Subventii

Creat de Trifoi Vasile, Iulie 02, 2018, 01:59:09 PM

« precedentul - următorul »

Trifoi Vasile

Buna ziua! Am o duzina de stupi si as dori sa ma dezvolt pe viitor. Am cautat informatii pe internet, insa mai mult m-au bagat in ceata decat sa ma lamureasca. As dori sa stiu cum sta treaba cu subventiile. De asemenea am auzit ca ar exista ceva fonduri pentru care as putea aplica, insa unele apartin de AFIR altele PNA, PNDR, si m-am pierdut un pic. De asemenea am vazut ca exista multe masuri si submasuri si nu stiu pentru care as putea aplica.  Sunt intr-o confuzie totala si as dori, daca se poate sa ma ajutati putin. Multumesc anticipat!

dan sebastian

Subvenții nu exista încă și nici nu se prefigurează nimic bun de când cu măgăriile din PNA.
Dacă aveți peste 75 familii se pot accesa 2 măsuri (6.3 cred că e cea mai facila). Dacă aveți nervi de otel va dau exemplul din anul trecut. Din august 2018 au început să se depună proiectele. In septembrie și octombrie au avut verificările din teren norocoșii care au depus actele online până în 31. Ceilalți nici macar nu au fost verificați iar banii nu au ajuns nici la primii și au trecut deja 5 luni de atunci.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.