masura141

Creat de nicu has, August 08, 2010, 04:14:41 PM

« precedentul - următorul »

Florin-braileanul (FlorinI)

felicitari si spor la cheltuit
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

Florin_Dan


ilalexandru

Un zvon pt cei care au accesat masura 141....cica in anul trei, cand vin sa verifice pe teren, daca nu sunt indeplinite conditiile...o sa ceara banii inapoi. Ar vrea sa modifice masura si sa ceara restituirea banilor daca nu sunt indeplinite conditiile din proiect

Kov iulian

Asta ar fi cea mai mare magarie,daca ar fi adevarat,

ilalexandru

Ar fi o magarie, dar corecta insa. SA nu ceara justificare la bani, dar sa verifice cresterea numarului de familii cu 3 ud-uri si cresterea productiei cu 20%. nu sunt indeplinite astea doua...banii inapoi

gheco

Nu cred sa se modifice ghidul, dar cei care nu respecta planu de afaceri ar merita. Inseamna ca nu a dorit decat sa ia niste bani nemunciti.
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

Florin_Dan

Da, ar merita sa restituie banii, fapt care nu cred ca se va intampla si nici nu ar avea de unde sa-i restituie. Sunt o gramada care au ganduri sa primeasca banii si sa-i topeasca pe la buticuri, fara a avea un gand de dezvoltare. Si eu am fost contactat de doua asemenea persoane, in sprijinirea depunerii unui proiect , dar i-am repezit,si bine inteles i-am refuzat. Spunea ca il intereseaza doar banii si o sa vada daca o sa faca ceva, ca doar si altii au primit.

ilalexandru

Asta e Romania noastra. Am mai spus, e doar un zvon care circula la nivel superior. Multi plecati pe ideea de a lua doar banii si a nu face nimic... Multi care sunt destepti acceseaza planul apicol, isi cumpara familiile si si-au asigurat numarul de familiii necasar anului trei

gore

Contractul e contract, se respecta regulile in relatia cu UE, daca vad ca noi i-am tepuit, vor schimba regulamentul. Dar pentru cei care au semnat actele, totul ramane cum au convenit.
A gresi este omeneste...totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste."Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun." -- W. Edwards Deming

ady iulian

sal  a primit cineva vreun raspuns dintre cei care au depus proiecte in sesiunea din oct - noiembrie 2010? :hi:

ady iulian

sa inteleg ca na depus nimeni  dosar in sesiunea din oct-noi?

mmarcel

Nici un raspuns .Am inteles ca vom primii instiintarile in luna aprilie.

ady iulian

knd am depus dosaru au spus ca o sa dureze cam 2-3 luni da se pare ca se pare ca dureaza cam mult

adi-m

Cei are au depus dosarele in sesiunea din primavara 2010,au primit instiintarile abia in luna octombrie .Asa ca rabdare........ :nod:

ady iulian

asa c rabdare s tutun :coffee: