masura141

Creat de nicu has, August 08, 2010, 04:14:41 PM

« precedentul - următorul »

costelinni

ai dreptate George, din curiozitate m-am uitat si eu, asa este nimic din IF sau Bucuresti, dar poate nu au fost persoane interesate, vezi link-ul de mai jos : http://www.madr.ro/pages/dezvoltare_rurala/masura141/raport-selectie-final-masura-141-nefinantate-neeligibile.pdf
http://constantinignuta.sunphoto.ro

"Intelepciunea ne ajuta sa rezistam, pasiunile ne ajuta sa traim.'" (Chamfort)

George N

Citat din: costelinni din Aprilie 20, 2012, 11:50:57 AM
ai dreptate George, din curiozitate m-am uitat si eu, asa este nimic din IF sau Bucuresti, dar poate nu au fost persoane interesate, vezi link-ul de mai jos : http://www.madr.ro/pages/dezvoltare_rurala/masura141/raport-selectie-final-masura-141-nefinantate-neeligibile.pdf
in zona mea (Snagov-tincabesti -peris) sint multi apicultori sau ma rog cum unii zic detinatori de albine, chiar asa sa nu fie nimeni interesat de fonduri UE   sau mai stii poate ca inca nu au auzit....mai stii..? :uimit:.. eu unul nu cred asta  :hi:

jimm

A fost publicat noul ghid
S-a dat startul la hartii!?
"Documentele luate în considerare pentru demonstrarea comercializării unei părți din
producție, sunt cele emise în perioada 01.07.2011 – 15.05.2012.
a) Cantităţile valorificate de persoanele fizice sunt cantitățile comercializate și justificate, după
caz, prin:
- certificatul de producător, care va fi însoțit de adeverința eliberată de entitatea care a
achiziționat produsul/produsele și de borderoul de achiziții/ factură fiscală;
- copie după Carnetul de viticultor, care va fi însoțit de adeverința eliberată de entitatea care a
achiziționat produsul/produsele și de borderoul de achiziții/ factură fiscală;
- adeverinţă eliberată de grupul de producători/alte forme asociative pentru
membrii/nemembrii acestora din care să rezulte cantitatea comercializată;
În cazul în care certificatul de producător/carnetul de viticultor nu este însoţit de adeverință și
de borderoul de achiziții/factura fiscală pentru demonstrarea comercializării unei părţi din
producţie, proiectul este declarat neconform.
b) Cantitățile valorificate de persoanele fizice autorizate conform OUG 44/2008 sunt cantităţile
comercializate, după caz, din factura fiscală/chitanţe/borderou de achiziţii, etc."

Treaba serioasa!

albinasebes

am depus dosarul anul trecut in iunie, in februarie celalalt dosar si nici acum nu m-au chemat sa semnez finantarea. mi-au spus sa mai astept, ca ma cheama ei. in ce tara traim. este o bataie de joc.
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

radoslav

fratilor am placerea sa va anunt ca in caras au inceput sa intre banii in cont :D

stefan1

  Ai debutat pe forum ca un sol care aduce vesti bune (pentru cei care au accesat fonduri). Bun venit!  :hi:
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

geluciuca

si in vaslui s-au bagat banii

radoslav

multumesc stefan1,sa auzim numai de bine!

albinasebes

in judetul alba sunt multe dosare aprobate si merge incet
ce nu pricep e de ce se merge asa incet
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

dorindafi

pt ca nu se grabesc  :rotfl:  :hi:
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

Karpetrusov

Citat din: romikele din Martie 30, 2012, 05:36:13 PM
GATA!
De azi sunt posesorul unei noi diplome!  :razz: :yes:
Cam asa arata atestatul de care aveti nevoie in anul IV.
Cursurile acestea se organizeaza tot timpul anului, adica sunt repartizate uniform pe durata unui an? Pe mine aceeasi firma a incercat sa ma convinga ca numai in mai pot face cursul. Vad ca d-voastra l-ati facut in martie. Mi-ar fi foarte convenabil in aceasta perioada sau in nov. dec..
Cum se fac controalele pt anul trei?
A swarm of bees in May is worth a load of hay;
  A swarm of bees in June is worth a silver spoon;
    A swarm of bees in July isn't worth a fly.

romikele

Incearca o programare la http://www.winwin-business.ro/contact-win-win-business.html d-na Andreea.
Controlul il astept anul viitor, atunci voi sti exact ce si cum.
Se va verifica existenta carnetului de stupina cu fisele stupilor, crotalierea si panoul stupinei, existenta registrului de incasari si plati (contabilitatea primara) si respectarea proiectului - cresterea de UDE si investitiile propuse.

madnes_marius

daca abia mi-aam depus dosarul la apdrp pt masura 141.... la verificarea care vor trebui sa mi-o faca.... sunt nevoit sa le arat carnetul de stupina si fisele stupilor ? Crotalierea si panoul de stupina le-am rezolvat.
Va intreb pentru ca a ramas carnetul meu de stupina in dosarul de inreg/autoriz de la DSV

romikele


madnes_marius

Problema este ca nu pot lua carnetul de stupina din dosarul de autorizare de la DSV ... pt ca pe baza acestui dosar m-am inregistrat / autorizat.
Si ca sa imi fac alt carnet de stupina... acesta trebuie vizat de medic si medicul il vizeaza ddoar daca ii prezint buletinul de analize de la DSV.
Eu ce fac platesc a prost iar 2 mil pt alt buletin de analize....numa ca sa imi vizeze medicul alt carnet.