E bine sa posteze dragos2006 pe Apiardeal ?

Creat de D006, Decembrie 30, 2014, 08:10:29 PM

« precedentul - următorul »

D006

Citat din: filip din Decembrie 31, 2014, 04:12:40 PM
In ce zi mergi la targ Dragos,sa stim si noi..................?
In ziua in care vei fi si tu prezent.

Cris

Daca toata lumea ar impartasi aceleasi idei unde ar mai fi farmecul discutiilor  :qp:
Faptul ca uni au idei bune iar alti au idei proaste, nu stabileste nimeni altcineva decat cel ce le interpreteaza

Degeaba ai idei bune daca nu le poti expune pe intelesul tuturor
Asa ca din discutiile astea in contradictoriu nu avem decat de invatat cu toti daca nu ajungem sa aducem jgniri ca argumente in sustinere ideilor noastre
,,Toţi suntem genii. Dar dacă judeci un peşte după abilitatea sa de a se căţăra în copac, el va trăi toată viaţa cu impresia că e un prost." Albert Einstein

mosunick

Dragoshelu' da' e bun vinu'?  :hi:

Ce-ti facu Bio frate de te iei de "Tutankamonu' " lui?
N-ai pace?
AAA....
Sau era prea liniste pe topicu' asta...

Sa fii iubit si sa ai un an bun!!!

P.S. Hai, ca te incurajam, scrie, scrie, nu face pe suparatu'... ca nu tine...
"There is little difference in people, but that little difference makes a big difference. The
little difference is attitude. The big difference is whether it is positive or negative." - W. Clement Stone

apivasmob

Scrie  ce doresti ca pe mine nu ma afecteaza.Zile Dragos'e ca esti sarea si piperul.

Sanatate tuturor apicultorilor

dan sebastian

Am votat - da.
Parerea mea este sa te mai moderezi un pic cand te adresezi celor noi veniti pe forum sau incepatorilor (pinguini parca era denumirea), pt ca sunt multi care nu suporta critica distructiva. In loc de incurajare le creste tensiunea, se inerveaza si nu mai scriu nimic pt a nu fi umiliti. Asta dauneaza numarului de membrii de pe acest forum. Consider ca mai multi si cu opinii pro sau contra e mai bine.
Pt cei care au trecut de 6 luni citind prin forum, poti posta in continuare necenzurat. Noi nu ne suparam cand esti arogant.
La multi ani !
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

cornelioandanciu

Citat din: dragos2006 din Decembrie 30, 2014, 08:10:29 PM
In ultimul timp vad mai multi utilizatori ( unii anonimi) care si-au facut o credinta de a se lega de mine . Cum este un sfarsit de an cred ca este bine sa fac un bilant . Cum acest forum este unul profund democratic vreun sa ma supun vointei majoritatii . Daca utilizatorii acestui forum nu ma mai doresc eu ma voi supune fara nici un comentariu . Eu unul m-am saturat de postari imbecile la adresa mea . Mie imi vine sa ma retrag.
Pai postand pe forum, ai intrat in arena cu lei.Dumneata esti unul dintre ei.Din partea mea n-ai decat sa schelalai si sa te retragi ca sa-ti lingi ranile.Astfel vom ramane mai putini cei care ne vom "sfasaia " intre noi! Sau ai alternativa de a continua lupta!
Va salut.

ra.doi

Este bine sa postezi ca eu de cate ori vad unul mai habarnist ca mine ma bucur.

Eugen B

Eu cred ca e bine, dar sa te nu mai aprinzi asa de tare, mai ales ca esti doctor si sti bine ca stresul nu este bun. Bafta in continuare si sunt sigur ca si in continuare vei posta pe apiardeal

calmusdaniel

Dragos,trebuie sa posteze in continuare,caci prin postarile sale am inteles si eu ce inseamna sa alergi pe dealurile Dobrogei dupa olecuta de miere.El ne-a demonstrat ca e un profesionist,ocupandu-se de un stup pe care l-a adus pe trei caturi la faneata,si an de an inventeaza cate o formula minune de turta,dar inca n-a gasit cheia succesului.Ce sa zic e bun la toate,politica,religie,economie,etc.

Donbazil

Sal'tare!
Am raspuns "da" pentru ca unde nu-i sare si piper......
Noi suntem amici vechi si am avut numeroase controverse dar nu ne-am certat - si nu ne vom certa niciodata.....E loc sub soare pentru toti!
Sal'tare!
Donbazil

mph

Citat din: Donbazil din Ianuarie 13, 2015, 11:13:51 PM
Sal'tare!
Am raspuns "da" pentru ca unde nu-i sare si piper......
Noi suntem amici vechi si am avut numeroase controverse dar nu ne-am certat - si nu ne vom certa niciodata.....E loc sub soare pentru toti!
Sal'tare!
Donbazil
este suficient loc sub soare pentru ca multi vor sa stea la umbra:)

Muntoiu Radu

Eu postez aici de vreo 2 luni dar citesc forumul de mult timp si am mers inapoi in timp pana la inceputuri. Dl. "Dragos" mi se pare bine intentionat si deschis la nou, spre deosebire de majoritatea stuparilor carora le e frica de experimente (si prin urmare, de PROGRES) dar prea incapatanat si prea preocupat de imaginea personala (tipul de om care merge pana in panzele albe doar ca sa castige un argument si sa aiba ultimul cuvant) si care vrea sa-si faca parerea auzita oricare ar fi subiectul, desi unele il depasesc total (ex: finante/banci).

Eu zic ca ambele parti trebuie sa cedeze - cei "anti-Dragos" trebuie sa-si modereze tonul si dl. Dragos trebuie sa accepte critici si sa nu incerce sa fie un fel de guru atotstiutor al forumului.

In Epoca de Piatra toti erau de acord ca nu exista adapost mai bun ca pestera si indeletnicire mai buna ca vanatoarea. Pana au aparut unii cu idei mai bune, si dupa multe certuri au reusit sa ii scoata din pesteri pe ceilalti. Deci criticile constructive sunt bune, jignirile nu.

Dupa mii de ani de apicultura inca nu stim mai nimic sigur despre albine si fata de apicultura secolului 19 (din America) nu s-a schimbat aproape nimic. Cu jigniri sau fara certuri ramanem in sec.19. Cu discutii constructive in care fiecare vorbeste numai de ce stie din studii sau experienta si accepta criticile constructive, poate progresam...

Am votat "Da" pentru ca ambele parti au nevoie una de cealalta.