Targ apicol Dobrich Bulgaria

Creat de stefy.costea, Martie 01, 2015, 06:06:31 PM

« precedentul - următorul »

pharaonu75

Asa cum am spus, nu am facut prea multe poze. Targul a fost mult mai amplu, cu mult mai multe standuri, atat in interior cat si in exterior.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Socializarea de dupa...
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Si una dintre stupinele gazdei noastre, unde sunt produse reginele pentru uzul propriu.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

apivasmob

Ce ai cumparat ptr sufletelul tau?
Sanatate tuturor apicultorilor

stefy.costea

Dulciuri pentru d-na si fetita. Pt albine vitamine. Pt el a fost suficienta socializarea deocamdata. Pacat ca vremea nu ne-a permis sa vizitam stupinele profesioanle ale cooperativei agricole cu care colaboram. Eu m-am multumit cu un tur pana la Balcik care era la o aruncatura de bat de Dobrich. In aprilie suntem asteptati in wekeend la stupina profesionala a apicultorilor bulgari. E rost de schimb de experienta apicola dar si de rete culinare. Se lasa cu gratare si tuica de caise!!!!!!!!! 
Poarta-te cu aproapele tau asa cum ai vrea sa se poarte el cu tine

stefy.costea

Pharaoane, rezinetul cel miraculos datator de miere cantitativ egal cu acacia nu este feniculul ci este de fapt chimenul dulce. Verifica-i caliatile si cantitatea de nectar pe care o pot valorifica albinele.
apropos'  m-am imbolnavit de ciuda la intoarcerea de la Balcik, deoarece campurile cu lavanda pe care le stiam din anii trecuti acum s-au triplat. Mie dor sa vad si in Romania cateva zeci de hectare de teren cultivate cu lavanda, ca sa-mi treaca supararea pe sutele de hectare pe care le-am vazut la bulgari.
Poarta-te cu aproapele tau asa cum ai vrea sa se poarte el cu tine

pharaonu75

Eu le-am spus ca despre chimen este vorba, insa m-au contrazis in cor, atat ai nostri cat si ai lor!
Si cand mai multe persoane iti spun ca "esti beat", te duci la "nani-nani" chiar daca abia te-ai trezit din somn... =)) =))

Stefane, sa stii ca despre fenicul este, totusi, vorba!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

ionel07196555

* IMG_20150327
De la acest stand am cumparat acum 5 ani centrifuga .
Aveau atunci numai productie propie la mai putin de jumate preturi ca la noi.
+ vinzatoare tinara mai GAVAREA si alte limbi [ e fica patronilor ]

pharaonu75

Foarte multi comercianti de la Dobrici intelegeau limba romana.
Dobrici-ul ele in fostul Cadrilater si a apartinut Romaniei o perioada. La "cativa pasi" este Balcik-ul cu celebrul palat.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

RazvanTi

sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube