masura141

Creat de nicu has, August 08, 2010, 04:14:41 PM

« precedentul - următorul »

Iulia

Mi s-a aprobat proiectul!!  :yes: Acum ce trebuie sa fac?

dorindafi

fai un chef de pomina ca restul vin de la sine  :)   :hi:
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

Aurel

Citat din: Iulia din Aprilie 19, 2013, 08:11:10 PM
Mi s-a aprobat proiectul!!  :yes: Acum ce trebuie sa fac?
Ce sa faci ? Spor la treba!

Iulia

Multumesc frumos!!  :) Trebuie sa astept sa ma sune sau sa-mi trimita scrisoare prin care sa ma anunte ca mi s-a aprobat dosarul sau pot sa ma duc eu inainte ca sa semnez decizia de finantare?

romikele

Mai trebuie putintica rabdare, acestea sunt listele de evaluare, abia dupa aparitia listelor de selectie vom fi siguri ca totul e ok!
Dupa ce se va publica lista finala, vei primi plic de la OJPDRP si in maxim 30 de zile trebuie sa te prezinti cu actele de la PFA (pe care il faci urgent!) si tot ce mai trebuie la dosar pentru semnarea deciziei de finantare.

tassevasi

Citat din: Iulia din Aprilie 19, 2013, 08:11:10 PM
Mi s-a aprobat proiectul!!  :yes: Acum ce trebuie sa fac?
Inca sa nu ne bucuram  cred ca nici cu 70 de puncte  nu vor lua  anul asta multi .
  Asteptam lista cealalta (cine se incadreaza )
PS   Cite puncte ai ?

Iulia

70 din ce am vazut. Si lista finala cand apare?

Iulia

Pfa-ul il am deja facut...  Pai o sa astept ce sa fac. :)

Bogdan Apiary

Vad ca valoarea totala a proiectelor este de 191.152.500 Euro iar in ghidul solicitantului spune ca fondurile sunt de 476.077.390 Euro, asta inseamna ca teoretic toate proiectele eligibile sunt finantate? sau cei 476.077.390 Euro sunt suma totala pentru toate sesiunile de depunere si daca da, atunci care era fondul pentru sesiunea din 2012?

tomy81

#729
cum in 2013 nu s-a mai facut masura 141, precum si altele, :qp: ar avea destui bani sa finanteze toate proiectele, dar nesimtirea e mare

tomy81

pentru fiecare masura mai ar fi bani, nu s-a atins plafonul, asa ca ar fi bani, pentru 141 aproape pentru 17000 proiecte + bani necheltuiti pe alte masuri, DAR nici pe masura 112 nu s-au suplimentat fondurile asa ca doar vreo 16500 proiecte vor intra la finantate ( in urma unui calcul facut pe bani ramasi). BAFTA

Iulia

Din ce am vazut finantate pe lista provizorie sunt vreo 22.000 si ceva de proiecte.

morozan simion

buna
s-au afisat listele cu proiectele eligibile si neeligibile la masura 141 pe adresa www.madrp.ro /rapoarte/rapoarte de evaluare

Iulia

Eu vad decat Raportul de evaluare, nu listele finale.

morozan simion

pai eu ce-am zis?
rapoartele finale peste aproximativ 2 saptamani