masura141

Creat de nicu has, August 08, 2010, 04:14:41 PM

« precedentul - următorul »

romikele

Citat din: bee_lover din Martie 30, 2012, 07:21:11 PM
Felicitari  :bravo: :yes: .
Ps: cam multe x-uri, sigur ati fost la cursuri de contabilitate sau marketing?   =))

Doar nu era sa expun datele confidentiale  :razz:

Mihai Sergiu

Persoanele fizice înscrise în Registrul Agricol la Capitolul I – Componența
gospodăriei, la rubrica Legături de rudenie, ca fiind ,,Neînrudiți" nu pot fi beneficiari eligibili ai
măsurii 141.
mi-o dat cu paru in cap  :nudie:
Nu am nici un stup , nevasta mea ii detine pe toti!

Mihai Sergiu

eu prin asta inteleg daca am luat in arenda terenul si nu sunt ruda cu proprietarul nu mai sunt eligibil
Nu am nici un stup , nevasta mea ii detine pe toti!

romikele

Nu inteleg ce nu e clar.
Trebuie ca terenul sa fie in proprietate, arenda sau comodat.
E de preferat ca rolul sa fie separat, doar cu stupii, nu impreuna cu restul familiei...

evulet78

O intrebare.
Cursurile prin masura 111, care sunt obligatorii pentru masura 141, cine le organizeaza?
Unde ne putem inscrie la aceste cursuri?
La consultanta imi tot spun ca ne anunta ei, dar eu nu am incredere in ei.
miere de albine - Un proiect personal ce poate se va dezvolta.
miere bucovina pe google+
miere bucovina pe facebook

dorindafi

stai linishtit ca vei fi anuntzat
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

romikele

Pentru linistea deplina, poti cere relatii la winwin-business.ro

Kov iulian

Citat din: evulet78 din Aprilie 14, 2012, 05:33:36 PM
O intrebare.
Cursurile prin masura 111, care sunt obligatorii pentru masura 141, cine le organizeaza?
Unde ne putem inscrie la aceste cursuri?
La consultanta imi tot spun ca ne anunta ei, dar eu nu am incredere in ei.

Te anunta firma privata care le organizeaza, e in interesul lor sa te anunte, daca esti inscris pe listele lor vei fi anuntat .

Apropo de asta, e cineva de pe aici care va merge la Amara in perioada urmatoare ?

George N

 :sad:.......cunoaste cineva vreun apicultor care a obtinut bani pe masura 141 in zona -Snagov...?..pt ca din cite inteleg ,in general acesti bani se dau pt. zone defavorizate ( sau pe pile) :)--- sper sa nu supar pe nimeni :hi:

romikele

Nu exista criteriul "pe pile" in plati.
Poate e nevoie la depunerea dosarelor, dar odata depus dosarul, daca proiectul este facut cu atentie si cu respectarea celor prevazute in ghid, acumuland un punctaj peste 40 de puncte, nu are cum sa nu primeasca finantare.
Eu de exemplu nu am avut nici o pila, in primul an am fost lasat cu ochii in soare de cei de la APIA in asteptarea unui telefon care nu a mai venit, dar totul e perseverenta. Am incercat din nou anul urmator, cu putin tupeu si dosarul a fost primit. Restul a mers de la sine.

George N

Citat din: romikele din Aprilie 17, 2012, 07:41:26 PM
Nu exista criteriul "pe pile" in plati.
Poate e nevoie la depunerea dosarelor, dar odata depus dosarul, daca proiectul este facut cu atentie si cu respectarea celor prevazute in ghid, acumuland un punctaj peste 40 de puncte, nu are cum sa nu primeasca finantare.
Eu de exemplu nu am avut nici o pila, in primul an am fost lasat cu ochii in soare de cei de la APIA in asteptarea unui telefon care nu a mai venit, dar totul e perseverenta. Am incercat din nou anul urmator, cu putin tupeu si dosarul a fost primit. Restul a mers de la sine.
In cazul meu nu cred ca imi lipseste nici tupeul nici ambitia ,cind vreau sa fac ceva ,in reuseste tot ce imi propun sa fac, Dar in ce priveste masura 141 sau tot ce inseamna hirtogaraie , cred ca nu strica sa ma informez mai intii daca exista apicultori care au vazut vreun ban de la stat din zona Bucuresti-ilfov, zona care este recunoscuta ca fiind cea mai dezvoltata din tara si de aceea cu sanse minime de reusita .Personal nu cunosc pe nimeni si se pare ca nici aici pe forum nimeni nu cunoaste pe nimeni care sa fii auzit de cineva caruia ia fost aprobat dosarul ,din zona din care fac parte si eu...si cred ca este bine sa nu ma arunc cu capul in fata si in acelasi timp sa informez si CORECT pe altii despre sansele reale pe care le are .....pt. ca banii nu ma dau afara,de aceea am pus intrebarea de mai sus. In privinta proiectului cunosc persoane de la registrul comertului care ma pot ajuta gratuit pt intocmirea lui-dar nu numai asta este problema...sint mult mai multe si am vazut aici pe forum printre cei care sint in top ca supar cind spun lucrurilor pe nume sau pur si simplu parerea mea .... va multumesc oricum pt. raspuns :hi:

costelinni

am si eu cateva intrebari adresate celor care sunt in anul II, III:

1. pe langa cererea de plata si declaratia pe propria raspundere mai trebuie ceva acte la depunerea cererii de plata pt anul I ?
2.acestea se depun si pe format magnetic ?

va multumesc anticipat
http://constantinignuta.sunphoto.ro

"Intelepciunea ne ajuta sa rezistam, pasiunile ne ajuta sa traim.'" (Chamfort)

dan_ardelean

Buna pentru cei care vor sa depuna pt 141  am postat un model  de proiect  cu albine   la sectiunea agricultura
http://www.wix.com/ardeleandan/consult
va dorec suces

alexutu

am si eu o intrebare vreau sa specific in acelasi proiect 2 vetre de stupina se poate multumesc
00007

George N

Citat din: dan_ardelean din Aprilie 19, 2012, 08:23:56 AM
Buna pentru cei care vor sa depuna pt 141  am postat un model  de proiect  cu albine   la sectiunea agricultura
http://www.wix.com/ardeleandan/consult
va dorec suces
multumesc Dan pt postare...      vad in urma postarii pe care ai facut-o in 2011 nu a fost aprobat nici un dosar din Buc. -Ilfov...Aviz amatorilor ..In rest sanatate tuturor si multa bafta..!