Asociatia Apiardeal S.A

Creat de Batrinul, Ianuarie 18, 2010, 12:04:15 PM

« precedentul - următorul »

Bătrânul

Infintam  SOCIETATEA COMERCIALA ASOCIATIA APIARDEAL SOCIETATE PE ACTIUNI  !!??  Inseamna ca impreuna gindim statutul, impreuna alegem administrator, imprauna impartim profitul dar tot impreuna punem si capitalul . Postati pareri , propuneri , propuneri pentru statut , inscrieri.... etc. Hai sa va vad :wink:

orbanstefan64

nu este idee rea eu sint pentru :hi:

crombra

Orice este benefic pentru membrii forumisti este binevenit. Sunt PRO!
Cat despre statut si toate cele necesare infiintarii, cei care se pricep la asa ceva sa-si spuna cuvantul.
Mierea e dulce :)  :) dar cu cata  truda amara se scoate :sad: :sad:.
                                                  
http://crombra.sunphoto.ro/

D006

Sunt pentru! Oricum membrii acestui forum au demonstrat ca sunt o mare familie. Exista un sprijin tehnic intre ei. De ce sa nu iasa si bani. Sunt sigura ca vor fii fel de fel de pareri dar pentru un nucleu bine inchegat sunt resurse.

Bătrânul

Catre colegi din VEST !!!  Ne puteti ajuta cu plasarea mierii ?????   In mare sau ambalata ??? La ce pret ??? Acum aveti ocazia sa demonstrati ca sintem o familie !!!. VA MULTUMIM ANTICIPAT !!! :hi:  :hi:  :hi:

D006

In prinul rand trebuie sa alegem locatia , aceasta trebuie sa fie intr-un judet unde sa obtinem protectie politica din partea unui demnitar local gen prefect , senator , consiliu judetean . Aceasta este conditia primordiala deoarece dupa ce vom infiinta societatea parazitii din ACA nu vor conteni cu reclamatiile si daca nu ai PROTECTIE POLITICA esti terminat din start ! Metoda este simpla , cateva procente din actiuni sunt date respectivului om si apoi se lanseaza zvonul ca este firma lui astfel la cei care vin in control le dispare elanul de a mai face control la sange.
  Nu ai protectie politica e jale !  nu uitati ca e vorba de lucru cu  MANCARE ( miere) si oricand ti se poate gasi nod in papura.

ioanardelean55

din ardeal primiti ??? sint pentru .

D006


D006

Cat a dat Dobre ?Mates stiu ca adat 9,5 lei.

D006


ioanardelean55

ca sa vezi domn doctor ca eu nu ma inghesui i-mi retrag oferta acum ii inteleg si eu pe uni forumisti . va dorewsc succes.

Bătrânul

Citat din: ioanardelean55ca sa vezi domn doctor ca eu nu ma inghesui i-mi retrag oferta acum ii inteleg si eu pe uni forumisti . va dorewsc succes.
hai IOANE ca si eu sint din ardeal si la Ramnic ne-am simtit bine alatur de Gica (oltreanul ) Valter ( dobrogeanul)  ....... Investitiile totusi sint necesare ca NU AI GRIJA LUCRULUI PENTRU CARE NU AI MUNCIT . Esti de acord  cu aceasta afirmatie ? :hi:

filip

Sunt atatea targuri ce urmeaza in lunile viitoare.Trebuie creionat un statut si sa-i dam bataie.Cine se pricepe sa aiba un proiect pregatit pentru accesarea de fonduri europene.
Fiecare putem pune umarul ca lucrurile sa se miste
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

gore

Dacă e Asociaţie, e nonprofit, dacă e Asociaţie S.A. , pardon e cu profit şi ridică unele probleme juridice, ORC,....
A gresi este omeneste...totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste."Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun." -- W. Edwards Deming

D006

Numele sa SA va fi de asociatie ....  :wink2:
  Problema nu se pune de pus umarul ci de pus banul !   :hi: