masura141

Creat de nicu has, August 08, 2010, 04:14:41 PM

« precedentul - următorul »

Iulia

Si unde se tin cursurile astea? Eu sunt din Olt.

dan sebastian

Citat din: Florin_Dan din Februarie 18, 2014, 01:25:26 PM
Citat din: dorindafi din Februarie 18, 2014, 08:27:50 AM
un prieten a mai spus in felul urmator : daca pina pe 31 dec. 2015 nu se dovedeshte ca a efectuat cursul 111 , va fi obligat sa innapoeze banii din transha 4 shi 5
asha li sa comunicat la Gj
Asa este peste tot in tara nu numai la Gj.
Mai am putin pana finalizez dosarul. Am 3 luni intarziere, dar important e ca se poate continua. In cererea aia ca voi face cursul pana in 2015 as vrea sa se specifice ca daca cursul nu se face din vina lor sa-mi dea ei dublu. Sau e doar o distractie. Ma amagesc cu anu 4 si 5 si apoi toti banii inapoi???
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

radoslav

rugaminte pt domnul romikele sa posteze continutul dosarului pt transa 3 la mas 141, si daca trebuie cursul 111 facut acuma,mentionez ca eu detin curs de apicultor.stima

romikele

Pentru transa a 3-a dosarul e identic cu cel pentru transa a 2-a.
Certificatul de la cursul de formare prin M111 trebuie la dosarul de solicitare a transei a 4-a.
In lipsa lui, se completeaza un formular declaratie pe propria raspundere, pe care il voi atasa intr-o postare viitoare, pe seara, acum nu il am la indemana.
Voi reveni si cu opisul...

dan sebastian

Am depus dosarul pentru transa 4 de 1 saptamana. Maine urmeaza sa fiu verificat. Mai ramane doar rezolvarea cu cursul de calificare 111 in 2 ani.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

romikele

Revin cu declaratia promisa si cu un model de opis valabil pentru transele 2,3 si 5 - paginile 1-12 sunt valabile in orice caz, de la pag. 13 in sus se tine cont de documentele din dosar.

dan sebastian

Sunt Fericit, Si ma simt bine ...  Ca azi am trecut cu brio verificarea. Acum o sa intre si banii in cont pentru ultimii 2 ani, si sper ca dupa transa V (din iarna) sa pot continua cu alt tip de masura pe fonduri Europene.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

Iulia

Imi puteti spune si mie ce documente trebuie sa contina dosarul pentru transa a doua?
Si daca ma casatoresc trebuie sa ma duc la Registrul Comertului sa valideze noile date? (la mine domiciliul nu corespunde cu sediul social
)

dan sebastian

Documentele clasice, adev de la primarie, de la med. veterinar, de la APIA, dar sa faci actele pe persoana juridica si nu fizica ca anul trecut. Sa nu uiti de print screen. Trebuie sa faci fisele familiei de albine, cate 1 de fiecare stup cred ca 45 iti trebuie. Cu actele astea te duci la et 3 langa flori, la directia agricola sa ti intocmeascxa dosarul de finantare si mai dai acolo vreo 300 ron. Pt numerele de stupi treci pe la apicola tg jiu, achiti 1 leu de familie taxa si apoi 1,2 lei per numar pt fiecare stup. Vezi ca dureaza cam 1 luna pana faci rost de numere asa ca grabeste te. Mai suna ma daca ai timp. Numai Bine ! Bafta !
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

Iulia

Aaaaa... nu tin minte ca anul trecut sa fi depus pe persoana fizica. De numere pentru placute m-am ocupat, am dat comanda deja. Cel de la cooperativa mi-a zis ca pentru anul 3 trebuie facute fise pentru fiecare stup/familie. Si eu apartin de Dolj, nu de Gorj.  :)

dorindafi

Citat din: Iulia din Martie 07, 2014, 01:06:48 PM
Aaaaa...  pentru anul 3 trebuie facute fise pentru fiecare stup/familie.


da asha am facut shi eu , cite 3 file pt fiecare fam/ stup
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

dan sebastian

Sper ca la tine sa dureze mai putin pana primesti numerele. In plus pentru print screen am un prieten care de 3 saptamani se chinuie si cand i l-au facut in cele din urma i-au gresit in loc de teren cu pomi (plantatie) i-au trecut teren arabil si a trebuit sa o ia de la capat. El mai are 1 saptamana sa  rezolve cu toate actele. Nu e rau sa incepi de mai devreme daca poti. Eu cel putin asa iti recomand. Bafta !
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

romikele

Nu trebuiesc facute cate 3 fise de familie, ci cate una, la dosarul cu originale, iar la cele 2 dosare care se lasa la OJPDRP se depun copii "conform cu originalul".

Iulia

Da, cate o fisa pentru fiecare familie.  :)

popamarian_65

ne poate cineva arata un model de,, Fisa familiei de albine"?  daca se poate si completata