masura141

Creat de nicu has, August 08, 2010, 04:14:41 PM

« precedentul - următorul »

albinasebes

acum doua saptamani mi-au spus ca numai dupa cel putin o luna jumatate imi va veni hartia sa semnez.asa ca astept
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

buse petre

Eu am semnat ieri la Valcea cererea de finantare pentru sesiunea iunie 2011 masura 141

costelinni

felicitari domnilor de la OJPDRP Valcea, am fost ieri la Sibiu si au zis ca mai dureaza 2-3 luni, daca nu mai mult !!   :mad:
http://constantinignuta.sunphoto.ro

"Intelepciunea ne ajuta sa rezistam, pasiunile ne ajuta sa traim.'" (Chamfort)

KTA-APIDORNA - Ski

Citat din: costelinni din Martie 08, 2012, 11:04:39 AM
felicitari domnilor de la OJPDRP Valcea, am fost ieri la Sibiu si au zis ca mai dureaza 2-3 luni, daca nu mai mult !!   :mad:
Salut, stai linistit ca si mie mi-au spus de la judet ca daca nu intru in sesiunea asta din primavara intru in iunie (poate) cu tot cu confirmare de proiect eligibil si 40 de puncte, o gasit motiv de contestatie ca nu am trimis adeverinta juritica a asociatiei, nu stiu astia ce sa mai scoata, asta e, traim in romania si ne ocupa tot timpul,iar daca nu imi aproba nici in iunie, nu-i bai,nici ca ma mai interesez de asa ceva, mergem pe cont propriu la cata birocratie de acte iti trebe...mai bine o lasi balta :)) :nudie: :hippo: :yes:
bucură-te de ce ai,nu fi nefericit pentru ce nu ai!(dar nu fi leneş!) KTA -SKI  0745789006 /mess:[email protected]  http://foreverapi.sunphoto.ro/

gabush86

eu cu 141 sunt deja in anul 3 spre 4 , ce pot sa va spun e ca nu sunt multumit ... prea multa birocratie chiar si dupa ce ai luat banii , de o saptamana ma chinui sa le conving pe doamnele de la adm fiscala ca trebuie sa platesc doar cas-ul si ele vor sa platesc 16 % si altele tot asa , deci banii care i-ati luat de la ue o sa-i dati la stat prin taxe si alte porcarii (statul nu pierde niciodata) . sincer imi pare rau ca m-am inhatat la treaba asta, dar fiecare face cum vrea . salve

zumzum

Buna pentru toti.Daca sunteti in anul3 spre4 o sa aveti verificarile ptr. respectarea planului de afaceri.Ne puteti da informatii cine face controlul ce se controleaza efectiv?

dorindafi

Citat din: zumzum din Martie 12, 2012, 11:59:18 AM
Buna pentru toti.Daca sunteti in anul3 spre4 o sa aveti verificarile ptr. respectarea planului de afaceri.Ne puteti da informatii cine face controlul ce se controleaza efectiv?
din cate shtiu la control vor participa cei de la sapard dar nu sunt sigur cine mai vine cu ei
se va verifica creshterea economica cu cel putzin 20 la suta asha cum e in planul de afaceri shi a celor 3 UDU-ri
asta ni sa explicat la cursurile 111
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

ilalexandru

Citat din: gabush86 din Martie 08, 2012, 12:36:06 PM
de o saptamana ma chinui sa le conving pe doamnele de la adm fiscala ca trebuie sa platesc doar cas-ul si ele vor sa platesc 16 % si altele tot asa ,
Le-ati cerut scris ce aveti de platit? V-au aratat legile pe seama carora va cer banii? Impozit nu se plateste sigur. Iar CAS-ul...e cu semne de intrebare. Difera de la judet la judet ce raspuns primesti. V-au dat niste legi,ceva?

gabush86

mi-au dat ce sa adaugat la legea veche anul asta , in care scrie ca se impoziteaza toate veniturile dar nu scrie nimic de apicultura , deci ce era vechi ramane numai ca s-a adaugat ceva ... mai astept  .
nu mai am hartia aia ca as fi scanat-o sa o vedeti si voi , e bataie de joc . 

ilalexandru

La sfarsitul lui februarie am dat declaratia 220 la fisc privind venitul estimat pe anul 2012. Si am trecut vreo 5000 lei venit. Mi-au trimis apoi acasa harti cum ca as avea de plata semestrial un impozit de ......... 0 (zero) lei. De unde deduc ca nu suntem impozitati pe venit. Asa ca punei pe aia sa mai citeasca

gabush86

am fost de patru ori , mai iau o pauza :))

Florin_Dan

#491
S-a mai completat lista proiectelor finantate pe 141 , in care i-a prins si pe cei din lista de asteptare care au 35 puncte si au fost inscrisi in asociatie.

http://www.madr.ro/pages/dezvoltare_rurala/masura141/raport-selectie-final-masura141-sesiunea-iunie2011.pdf

KTA-APIDORNA - Ski

Citat din: Florin_Dan din Martie 15, 2012, 09:22:09 AM
S-a mai completat lista proiectelor finantate pe 141 , in care i-a prins si pe cei din lista de asteptare care au 35 puncte si au avut inscrisi in asociatie.

http://www.madr.ro/pages/dezvoltare_rurala/masura141/raport-selectie-final-masura141-sesiunea-iunie2011.pdf
Am primit si eu adeverinta de finantare si de acu iar pe drumuri, incep din nou plimbarea,primarie,camera de comert, PFA,apoi la judet, etc...Asta e,daca am intrat in hora tre sa joc, sa speram sa nu ne impoziteze prea tare...:))
bucură-te de ce ai,nu fi nefericit pentru ce nu ai!(dar nu fi leneş!) KTA -SKI  0745789006 /mess:[email protected]  http://foreverapi.sunphoto.ro/

andrei_georgian

Citat din: gabush86 din Martie 08, 2012, 12:36:06 PM
eu cu 141 sunt deja in anul 3 spre 4 , ce pot sa va spun e ca nu sunt multumit ... prea multa birocratie chiar si dupa ce ai luat banii , de o saptamana ma chinui sa le conving pe doamnele de la adm fiscala ca trebuie sa platesc doar cas-ul si ele vor sa platesc 16 % si altele tot asa , deci banii care i-ati luat de la ue o sa-i dati la stat prin taxe si alte porcarii (statul nu pierde niciodata) . sincer imi pare rau ca m-am inhatat la treaba asta, dar fiecare face cum vrea . salve
din cate stiu eu nu se impoziteaza nimik, anul trecut cand am fost la fisc sa dau declaratia de venit mi sa spus sa ma duc in fiecare an in luna ianuarie sa declar venitul, si mi-a zis ca nu se impoziteaza absolut nimik
probabil ce-i de acolo vor sa castige niste bani.........
Nu merge unde te duce drumul, mergi pe unde nu exista un drum si lasa o urma.

KTA-APIDORNA - Ski

Citat din: andrei_georgian din Martie 18, 2012, 08:20:40 AM
Citat din: gabush86 din Martie 08, 2012, 12:36:06 PM
eu cu 141 sunt deja in anul 3 spre 4 , ce pot sa va spun e ca nu sunt multumit ... prea multa birocratie chiar si dupa ce ai luat banii , de o saptamana ma chinui sa le conving pe doamnele de la adm fiscala ca trebuie sa platesc doar cas-ul si ele vor sa platesc 16 % si altele tot asa , deci banii care i-ati luat de la ue o sa-i dati la stat prin taxe si alte porcarii (statul nu pierde niciodata) . sincer imi pare rau ca m-am inhatat la treaba asta, dar fiecare face cum vrea . salve
din cate stiu eu nu se impoziteaza nimik, anul trecut cand am fost la fisc sa dau declaratia de venit mi sa spus sa ma duc in fiecare an in luna ianuarie sa declar venitul, si mi-a zis ca nu se impoziteaza absolut nimik
probabil ce-i de acolo vor sa castige niste bani.........
Cine stie,in fiecare bordei cate-un obicei,poate si-l fac si fiecare de pe acolo obiceiu,dar tre sa le punem legea in fata,sau...etc ;) :beer:
bucură-te de ce ai,nu fi nefericit pentru ce nu ai!(dar nu fi leneş!) KTA -SKI  0745789006 /mess:[email protected]  http://foreverapi.sunphoto.ro/