masura141

Creat de nicu has, August 08, 2010, 04:14:41 PM

« precedentul - următorul »

albinasebes

sau mai scot putin pe dobanda
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

zumzum

Nu cred ca primesc dobanda pe banii nostrii ca folosesc trezoreria nu o banca oarecare.Eu sunt de parere ca se duc pentru alte locuri unde cred ei ca este mai"urgent" nu pentru ce au primit banii respectivi.

alex_sa

Citat din: zumzum din Februarie 19, 2012, 02:34:06 PM
Din cauza sa se scape de noi spun ca se verifica dosarele.Dupa ce ai depus cererea de plata dosarul iti este deja verificat .Dupa mine trag de timp ca sau cheltuit banii pentru altceva.Si eu asa stiam ca dupa depunere intr-o luna se vireaza banii.
eu cred ca au spus adevarul caci miau cerut o alta adeverinta fiscala ,   prima era cu adresa gresita .
au zis caci in 2 saptamini osa avem bani

bee_lover

Ar fi bine, ca bate primavara la usa  :)  :hi:

Florin_Dan

Citat din: adi-m din Februarie 17, 2012, 11:42:58 PM
Deobicei viramentul se face in decurs de o luna de la data depunerii cererii de plata.
Practic si mie mi-au intrat banii dupa o luna de la depunerea cererii, anul acesta, teoretic poate dura pana la 90 de zile, depinde cum se misca.

Mihai Sergiu


          Intentionez sa accesez masura 141 anul acesta. Pana acuma am doar stupii si sunt inregistrat in asociatie cica de anul trecut  :zzz: insa am unele neramuriri. Doar de anul trecut am achizitionat stupii si nu am predat miere nicaieri ,nu am nici un certificat de producator , nici o adeverinta de la primarie sau vreo inregistrare DSV. Se mai poate face ceva de acuma inainte sau e prea tarziu?
Nu am nici un stup , nevasta mea ii detine pe toti!

albinasebes

trebuie sa te inscri la primarie in registrul agricol si iti vor elibera si certificat de producator
din cate stiu eu trebuie sa va incrie de la inceputul anului, sau daca se poate din toamna
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

dorindafi

    Se mai poate face ceva de acuma inainte sau e prea tarziu?

                  curaj nepoate ca nu-tzi taie nimeni capul  :hi:
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

evulet78

Apoi mergi la doctorul veterinar, iti face ferma, cu numar de inregistrare, ii dai un formular de ala din cele pentru 141, sa il semneze, si mergi cu el si la smecherul de la judet, care semneaza si el (asta cu judetul nu pot sa o inteleg, dar asta este birocratia). Si continui cu ....... alte acte si hartii, dar pana la urma reusesti. :smile:
miere de albine - Un proiect personal ce poate se va dezvolta.
miere bucovina pe google+
miere bucovina pe facebook

Mihai Sergiu

 Ca sa ma inscriu la primarie in registrul apicol la care trebuie sa ma duc unde am domiciliul sau pe raza careia am vatra? ca ma si duc astazi
Nu am nici un stup , nevasta mea ii detine pe toti!

costelinni

te duci la Primaria unde ai vatra si te inscri in Registrul Agricol, nu apicol !
http://constantinignuta.sunphoto.ro

"Intelepciunea ne ajuta sa rezistam, pasiunile ne ajuta sa traim.'" (Chamfort)

Mihai Sergiu

Agricol am vrut sa scriu ma scuzati ^:)^ deci la primaria unde am stupina trebuie sa ma duc si de acolo imi va elibera si certificat de producator , nu am nevoie sa ma duc la primaria unde am domiciliul
Nu am nici un stup , nevasta mea ii detine pe toti!

costelinni

nu e cazul sa-ti ceri scuze, suntem printre prieteni si prietenii se ajuta intre ei  :hi:
http://constantinignuta.sunphoto.ro

"Intelepciunea ne ajuta sa rezistam, pasiunile ne ajuta sa traim.'" (Chamfort)

Mihai Sergiu


      Si azi am inceput si eu : am fost sa imi declar stupii la primarie, insa cum vatra legal nu este pe numele meu  a trebuit sa ma duc sa imi fac un contract de arendare l-am inregistrat , pe urma am depus o cerere prin care doresc sa imi inscriu stupii in registru apicol. problema a fost cu certificatul de producator a zis ca nu imi poate elibera pentru ca nu am marfa de vanzare si sa revin pe sapt urmatoare cand o sa se consulte cu sefu doamna secretara. O sa trebuiasca sa ma duc cu o ciocolata,o cafea poate poate... Sper sa iasa bine pana la urma.
Daca tot am fost pana la stupina am luat si o intepatura  :rotfl: prima pe anul asta nervoase rau albinele  :bzz:
Nu am nici un stup , nevasta mea ii detine pe toti!

romikele

Registru agricol, nu apicol  :wink2:
Explica-i doamnei ca acest certificat iti trebuie pentru marfa pe care o vei avea, nu pentru cea de pe stoc.