masura141

Creat de nicu has, August 08, 2010, 04:14:41 PM

« precedentul - următorul »

Iulia

Pai cererea am semnat-o, iar acum astept decizia sa o semnez.  :)

Ionel_Cluj

Acum am primit de la MADR Compartimentul de  dezvoltare rurala cluj  Notificarea beneficiarului privind neselectarea cererii de finantare  in care se spune ca proiectul nu este aprobat pentru finantare deoarece nu a intrunit punctajul minim de selectie (cu 40 p).Mai este vreo speranta?

Iulia

Ieri am semnat decizia de finantare,  :yes: acum astept banutii. Parca in minim 30 de zile intra in cont, nu?

12 BNR

eu am semnat cererea de finantare pt al doilea an la sfarsitul lui februarie si nici acum nu au bagat banii, cred ca nu o sa ii mai vedem. daca stie cineva de ce intarzie sa-mi spuna si mie.

Vlad Dobre

 Salut prieteni albinari!!!
toata luma are intrebari, eu am una mai speciala si sper sa nu radeti dar cgiar nu stiu:
am facut un proiect pe 141 anul trecut si anul asta mi-am facut pfa cu contabilitate in partida simpla, mi-am luat stampila, tush, cont in banca... toate cele, sa zicem ca voi primi si banii in x luni, eu ce va trebui sa platesc, taxe ceva? pentru pfa-ul asta tre sa platesc sanatate, somaj, ... am inteles ca tva nu platesc ca nu am optat eu cand am facut pfa-ul.
Va rog sa-mi ziceti si mie ce ma asteapta si ce tre sa platesc? cei care sunteti mai avansati, anul2, 3... va multumesc!

dorindafi

ai 56 de pagini e care le potzi rasfoi shi vei gasii tot ce-tzi pofteshte sufletul  :hi:
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

pad3

Citat din: dorindafi din Iulie 19, 2013, 09:18:31 PM
ai 56 de pagini e care le potzi rasfoi shi vei gasii tot ce-tzi pofteshte sufletul  :hi:
nashpa, omu avea nevoie de ajutor nu de venin. sper sa fie cat mai putini ca tine ))/
somnul ratiunii naste monstri

romikele

Citat din: Vlad Dobre din Iulie 17, 2013, 07:22:04 PM
...
Va rog sa-mi ziceti si mie ce ma asteapta si ce tre sa platesc? cei care sunteti mai avansati, anul2, 3... va multumesc!

Trebuie sa platesti sanatatea, iar daca nu ai alta slujba si traiesti doar din acel pfa plus somaj si toate celelalte danganale... informatii exacte se obtin de la Circa Financiara de care apartii (daca si ei au habar de toate astea  :smile: ).
In plus se plateste impozit incepand cu al 75-lea stup.

Pana la al 74-lea inclusiv, se depune obligatoriu anual declaratie cu venit zero.

bucovineanu

Citat din: romikele din Iulie 19, 2013, 10:48:41 PM
.

Pana la al 74-lea inclusiv, se depune obligatoriu anual declaratie cu venit zero.
Care e legea care obliga depunerea declaratiei de venit pana la 74 familii?

romikele

Am primit notificare din partea finantistilor ca celor care nu depun declaratia pe venit li se va bloca contul(conturile).
Obligativitatea se regaseste in noul Cod Fiscal.

dorindafi

Citat din: pad3 din Iulie 19, 2013, 09:26:48 PM
Citat din: dorindafi din Iulie 19, 2013, 09:18:31 PM
ai 56 de pagini e care le potzi rasfoi shi vei gasii tot ce-tzi pofteshte sufletul  :hi:
nashpa, omu avea nevoie de ajutor nu de venin. sper sa fie cat mai putini ca tine ))/
daca eshti asha istetz puteai sa-i dai raspunsul
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

bee_lover

Citat din: romikele din Iulie 20, 2013, 06:45:21 AM
Am primit notificare din partea finantistilor ca celor care nu depun declaratia pe venit li se va bloca contul(conturile).
Obligativitatea se regaseste in noul Cod Fiscal.
E vorba de 221 nu?

Marius Stanciu

daca sunt student, mai platesc sanatate si somaj ?
ing.horti

pad3

Citat din: dorindafi din Iulie 20, 2013, 08:46:00 AM
Citat din: pad3 din Iulie 19, 2013, 09:26:48 PM
Citat din: dorindafi din Iulie 19, 2013, 09:18:31 PM
ai 56 de pagini e care le potzi rasfoi shi vei gasii tot ce-tzi pofteshte sufletul  :hi:
nashpa, omu avea nevoie de ajutor nu de venin. sper sa fie cat mai putini ca tine ))/
daca eshti asha istetz puteai sa-i dai raspunsul
daca stiam ii spuneam, nu era vorba de istetime; ti-a mai ramas ceva venin si pt mine ? =))
somnul ratiunii naste monstri

dorindafi

 :hi: pad3
cerc scuze pt interpretarea mea greshita

o    : sampanie: cu venin   :hi:
CODUL  e   LEGEA
         0763650092