masura141

Creat de nicu has, August 08, 2010, 04:14:41 PM

« precedentul - următorul »

tassevasi

  Am fost instiintat ca acum au motorina si pleaca in control in Arges ,sa fim pregatiti cu ce trb .

Zgaby

 :hippo:
Am scapat de control gata!
:nudie:

dorindafi

 :roll:  shi ce anume tzi sa cerut sa le prezintzi prea-naltzilor ?
sapardu , camera agricola , consultantza ce au inpus ?
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

exarhu

Maine imi vin si mie in control, adica sa ma pozeze intai pe mine ca-s fain!!! :D si dupa aia  :yahoo_cry:
Bafta!!!!!!!!!
:bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz:
da

dorindafi

Citat din: exarhu din Octombrie 15, 2012, 01:11:04 PM
Maine imi vin si mie in control, adica sa ma pozeze intai pe mine ca-s fain!!! :D si dupa aia  :yahoo_cry:
Bafta!!!!!!!!!
:bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz:
no bine mai mandrule , trajete-n chip shi pune poza pe sticla sa o vedem shi noi  :D  :hi:
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

exarhu

Rabdare un pic!!!!!!!!!!! D-l Dorin!!!!!!!!!!! ^:)^
:bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz:
da

dorindafi

141 transha 4 acte necesare=
1-adeverintza de la primarie ca pfa xx  se gaseshte inscris in registrul agricol cu un nr de x familii de albine
2- adeverintza inregistrare fermier  :certificat privind inscriere in registrul fermierilor de la APIA
3-adeverintza de la asociatia de care apartzine ca detzine un nr de x  familii albine identificate cu placutzele de  inmatriculare xxxx
4-de la medicul veterinar ca sunt clinic sanatoase
5-autorizatzia de la DSV
6-copie dupa decizia de finantzare
7- copie BI

PRIMELE 5 PUNCTE VA TREBUI SA FIE ELIBERATE CU DENUMIREA DE PFA xxx
          in acest fel se cere la GJ.     prin alte locuri cum este?
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

Kov iulian

Citat5-autorizatzia de la DSV

Vreti sa spuneti copie dupa autorizatia de la DSV ?

Nu se poate lasa la ei acea autorizatie in original

Saptamana care vina merg si eu sa ma interesez ce acte imi trebuie pentru anul 3 masura 141 si voi scrie aici ce am aflat .

dorindafi

iulian , autorizatzia de la dsv trebue sa fie la tine tot timpul
asha am avuto shi eu eliberata din 2007 numai ca atunci nu era trecuta ca pfa
acum am fost nevoit sa am autorizatzia de la dsv ca pfa
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

Zgaby

S-au uitat decat peste carnetul de stupina, l-au pozat, apoi pe mine, apoi stupii si apoi la revedere. Au spus ca undeva in primavara ar trebui sa ajunga respectiva scrisoare.

dorindafi

Citat din: Zgaby din Octombrie 17, 2012, 10:11:04 AM
S-au uitat decat peste carnetul de stupina, l-au pozat, apoi pe mine, apoi stupii si apoi la revedere. Au spus ca undeva in primavara ar trebui sa ajunga respectiva scrisoare.
ce an eshti shi cu ce proect?
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

cristian87

Eu sunt in anul IIla Sibiu
desi consultantii de la APDRP sunt foarte de treaba si ne ajuta cu dosarele 
anul asta a fost un cosmar.
Daca anul trecut am mers cu hartiile si in 30 minute a fost cererea depusa verificata si semnata anul asta am facut 5 drumuri si am depus 64 de pagini . A durat cam doua ore facutul dosarului cu actele pe masa.S-au schimbat cerintele de trei ori.
La inceput doar adeverinta, de la asociatie , apoi carnetul de stupina apoi fise individuale pe familie .Aici am scapat ieftin ca initial au vrut sa vada toate tratamentele facute peste an evidentiate plus lucrarile mari-extras transvazat, roit, pentru ca a doua zi sa ma sune sa nu le mai fac.
totul triplu stampilat si dublu semnat , cu doua culori etc
Spuneau ca astia de le verifica la Alba si apoi la Bucuresti se leaga de virgula.
Asta da incurajare .Plus ca au respins deja o gramada de dosare.
Anul asta totul a mers pe dos.
La salcam ploaie, la tei si poli seceta ,la floare soiuri autofertilizante.
Eu am scapat superusor cu 30kg pe familie.cunosc pe cineva din satele vecine care ii hraneste de dupa salcam ca sa nu-i moara de foame.La vatra lui terenul ce nu e lucrat  e pascut de oi.Plus ca sunt mai multi  stupari in zona deci dezastru.
Apicola ne-a tapit cu preturile la PNA  deci viitor de aur breasla noastra are.
zâmbeşte-mîine poate fi mai rău

Karpetrusov

Citat din: cristian87 din Octombrie 17, 2012, 11:42:21 PM
Eu am scapat superusor cu 30kg pe familie.
Ce inseamna 30 kg pe familie? Productie realizata de un stup?
A swarm of bees in May is worth a load of hay;
  A swarm of bees in June is worth a silver spoon;
    A swarm of bees in July isn't worth a fly.

Zgaby

Citat din: dorindafi din Octombrie 17, 2012, 10:35:31 PM
Citat din: Zgaby din Octombrie 17, 2012, 10:11:04 AM
S-au uitat decat peste carnetul de stupina, l-au pozat, apoi pe mine, apoi stupii si apoi la revedere. Au spus ca undeva in primavara ar trebui sa ajunga respectiva scrisoare.
ce an eshti shi cu ce proect?
sunt la inceput cu M141, tu?

Kov iulian


Dupa cum va spuneam mai demult in proiectul meu al masuri 141 , am fost pus sa aleg  intre a construi o camera de extractie si a face un pavilion.


Cum camera de extractie nu puteam face fiindca nu am pamant , si m-am gandit ca ar fi costat prea mult am decis sa aleg pavilionul la momentul acela nici nu ma gandeam ca imi va fi ales proiectul si nici nu stiam ce presupune constructia unui pavilion .


Fiindca ar costa mult o remorca e noua si fierul, manopera pentru constructia unui pavilion nou, am decis sa cumpar un pavilion SH dar inainte am scris un mail la APDRP iar raspunsul lor e acesta .


CitatStimate domn,

In ceea ce priveste solicitarea dumneavoastra, va informam ca, prin Programul National de Dezvoltare Rurala 2007 – 2013, achizitionarea de bunuri second hand nu reprezinta cheltuieli eligibile.

Cu stima,

Directia Relatii Publice
Strada Gradina cu Cai, nr. 3A, sect. 5, Bucuresti
Telefon: 021 / 310 16 35
e-mail: [email protected]

Avand in vedere aria de competente si in conformitate cu obiectul de activitate al Agentiei, personalul APDRP nu poate raspunde la intrebari punctuale, scoase din contextul dosarului cererii de finantare, deoarece dosarul trebuie analizat in ansamblul sau. Asadar, reprezentantii APDRP nu pot transmite interpretari ale Ghidului Solicitantului si nu pot raspunde la intrebari de clarificare ale caror raspunsuri se afla deja specificate in Ghid.
Informatiile transmise prin e-mail nu sunt opozabile niciunui document oficial al APDRP, respectiv Ghidul Solicitantului, ROF, ROI, informari oficiale ale departamentelor de specialitate, ale AM pentru PNDR sau ale altor institutii abilitate etc.