masura141

Creat de nicu has, August 08, 2010, 04:14:41 PM

« precedentul - următorul »

Tamu

Citat din: Mauhorti din Iulie 20, 2013, 11:34:23 AM
daca sunt student, mai platesc sanatate si somaj ?

Nu trebuie sa platesti sanatate, somaj si impozit decat daca esti PFA (persoana fizica autorizata) sau daca ai mai mult de 74 de familii de albine.
Mierea   de   calitate   e   scumpă!    /    Dar   mierea   scumpă   nu   e   întotdeauna   de   calitate!

bucovineanu

Citat din: romikele din Iulie 20, 2013, 06:45:21 AM
Am primit notificare din partea finantistilor ca celor care nu depun declaratia pe venit li se va bloca contul(conturile).
Obligativitatea se regaseste in noul Cod Fiscal.
Acest lucru e valabil pentru cei care sunt PFA. E valabil si pentru PF?

romikele

Pentru PFA e sigur, pentru PF voi primi saptamana ce vine precizarile necesare.

Iulia

Daca am sub 75 de stupi si sunt PFA platesc toate hangaralele alea (somaj, sanatate, impozit)?

Tamu

Citat din: Iulia din Iulie 26, 2013, 01:20:54 PM
Daca am sub 75 de stupi si sunt PFA platesc toate hangaralele alea (somaj, sanatate, impozit)?

DA, daca realizezi profit. Platesti dupa profitul realizat.
Mierea   de   calitate   e   scumpă!    /    Dar   mierea   scumpă   nu   e   întotdeauna   de   calitate!

Iulia

Pai eu declaratia de venit am depus-o pe zero.

Tamu

Daca ai pus-o cu ZERO atunci nu platesti nimic. Dar daca nu ai ceva, o sa te ia la intrbari cineva in curand. E bine sa dai ceva si la ei.
DA CEZARULUI CE-I AL CEZARULUI. Pe viitor ar fi bine sa ti cont de asta.
Mierea   de   calitate   e   scumpă!    /    Dar   mierea   scumpă   nu   e   întotdeauna   de   calitate!

stancu marin

ce acte se mai cer pt an 3 de finantare pe 141,a mai depus cineva dosarul in iulie 2013?

Iulia

Mda.... nu se mai satura de luat. Cred ca vor sa aiba si pe lumea cealalta.

Tamu

Citat din: Iulia din Iulie 27, 2013, 09:48:08 PM
Mda.... nu se mai satura de luat. Cred ca vor sa aiba si pe lumea cealalta.

Iulia, din pacate pentru cetatenii acestei tari, oamenii din institutiile statului sunt cei mai mari hoti. Statul, in momentul de fata, este doar un instrument. Nu cred ca voi prinde ziua cand acestea vor fi intr-adevar in slujba cetateanului. Nu sunt pesimist, dar dupa 24 de ani nu mai cred in schimbari si vorbesc si din proprie experienta. In urma cu vreo 6 ani finantistii mi-au luat cu japca 30 milioane. Am solicitat un control de fond si dupa efectuarea lui mi s-a spus ca nu mai pot face nimic, trebuia sa reclam banii in termen de 15 zile, dar ei au venit la solicitarea mea dupa 6 luni.
Mult succes!
Mierea   de   calitate   e   scumpă!    /    Dar   mierea   scumpă   nu   e   întotdeauna   de   calitate!

dorindafi

Citat din: Iulia din Iulie 26, 2013, 07:13:16 PM
Pai eu declaratia de venit am depus-o pe zero.
shi ce crezi ca eshto prima ?  :D
daca tinzi spre anul 4 , atunci se schimba treaba dar pana atunci muzica shi voie buna   :hi:   :beer:
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

Vlad Dobre

a intrat banii cuiva pentru anul 1? la mine a zis ca intr-o luna intgra banii si vad ca nu au intrat, voi cum stati ? Respecte!

morozan simion

am depus actele de pe 10 iunie , adica cererea de finantare dar inca nu ne-u chemat sa semnam contractul de finantare. Oare mai vedem ceva bani? ca la BISTRITA mi-a spus ca nu au nici un semn de la minister sa semneze contractele

ady iulian

Sal. Si de la focsani aceeasi treaba sa mai asteptam cam 3 saptamani, asteptam ca asai la noi

Iulia

Daca stiam ca e atata bataie de cap nu ma mai legam la cap fara sa ma doara,  ))/ dar acum ca am intrat in hora trebuie sa joc.