masura141

Creat de nicu has, August 08, 2010, 04:14:41 PM

« precedentul - următorul »

romikele

Inca nu e gata clasamentul.
Se va anunta pe madr.ro cand va fi finalizat.

Fane

mulțumesc mult înseamna ca e de durata le cerne ca lumea

romikele

Sunt de aproape trei ori mai multe dosare ca la sesiunea anterioara.

agalofteanu

#663
Citat din: Kov iulian din Octombrie 20, 2012, 11:54:42 PM
Eu voi lua orice act despre care sa scris aici, nu vreau sa ma mai puna pe drumuri .

De suparare ca eram purtat mereu pe drumuri pentru cine stie ce cu ocazia depuneri dosarelor, am inceput sa iau la mine in sacosa  orice lucru care m-am gandit ca mi-ar trebui, ata, etichete, cater, sula,capsator, marker, lipici de hartie,coli de xerox, dosare, doua pixuri in caz ca se strica unul, creion etc .Orice avea nevoie doamna si cauta sau cerea de la colegele din birou eu scoteam din sacosa . :rotfl: =))
Daca ai scos din sacosa si obiectul subliniat mai sus! :bravo: Cred ca ai facut o doamna fericita!

agalofteanu

Acum lasam gluma la o parte, nu a raspuns nimeni la intrebarea: Numarul crotaliului se trece la  "Fisa familiei de albine nr.___"?

Si daca da, la numarul stupului ce se trece?

Multumesc

romikele

Conform Ord. 246/2012, art. 5, alin. 5: "Numarul de ordine al stupului apartine materialului biologic existent in acesta", la "fisa familiei de albine nr...." se trece crotalul, iar la nr. stupului , numarul de ordine, de la 1 la nr. maxim de stupi identificati din stupina.

iulyan_milo

Intrebare pentru cei care au primit controlul in anul IV? In cazul in care a fost prins in proiect achizitii(centrifuga sau abrich) ce documente sunt necasare, cum trebuia facuta plata (cumva prin virament bancar?), trebuie cumparate din romania? se pot cumpara la mana a II-a daca este emisa factura?
Va multumesc!

apiion

Citat din: iulyan_milo din Februarie 18, 2013, 10:49:04 PM
Intrebare pentru cei care au primit controlul in anul IV? In cazul in care a fost prins in proiect achizitii(centrifuga sau abrich) ce documente sunt necasare, cum trebuia facuta plata (cumva prin virament bancar?), trebuie cumparate din romania? se pot cumpara la mana a II-a daca este emisa factura?
Va multumesc!
nu s-a verificat modul de achizitie s-au fotografiat doar

romikele

In mod normal trebuie factura de provenienta, care se va regasi in contabilitate.

emi 79

Buna ziua! As dori sa-mi explice si mie cineva exact , ce documente trebuie sa contina dosarul de plata anul II ,eventul un model de dosar completat
Va multumesc!

romikele

Vezi AICI

Valabil pentru anii 2,3 si 5.

romikele

Citat din: albinasebes din Februarie 12, 2013, 01:49:27 PM
am o intrebare: am primit anul trecut prima transa de bani in august, decizia de finantare fiind semnata in iulie. cand incepe anul 1 si cand se termina? s-a mai discutat pe undeva, dar nu gasesc.
sanatate

Anul 1 incepe de la data semnarii deciziei de finantare.
De la acea data in termen de 30 de zile trebuie depus dosarul pentru cererea de plata a transei aferente.
Fiecare an se calculeaza de la data semnarii deciziei, nu de la data depunerii cererii pentru transa anterioara.

romikele

Citat din: fane din Februarie 12, 2013, 01:58:26 PM
Salutare, ce se mai aude de măsura 141 din 2012 mai știe cineva ceva?. Eu unu am sunat și azi la acele numere și ma pasează de la unu la altu nu știu nici un răspuns corect poate are cineva alt răspuns mai bun, ma refer numai la aprobare dosarelor nu știu încă dacă sau aprobat și dacă sunt printre cei cu dosarele aprobate.
Aștept un răspuns dacă se poate . MULȚUMESC.

Pana la cel mult jumatatea lunii martie se va afisa clasamentul... asa s-a promis!  :wink2:

Fane

de masura 141 pe 2012 mai stie cineva ceva vro noutate?

romikele

Bre nea` fane, eu ce zisei in postarea anterioara?