Evodia

Creat de dragos2006, Iunie 06, 2009, 08:02:48 PM

« precedentul - următorul »

sfantul spiridon

da, soarele in opinia mea este criteriul cel mai important atunci cand vorbim de rasarire
de aceea, tot ce am pus in aer liber a rasarit (nu as putea sa dau un procentaj desi odata incercasem) si ce am lasat in casa a avut rezultate deplorabile
eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

cristi ciuc

Mă bucur că a răsărit Evodia Crina Pop. Când am văzut prima fotografie nu recunoşteam specia, pentru că în acel pahar a crescut şi o buruiană înaltă.
Va mai răsări pe parcurs şi din alte seminţe. Totuşi cred că ar fi bine ca paharele transparente să fie învelite în folie de aluminiu, pentru ca soarele, benefic pentru frunze, să nu ardă rădăcinile.

sfantul spiridon

am atras atentia asupra acestiu copac la topicul atentie la evodia
ma gandeam, oare nu ar merge altoit cu evodia
eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

gheco

Evodia creste, dar nu sunt semne de flori pentru acest an
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

D006

  Sunt tare fericit ! Evodia plantata anul trecut are acum muguri florali  , inceput bun in cultura acestui arbore !   :)

sfantul spiridon

in dolj-craiova a inflorit evodia...sper saptamana viitoare sa fac niste poze nu cu un arbore ci cu jumatate de bulevard de....evodii
eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

stefan1

  Interesant! Cine le-a plantat? O noua locatie de pastoral. :razz: :rotfl:
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

sfantul spiridon

nu stiu daca evodia este un arbore frumos, folosit cu succes ca arbore decorativ, insa pot sa spun ca in craiova, gradina botanica e "pe strada"
eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

crombra

Citat din: sfantul spiridon din Iulie 10, 2010, 10:31:56 PM
in dolj-craiova a inflorit evodia...sper saptamana viitoare sa fac niste poze nu cu un arbore ci cu jumatate de bulevard de....evodii

Bun lucru. Fa repede niste poze, da' nu te zgarci la numar. Fa din diverse unghiuri si distante, sa vedem si noi minunea.
Mierea e dulce :)  :) dar cu cata  truda amara se scoate :sad: :sad:.
                                                  
http://crombra.sunphoto.ro/

gheco

Citat din: sfantul spiridon din Iulie 11, 2010, 11:31:37 AM
nu stiu daca evodia este un arbore frumos, folosit cu succes ca arbore decorativ, insa pot sa spun ca in craiova, gradina botanica e "pe strada"

Care este strada sau bulevardul?
Poate mai trec si alti pasionati!
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

gheco

Si iata pozele cu evodia semanata in camp, fara prea multa "dadaceala" si emotii pentru ca nu speram sa rasara.
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

sfantul spiridon

vineri sau duminica ajung.....
din pacate sunt cu fetele si cu sotia ....am cumparat card pt aparat special pentru asta, deci nu ratez momentul
locatia...o strada la 300 de metri de teatru inspre unirea....am numarat cam 5-6 arbori maturi, in diferite stadii de inflorire
eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

sfantul spiridon

rectific, sunt 8-9 arbori maturi, infloriti cam pe etape
am poze da nu stiu sa le pun aici
eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

soadi

Sfinte, dupa ce apesi tasta RASPUNS, sub chenarul in care scrii mesajul ai OPTIUNI SUPLIMENTARE, apesi acolo, si iti apare ATASEAZA-> BROWSE si adaugi poza.

sfantul spiridon

eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro