tassevasi

Creat de tassevasi, Aprilie 19, 2011, 09:10:56 PM

« precedentul - următorul »

tassevasi

 Acum  cu ajutorul  colegilor  am sa ma apuc in  viitorul  mai indepartat  sa-mi fac si eu  acel  incubator de  matci ,tot am aceste 2 "clocitori" sa  vedem  ce  va iesi.
  Am si acest panou fotovoltaic la 24 v  ce ma  va ajuta sper.

roi_ag

 La multi ani !   : sampanie:

tassevasi

  Multumesc  tare  mult !!

tassevasi

#603
  Astazi  fiind  timpul frumos  am zis  sa incep  la rame , de 1/2 cu 45 mm si 1/1 de  37 mm lateralele.
   Materialul  a  mai avut si noduri , nu a fost  de categoria l ,  fiind oferit  nu puteam sa-l refuz , dar le scot eu la  debitare .

andrei_georgian

 :hi: Spor la lucru, umerasul la rame il faceti dintr-o singura trecere pe fiecare parte la abric?
Nu merge unde te duce drumul, mergi pe unde nu exista un drum si lasa o urma.

tassevasi

 Da , altfel  ai  muncii  tare  mult , treb sa apesi  f  tare pe  material sa nu sara  mai ales la  noduri  si apasarea o  faci cu  un dispozitiv  cu miner si un material  abraziv  prins pe el (smirgher) sa nu alunece , (se vede pe abriht)

MirceaCalin

Spor la treabă !

Eu sper să iau rame săptămâna viitoare de la Mureş, de la târg...

tassevasi

#607
 Am trecut la alta operatiune ,...debitarea lateralelor.
     Am apucat sa  fac  in citeva  ore  aseara  si astazi 900 de laterale  1/2  la 45mm.

MirceaCalin

Cu ce fel de lemn lucraţi ?

tassevasi


MirceaCalin

Citat din: tassevasi din Ianuarie 15, 2016, 09:58:25 PM
Cu lemn de brad.
Aha !
Vă place mai mult sau doar pentru că pe acesta l-aţi primit, cum ziceaţi ?

tassevasi

 Prefer bradul pt  ca nu se inegreste  ca  teiul , e mai rezistent cind  ai grosimea  de 1 cm  decit  teiul , ma refer la insirmare  atunci  cind  ai  rama intreaga si in final  il  gasim  mai usor la toate  depozitele.

tassevasi

A  venit iarna serioasa . :)

Paraschivescu Teodor

La fel si la ploiesti eu am dat azi zapada de le urdinis ca maine lucru pana tarziu sa avefi o iernare cat mai ufoara si fara pierderi frumos abrig

tassevasi

      Dragi  colegi ,vreau sa  va doresc pentru  anul  ce imediat  va sosi , multa , multa  sanatate ,numai bucurii , ginduri bune si sa  depasim cu  bine  aceasta  perioada ,mai putin  favorabila  pt.  unii dintre  noi , cu depopularile .
    La  multi ani  si  numai  bine !!