masura141

Creat de nicu has, August 08, 2010, 04:14:41 PM

« precedentul - următorul »

Marius Stanciu

_o intrebare, mi-am facut actele pentru a ma putea duce sa semnez cererea de finantare (pfa, stampila, cont pe pfa, caziere...), a mai ramas certificatul de la dsv pe PFA, pana acum il aveam pe pf, am vb cu doctorul vetrinar de pe aceasta zona si mi-a zis ca tre sa ma duc la el cu certificatul vechi pe care il detin, cu stampila si sa iau un borcan de miere pt analize +220 de lei caci se plateste.
_dar anul trecut cand am facut asta nu se platea nimic, si un salt atat de mare de la 0 lei pana la 220 de lei? oare o fi gresit domn'Doctor vet. o fi vrut sa zica 220 de mii lei vechi ? nu prea cred, ce parere aveti? cum este ?
ing.horti

Iulia

Decizia de finantare o semnez unde am depus proiectul? ca in scrisoare imi zice la OJPDRP.

dorindafi

CODUL  e   LEGEA
         0763650092

dorindafi

 :hi: mauhorti
la gorj , certrificatul de la dsv se plateshte in raport de nr familiilor de albine
sub 50 e un pretz
peste 50 = 125 asta fiind in oct. 2012
de unde ai spus ca eshti ca nu am intzeles scrisul  :roll:
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

romikele

E posibil sa se plateasca analizele.
Doar prima data e gratuit.
La care dr. ai fost? Avramescu sau Catuneanu?

tomy81

#800
despre ce foaie de la DSV vorbiti, asta nu au cerut-o la dosarul pentru semnarea cererii de finantare, am adus doar  de la APIA cu nr de inregistrare pe PFA
ca PFA mergi la DSV sa te inregistrezi anul asta ca ai vreme, acum fa foile pentru decizie

Marius Stanciu

sa traiti nea Mihai, la dr Catuneanu, defapt doar l-am sunat, inca nu am fost poate ma duc maine
ing.horti

Marius Stanciu

domnule  tomi81  eu nu stiam nimic de apia, stiu ca trebuie dsv-ul trecut dupa pf pe pfa. de la apia ce ati luat dvs? mai multe ne-ar putea lamuri nea Mihai (romikele)
ing.horti

romikele

Dupa inregistrarea ca PFA trebuie la APIA facuta inscrierea exploatatiei in Registrul Fermierilor, de unde se obtine un cod RO.
Acest cod il poti obtine de la APIA Rm. Sarat de pe str. Al. Vlahuta.

morozan simion

dupa semnarea cererii de finantare la OJPDRP, in cat timp se vireaza banii?

Kov iulian

Poate sa treaca o luna, doua maxim .
Eu depun in noiembrie si in general pana la sfarsitul luni Decembrie primesc bani, sau pana pe 10  ianuarie anul asta.

radoslav

a primit cineva banii pentru anul 2?? anul trecut erau banii viraţi pe vremea asta.

morozan simion

ma refeream la cei care au depus dosarul acuma pentru anul 1 adica sesiunea mai 2012

Iulia

Eu azi am depus dosarul cu cererea de finantare si mi-au zis ca o sa ma mai sune ca sa ma duc sa semnez decizia de finantare.

morozan simion

din ce localitate esti iulia?