Accesarea masurii 112

Creat de valy_cot, Octombrie 16, 2009, 06:22:24 PM

« precedentul - următorul »

ilalexandru

Adriane cand si unde ii aveai declarati? Ca in functie de asta dai peste alte probleme. Eu declar familiile de albine la primarie, in ianuarie. Si tot anul merg cu numarul respectiv de familii, nu fac nici o modificare in timpul anului chiar daca fac un anumit nr de roi. La tine depinde mult data si locul unde ii ai declarati si pt cine vrei sa faci 112. Iar la control, depinde cine te verifica. Cu terenul nu cred sa fie problema....nu stau ei sa verifice comodatul sau actul de proprietate cu ceea ce e la fata locului. Insa stupii o sa-i numere...si aici lipsa a 15 familii s-ar putea sa conteze. De exemplu, si eu pot declara 200 si sa am doar 100. Si la verificare ce se intampla???? Am auzit de proiecte respinse pt lipsa unui stup...

hadrian

Pai am declart stupi la primarie, la asociatia unde sant inscris si la directia sanitar veterinara. Cat despre data .. cred ca prin primavara am declarat stupii la asociatie si abia la urma la primarie. La dsv abia acuma am inscris stupii.. deci am mai putin de 1 an. Cat despre nr de stupi ... nici eu nu stiu ce sa cred.. eu nu am declarat 120 si in realitate sa am 60 ( ca in ex. dat de dumv.) am cu vro 15 mai putin. Daca o sa deschida toti stupii probabil o sa mi dea mai putini bani pt ca limita este de 80 de stupi pt accesarea masurii, dar NU sant sigur tocmai de asta intreb. In cazul inspectiei iarna eu nu stiu cum o sa deschid stupii mai puternici pt ca au sudat pur si simplu podisoru de nu pot sa l mai desfac..( poate am facut eu ceva gresit de au ,,sigilat'' atat de abundent stupul)

hadrian

112 vreau sa fac pt mine. Terenul pt vatra o sa l am in propietate saptamana care vine.