masura141

Creat de nicu has, August 08, 2010, 04:14:41 PM

« precedentul - următorul »

costelinni

v-ati facut punct de lucru unde aveti stupina ?
http://constantinignuta.sunphoto.ro

"Intelepciunea ne ajuta sa rezistam, pasiunile ne ajuta sa traim.'" (Chamfort)

albinasebes

incerc alt format
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

albinasebes

da, unde am stupina este sediu secundar: punct de lucru
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

costelinni

de ce documente ati avut nevoie pentru punct de lucru?
si eu sunt cam in aceeasi situatie, sediul social in Medias si stupina intr-o alta localitate
http://constantinignuta.sunphoto.ro

"Intelepciunea ne ajuta sa rezistam, pasiunile ne ajuta sa traim.'" (Chamfort)

albinasebes

la registrul comertului am dus copie dupa contractul de arendare, ceva formulare de la ei, cand am infiintat pfa
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

costin76

Atentie pt cei care adauga punct de lucru ,mie in 2009 mia cerut ca activitatea de cresterea altor animale[apicultura] sa fie ca activitate principala pe certificatul de inregistrare ,

costin76

Daca mai are  si alt domeniu de activitate pe PFA, este valabil ce am postat mai devreme

laur80

Citat din: costin76 din Februarie 17, 2012, 06:46:09 PM
Daca mai are  si alt domeniu de activitate pe PFA, este valabil ce am postat mai devreme

Nu poti sa ai alta activitate pe PFA in afara de aceea cu care te ai inregistrat la Camera de Comert.
Numai Intreprinderea Individuala iti da posibilitatea de a avea mai multe domenii de activitate.

Sanatate!

zumzum

Toate cele bune pentru toti cei de pe forum.As avea ointrebare.Este cineva care a primit banii in cont care a depus cererea de plata in decembrie anul trecut?

adi-m

Deobicei viramentul se face in decurs de o luna de la data depunerii cererii de plata.

costin76

Eu am avut PFA  deschis din 2004 pt alt dom de activitate si ,,SA PUTUT'' sa adaug api ca dom de activitate pe PFA                                                                                                                                                                                                                     

bee_lover

Citat din: adi-m din Februarie 17, 2012, 11:42:58 PM
Deobicei viramentul se face in decurs de o luna de la data depunerii cererii de plata.
La noi in Sighisoara au trecut 2 luni si 7 zile si tot nimic.  =))

alex_sa


La noi in Sighisoara au trecut 2 luni si 7 zile si tot nimic.  =))

ieri am fost in Mures la A.P.D.R.P si au zis ca mai dureaza acuma se verifica dosarele

bee_lover


zumzum

Din cauza sa se scape de noi spun ca se verifica dosarele.Dupa ce ai depus cererea de plata dosarul iti este deja verificat .Dupa mine trag de timp ca sau cheltuit banii pentru altceva.Si eu asa stiam ca dupa depunere intr-o luna se vireaza banii.