Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

silviubuciuman

Temporar si eu sint in state si sint de aceiasi parere cu domnul Dragos dar m-am ferit sa-mi dau cu parerea de frica sa nu sara toti pe mine.Mie mi se pare ca noi romini prea ne dam mari prea rotunzi prea destepti prea harnici prea prea prea ,in schimb avem pretentii sa ni se dea ,avem drepturi pretentii la la la bani care sint cistigati daca se poate de alti .dar atunci cind ne confruntam ne intrecem ne masuram cu alti vedem unde santem de fapt .Nu stiu daca comunismu educatia presa televiziunile sant de vina ,dar un singur lucru pot sa va spun ceva nu este in regula cu noi.Vrem intrarea in sua fara viza dar oare cum ne vom comporta aici/  Eu am vrut sa ma comport exemplar si nu reusesc in totalitaate .Atunci cind privesti o persoana in fata sigur vei fi primit cu un zinbet In magazine vinzatori extrem sint de politicosi Circulatia auto este deosebit de curata respect intre cond auto la fel .De cit in libertate in ro mai bine aici in inchisoare mi-a zis un medic veterinar Eu ma intorc acasa la cele albine ale mele si totusi nicaieri nu -i mai bine ca si acasa .Aici nu am activitate dar am facut burta am schimbat fusul orar si ma culc cind alti se scoala si invers

pharaonu75

Dragos spunea candva ca la iesirea din iarna, prin februarie, Boc va fi sacrificat...  =D> =D> =D> =D>
De data asta a avut dreptate! Sa vedem daca si alte predictii ale sale se adeveresc! :hi:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Calin Catalin

Parerea mea este ca romanii au doua mari defecte:
1.  se cred cei mai destepti
2.  le place sa isi planga de mila, dar nu se grabesc sa faca ceva pentru a indrepta situatia.
"Cuvintele sunt ca albinele: unele fac miere, altele te inteapa"- Bisanne de Soleil
https://www.facebook.com/

D006

 Cu alte cuvinte romanul sufera de doua boli
  1 vaicareala
  2 capra vecinului

  pe zi ce trece numarul romanilor cu creiere spalate creste ingrijorator !
  Nu v-ati intrebat de ce PSD  si PNL care conform sondajelor au peste 60% din voturi au chemat in alianta lor si pardidul lui Voiculescu ???? sau mai bine zis au racolat si partidul "televizor " ????

bucovineanu

Inainte de a ne vaita ca nu ne ajuta unii sau ceilalti ar fi bine sa ne facem o autoanaliza, sa vedem daca am facut tot ce tine de noi pentru a ne ajuta singuri. Din pacate multi dintre noi ne-am obisnuit sa asteptam sa ni "se dea". Parca prea mult a fost incurajata nemunca in ultimii ani. Cei care au muncit au fost impovarati cu tot felul de dari si de aceea unii vazand ca e mai bine sa astepti sa ti se dea decat sa muncesti au procedat in consecinta. Aici au dreptate guvernantii, dar pe de alta parte nu au facut nimic sa-l incurajeze pe cel care munceste cinstit.

silviubuciuman

Citeam ca prim minisru va fi sacrificat ,tot ce este posibil dar cred ca asta face parte dintro stratejie dinainte stabilita dar acest mic boc va reveni MARELE BOC dupa ce va candida la urmatoarele prezidentionale  Nu ma injurati   .Cine voteaza cu mine///                      ed

D006

  Eu oricum voi vota cu PDL  si la urmatoarele alegeri !   :bravo:

D006

  Pe langa cele cateva sute de mii de romani cu creierele spalate de antena 3 avem si romani de succes , un dinte ei este Costi Ionita care a spart Europa cu Balkanikhit !


Calin Catalin

     Daca una dintre PERSOANELE care vor candida anul viitor imi va inspira incredere prin ceea ce a facut deja pentru comunitate, o voi vota, indiferent  de partidul din care face parte. Nu sunt de acord cu votarea unui partid. Alegand o PERSOANA, poti spune la sfarsitul mandatului cine este vinovat de buna sau proasta conducere a comunitatii si poti alege mai departe in cunostinta de cauza.
     S-ar putea ca la parlamentare aceiasi oameni politici sa se repartizeze pe alte colegii, stiind ca in cele in care sunt acum lumea nu ii mai vrea. Eu vreau vot uninominal, iar candidatii sa aiba domiciliul stabil si resedinta in colegiul in care candideaza de minim 5 ani, fara intrerupere.
"Cuvintele sunt ca albinele: unele fac miere, altele te inteapa"- Bisanne de Soleil
https://www.facebook.com/

pharaonu75

Citat din: clncatalin din Februarie 17, 2011, 10:06:34 PM
    ... Alegand o PERSOANA, poti spune la sfarsitul mandatului cine este vinovat de buna sau proasta conducere a comunitatii si poti alege mai departe in cunostinta de cauza.
Si in astfel de situatii romanul de rand injura, iar lor putin le pasa!
Oricare dintre cei de la putere, la cate tampenii au facut, ar fi zburat de mult daca ar fi fost in alta tara! Dar la noi sunt inca sus... pentru ca romanul rabda...
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Calin Catalin

Citat din: pharaonu75 din Februarie 17, 2011, 10:20:19 PM
Citat din: clncatalin din Februarie 17, 2011, 10:06:34 PM
    ... Alegand o PERSOANA, poti spune la sfarsitul mandatului cine este vinovat de buna sau proasta conducere a comunitatii si poti alege mai departe in cunostinta de cauza.
Si in astfel de situatii romanul de rand injura, iar lor putin le pasa!
Oricare dintre cei de la putere, la cate tampenii au facut, ar fi zburat de mult daca ar fi fost in alta tara! Dar la noi sunt inca sus... pentru ca romanul rabda...
Perfect de acord
Ar mai fi si varianta cu "niciunul dintre candidati", dar nu rezolva cu nimic situatia.
"Cuvintele sunt ca albinele: unele fac miere, altele te inteapa"- Bisanne de Soleil
https://www.facebook.com/

silviubuciuman

Si totusi cine voteaza cu mine ca B OC SA FIE PRESEDINTE ,stiu este mult prea devreme ,acum este usor sa critici si sa ceri precum Voiculescu S.OV.VINTU   pri n   atitia care ptr bani buni hulesc pe cei care oarecum ar vrea sa faca ceva e totusi o vointa

Calin Catalin

Citat din: silviubuciuman din Februarie 17, 2011, 10:56:39 PM
Si totusi cine voteaza cu mine ca B OC SA FIE PRESEDINTE ,stiu este mult prea devreme ,acum este usor sa critici si sa ceri precum Voiculescu S.OV.VINTU   pri n   atitia care ptr bani buni hulesc pe cei care oarecum ar vrea sa faca ceva e totusi o vointa
Presedinte la ce?
:hi:
"Cuvintele sunt ca albinele: unele fac miere, altele te inteapa"- Bisanne de Soleil
https://www.facebook.com/

D006

  nu va grabiti ! intai vom avea alegeri locale !

emil.oltean

Zau,o fi adevarat ce spun astia?