masura141

Creat de nicu has, August 08, 2010, 04:14:41 PM

« precedentul - următorul »

dan sebastian

Cine are idee unde se face cursul obligatoriu necesar in anul 4? Cel de perfectionare?
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

Kov iulian

Citat din: dan sebastian din Octombrie 22, 2013, 01:58:24 PM
Cine are idee unde se face cursul obligatoriu necesar in anul 4? Cel de perfectionare?

In ce an sunteti ?
Daca sunteti in anul 3 spre 4 trebuia sa fiti anuntati deja si sa il fi facut pana acum altfel riscati sa pierdeti anul 4 si 5.

Eu sunt in anul 3 si am facut acest curs anul trecut in aprilie la Amara Ialomita.

Iulia

Stie cineva ceva de cursul 111?

dorindafi

din cate shtiu eu nu se mai fac din lipsa de fonduri
neefectuarea cursurilor 111 , nu afecteaza cu nimic programul de finantzare
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

Kov iulian

Citat din: dorindafi din Octombrie 22, 2013, 10:21:36 PM
din cate shtiu eu nu se mai fac din lipsa de fonduri
neefectuarea cursurilor 111 , nu afecteaza cu nimic programul de finantzare

Eu nu as fi asa de sigur doar daca intre timp nu sa modificat ghidul.
Ghidurile din 2010 si 2011 sigur spuneau ca daca nu faci acele cursuri nu poti accesa ultimi ani de finantare.

dan sebastian

Da. Adevarul e ca este necesar cursul respectiv. Fara el nu poti primii transa a 4a si a 5 a. Azi am aflat 100 %. Insa a aparut si rezolvarea. Pe cei din Gorj iirog  sa se prezinte pt inscriere la prefectura la camera 135, cat de curand pot. Din ce am inteles de la apdrp azi s/a prelungit perioada de depunere cu 6 luni. Bine ca au facut lucrul acesta altfel nimeni nu ar fi reusit sa treaca pt anul 4 si 5. Conditia cursului 111 este obligatorie. Altfel devi neeligibil. Pt detalii Dan 0721778887.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

morozan simion

domnilor , ce stiti de 141 anul 1, ne-au spus ca suntem ok prin mai , in iunie am deschis firma, cont la banca, stampila etc , am depus cererea de finantare tot in iunie dar sa semnam contractul de finantare nu neau chemat, oare de ce?

gaby

eu am facut cursul in anul 1 in urma cu 3 saptamani iar tu esti in anul 3 si inca nu l-ai facut curios

dan sebastian

Din partea mea as fi facut cursul de mult, dar nu a fost sesiune pe Gorj. Acum 3 ani s-a facut pe zona Oltenia pe Valea Oltului la Calimanesti, insa au fost prea multe cereri si nu m-au acceptat. Ulterior nu am mai auzit de niciun curs. Poti sa-mi zici totusi cat timp a tinut si cate ore pe zi? Multumesc ! Felicitari ca ai rezolvat problema aceasta!
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

Kov iulian

#939
Citat din: dan sebastian din Octombrie 24, 2013, 12:01:54 PM
Poti sa-mi zici totusi cat timp a tinut si cate ore pe zi? Multumesc ! Felicitari ca ai rezolvat problema aceasta!

la noi in Ialomita a tinut o saptamana ( 5 zile lucratoare), cursurile incepeau pe la 9 sau 10 daca nu ma insel si tineau pana dupa masa pe la 4-5-6.

Se faceau "pauze de cafea" din cand in cand, 3 mese pe zi, se oferea si cazare dar si plata transport ( un dus si un intors )

gaby

cursurile dureaza 5 zile de luni pana vineri se asigura casa si masa si sse deconteaza drumul dus si intors iar programul a fost luni marti joi si vinari 09 -16.30 cu doua pauze de cafea la 10.30 si la 3.30 de cate 15 minute si pauza de pranz de la 13 la 14 , iar miercuri a fost zi de teren cind noi am vizitat o ferma  si vineri am dat un test usor apoi ni s-a dat diploma necesara pt anul 4,5

dorindafi

Citat din: dan sebastian din Octombrie 24, 2013, 12:01:54 PM
Din partea mea as fi facut cursul de mult, dar nu a fost sesiune pe Gorj. Acum 3 ani s-a facut pe zona Oltenia pe Valea Oltului la Calimanesti, insa au fost prea multe cereri si nu m-au acceptat. Ulterior nu am mai auzit de niciun curs. Poti sa-mi zici totusi cat timp a tinut si cate ore pe zi? Multumesc ! Felicitari ca ai rezolvat problema aceasta!
anul 2012 / 24 ianuarie am fost la cursurile respective
am perfectat cunoshtintzele cu   :coffee:   :beer:
iar care nu intzelegea de la cursuri raminea la pregatire   : sampanie:   
totzi cursantzii au trecut clasa   :hi:
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

Iulia

Anul asta e vreun curs in jud. Olt?

dan sebastian

Multumesc pentru raspunsuri !
O sa comunic cand se va tine in Gorj.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

gaby

stie cineva in jud suceava au intrat cuiva banii pe masura 141 anul 1