov iulian

Eu am semnat pe 27 octombrie , dar vreau sa am tot dosarul pregatit cum se da drumul a doua zi sa fiu acolo sa il depun , in caz ca mai am de umblat dupa vreo hirtie sau cine stie ce or mai cere sa am timp de toate sa nu alerg si sa ma dau de ceasul morti ca trece luna si nu reusesc sa fac rost de cine stie ce hirtie .

octav

Citat din: Kov iulian din Octombrie 10, 2011, 05:23:38 PM
Citat din: viorel55 din Octombrie 10, 2011, 05:13:25 PM
  Apropo......
  In aceasta luna toti  beneficiarii Masurii 141 depun  cererile de plata pentru PRIMA TRANSA ,altii pentru A DOUA TRANSA  si respectiv pentru A TREIA TRANSA (veteranii...)
  Nu spune nimeni ...ce probleme a intampinat...ce  au mai inventat  scumpii nostri  functionari publici ...?????
De unde sunteti si cine va face dosarul pt transa a doua , cit va cere ?

A aparut undeva o lista cu cei acceptati? sau cum aflam daca suntem in carti?
Eu am sunat la apia si mi-au spus ca inca nu au nici un raspuns. O sa ma sune ei. Dar eu stiu ca atunci cand cineva zice sa atepti ca te suna,.... inseamna un refuz politicos. Stiti pe care "usa" se mai poate intra?
Multimesc
http://jimm69.sunphoto.ro

Fa cat mai multe greseli cu putinta, dar tine minte un singur lucru; nu fa de doua ori aceasi greseala. Si te vei dezvolta ---
OSHO - Curajul Placerea de a trai periculos

albinasebes

am depus si eu dosarul in iunie si nu stiu nimic inca. nu pot depune cerere daca nu stiu nimic.
aceeasi intrebare: cum aflu? unde se afiseaza si cand?
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

Kov iulian

Anunta ei pe site  ori aici   http://www.madr.ro/       ori aici         http://www.apdrp.ro/     -    http://www.apdrp.ro/content.aspx?item=2126&lang=RO     asa ca stati cu ochi pe situri

albinasebes

multumesc de raspuns
saptamana asta au venit in control
inseamna ca dosarul e complet si astept raspunsul de la bucuresti?
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

Kov iulian

Am si eu o rugaminte , are cineva pe aici vreun Opis pt dosarul de plata M 141  anul doi ?  Fac cinste  :beer: :coffee: :birthday: : sampanie:   am dosarul facut  .Doar un model de opis imi mai trebuie pt a stii ordinea si cite pagini contine dosarul .

viorel55

Citat din: romikele din Octombrie 30, 2011, 08:46:05 AM
De unde ati scos treaba cu dosarul pentru anul doi?
Noua ni s-a spus de la APDRP ca pentru anul doi si trei trebuie doar cererea de finantare, completata.
Dosarul e necesar pentru anul PATRU.

Asta reiese si din documentatia de pe madr.ro

   La inceputul acestei luni am depus  cererea pentru plata transei A TREIA.
   Am depus un DOSAR continand 13 file,conform celor prevazute pe madr.ro-pna-legislatie nationala....

Kov iulian

Intradevar acest document se numeste cerere de plata , dar aceasta e cuprinsa intr-un DOSAR , in aceasi dosar vor mai fi urmatoarele : Document de inregistrare ca membru intr-o firma asociativa , identificare financiara , raport de executie , tabelul privind stabilirea dimensiuni economice , declaratia pe propria raspundere a beneficiarului , adeverinta de la primarie ,xerocopie registrul agricol , adeverinta de la apia , xerocopii facturi achizitie miere . Ma ajutat cineva , mi-a dat sa xeroxez cererea lui de plata pt anul 3 , dar din pacate acea cerere a mai fost data unul altuia , si s-au pierdut din file printre care si opisul . Am facut un opis inspirat dupa Formularul AP 1.1 - M141 - anul ii, iii, iv, v dar nu sunt sigur daca e bun si daca documentele sunt asezate in ordinea corecta .

Kov iulian

Opisul facut de mine , dupa mintea mea arata cam asa ( vezi jos )  este buna ordinea documentelor ?

ilalexandru

pare ok, doar ca nu stiu de ce iti mai cer copii de pe registrul agricol, de pe facturi. Si cred ca nu sunt de pe achizitii miere, ci dupa facturile care justifica mierea predata. dar astea ar trebui dupa anul trei...poate. Ap. si-a facut careva fise de magazie? bonuri de consum? un registrul al fermei model are careva?

Kov iulian

Va multumesc ca mi-ati atras atentia , asa e acolo trebuia sa scrie " Xerocopie Facturi Valorificare a Marfi "  :hi: :hi:

Kov iulian

#177
Acolo la rubrica alte documente pot fi incluse hirti suplimentare,  nu eu cer aceste acte suplimentare ci , cei de la Directia agricola ( un amic mi-a adus si mie o fituica cu actele suplimentare ce se cer , in afara de asta am si o xerocopie a cuiva dupa cererea de plata anul 3 pe care a depus-o cu putin timp in urma   ) , credeti ca eu nu as vrea sa aveti dreptate ? sa nu mai fi umblat dupa atitea prostii . Ce sa facem ? nu avem ce ne cer nu putem depune actele  :sad: :sad: :sad: :sad:

Kov iulian

Tot ce e posibil  , nu m-as mira ca la Dumneavoastra sa vi se ceara ori ceva in plus ori mai putine hirti , am cunoscut persoane care nu cunosteau ca in fiecare an trebuie depusa cerere de plata , ei credeau ca cererea de plata pt anul unu acopera toti cei 3 ani .

ilalexandru

Au modificat legislatia. Intrati pe situl apdrp.ro si cititi acolo la masura 141. Multi au facut scandal in perioada asta la depunerea cererilor de plata pt anii 2 sau 3 nsi degeaba. A ramas tot cum cer ei. Aberant mi se pare faptul ca trebuie sa duci adeverinta cum ca esti inscris in asociatie. Asta daca ai fost inscris in momentul in care ai depus proiectul.