Statistici despre stupi si familii de albine

Creat de octav, Ianuarie 09, 2012, 08:10:30 PM

« precedentul - următorul »

octav

Buna seara,

Are cineva idee de un site sau un document oficial in care sa fie contorizate numarul de familii de albine?
M-ar interesa macar pentru 2 judete Vrancea si Prahova.
Am avut odata un pdf la nivelul anului 2009. Macar si asa nu-i rau. De preferat la zi.

Multumesc  :thanks:
http://jimm69.sunphoto.ro

Fa cat mai multe greseli cu putinta, dar tine minte un singur lucru; nu fa de doua ori aceasi greseala. Si te vei dezvolta ---
OSHO - Curajul Placerea de a trai periculos

bucursorinelionel

Gasesti aceste date in Anuarul Statistic editat de Institutul National de Statistica. (INSSE)..inca nu am intrat in posesia datelor pe 2011 ( oricum, ultimii 2 ani din serie sunt cu date considerate provizorii, nu definitive), sau in baza de date TEMPO-ON LINE de pe site-ul INSSE...dar acolo s-ar putea sa fie contracost...cand ajung la birou si accesez baza de date din calculatorul de serviciu si   intru  si in posesia datelor din 2011... le voi atasa ...Cat de lunga vrei seria de timp...??
Cand ma analizez, ma ingrozesc..!!; cand ma compar, ma linistesc..!! (Descartes)

bucursorinelionel

 Pentru OCTAV si FLORIN-BRAILEANU...aveti in atasament ce pot sa va ofer din baza de date personala..
Cand ma analizez, ma ingrozesc..!!; cand ma compar, ma linistesc..!! (Descartes)

stefan1

  Interesante statisticile! Multumim frumos!  Daca s-ar putea da si pentru restul tarii...
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

bucursorinelionel

Cand ma analizez, ma ingrozesc..!!; cand ma compar, ma linistesc..!! (Descartes)

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: bucursorinelionel din Februarie 14, 2012, 07:45:58 AM
Pentru OCTAV si FLORIN-BRAILEANU...aveti in atasament ce pot sa va ofer din baza de date personala..

:thanks:  ^:)^  :thanks:
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

stefan1

Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

bucursorinelionel

Pentru Florin-braileanu si Stefan1...cu placere..!!sper sa va fie de folos..!!...Mai adaug un atasament pentru Regiunea Nord Vest...Daca mai sunt si alti colegi interesati..va rog sa specificati judetul sau regiunea...!!
Cand ma analizez, ma ingrozesc..!!; cand ma compar, ma linistesc..!! (Descartes)

mape 48-petru manea


bucursorinelionel

 Pentru MAPE 48..sper sa te ajute..multa bafta...!!
Cand ma analizez, ma ingrozesc..!!; cand ma compar, ma linistesc..!! (Descartes)


delorin I

Salut! Dar o statistica cu numarul de albine la nivel national, eventual un top al populatiilor de albine pe judete, cat mai la zi, poti accesa? Ultima pe care o stiu este cea din 2010 in care BAcau era pe locul 3 dupa Valcea si Arges!