Roi_ag

Creat de flavius, Martie 08, 2011, 07:29:30 PM

« precedentul - următorul »

roi_ag

#480
Am transformat centrifuga din manuala in FULL AUTOMATA fara nicio modificare .
               

roi_ag

Acte care trebuiesc pentru obținerea codului stupină. Acestea pot fi trimise și online.
Le vedeți mai jos în poză.

MirceaCalin


Paraschivescu Teodor

Citat din: roi_ag din Decembrie 04, 2017, 01:52:26 PM
Acte care trebuiesc pentru obținerea codului stupină. Acestea pot fi trimise și online.
Le vedeți mai jos în poză.
[/quot Buna seara io cu 20 de famili sunt obligat sa am acest cod de stupina nu fac pastoral sin plus daca plec cu iei merg la primarie simi da iei adeverinta ca io nus propietar pe nicaieri .

roi_ag

Citat din: Paraschivescu Teodor din Decembrie 04, 2017, 07:06:24 PM
Citat din: roi_ag din Decembrie 04, 2017, 01:52:26 PM
Acte care trebuiesc pentru obținerea codului stupină. Acestea pot fi trimise și online.
Le vedeți mai jos în poză.
Buna seara io cu 20 de famili sunt obligat sa am acest cod de stupina nu fac pastoral sin plus daca plec cu iei merg la primarie simi da iei adeverinta ca io nus propietar pe nicaieri .
Toti cei care detin stupi trebuie sa-i declare la primarie si sa obtina cod de la ojz mai ales cei care fac pastoral.


mmacreanu

Citat din: roi_ag din Decembrie 04, 2017, 08:20:28 PM
Citat din: Paraschivescu Teodor din Decembrie 04, 2017, 07:06:24 PM
Citat din: roi_ag din Decembrie 04, 2017, 01:52:26 PM
Acte care trebuiesc pentru obținerea codului stupină. Acestea pot fi trimise și online.
Le vedeți mai jos în poză.
Buna seara io cu 20 de famili sunt obligat sa am acest cod de stupina nu fac pastoral sin plus daca plec cu iei merg la primarie simi da iei adeverinta ca io nus propietar pe nicaieri .
Toti cei care detin stupi trebuie sa-i declare la primarie si sa obtina cod de la ojz mai ales cei care fac pastoral.

treaba e simpla ... te opreste noaptea cineva competent si zice: ce faci cu stupii astia? tu zici: ii duc in pastoral dar e posibil ca tu sa-i fi furat de la vecinul tau de pastoral. Avand codul pe stupi, eu cred ca este foarte usor sa afli ai cui sunt stupii cu nr xx-xxxx!
Când ești mort, nu știi ca ești mort. E greu doar pentru ceilalți. La fel și când ești prost.

tinumaftei

Citat din: mmacreanu din Decembrie 04, 2017, 09:39:18 PM
Citat din: roi_ag din Decembrie 04, 2017, 08:20:28 PM
Citat din: Paraschivescu Teodor din Decembrie 04, 2017, 07:06:24 PM
Citat din: roi_ag din Decembrie 04, 2017, 01:52:26 PM
Acte care trebuiesc pentru obținerea codului stupină. Acestea pot fi trimise și online.
Le vedeți mai jos în poză.
Buna seara io cu 20 de famili sunt obligat sa am acest cod de stupina nu fac pastoral sin plus daca plec cu iei merg la primarie simi da iei adeverinta ca io nus propietar pe nicaieri .
Toti cei care detin stupi trebuie sa-i declare la primarie si sa obtina cod de la ojz mai ales cei care fac pastoral.

treaba e simpla ... te opreste noaptea cineva competent si zice: ce faci cu stupii astia? tu zici: ii duc in pastoral dar e posibil ca tu sa-i fi furat de la vecinul tau de pastoral. Avand codul pe stupi, eu cred ca este foarte usor sa afli ai cui sunt stupii cu nr xx-xxxx!
Da, ar fi util!
Insa in cazul acesta ar trebui interzisa deplasarea oricarui stup care nu are un cod de stupina, iar codurile de stupina sa fie imprimate pe stupi, nu vopsite.

roi_ag

LA MULTI ANI!   In 2018 sa aveti sanatate si butoaie pline  : sampanie: %%- %%- %%- :bzz: :bzz: :bzz:

Paraschivescu Teodor

Multumesc asemenea  : sampanie: : sampanie: : sampanie: :bzz: :bzz: :bzz:

dan sebastian

#489
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

oroles

Bravo! Va place sa va plimbati! Va asteptam si in Moldova! :)
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

dan sebastian

E mai greu. Trebuie 2 zile. Si pe nea Ilie doream sa-l vizitam. Sa ne dai adresa si te onoram cu prezenta.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

L. Apis

Dragilor
Drumul E 85 inca arata bine, cinste celui care l-a facut. Incercati sa veniti si in Moldova si nu o sa va para rau .Va rog sa ignorati starea drumului pana la Ceahlau dar va asigur ca nu o sa va para rau. Aveti ce vedea ,deasemeni si in cheile bicazului , peisajul este magnific si ve-ti uita de drumuri.Nu mai spun de manastirile din Neamt si Bucovina. Pana vor face dragii nostri de politicieni mult trambitata autostrada ce leaga Moldova de Ardeal indiferent pe unde va trece,va rog sa va faceti curaj sa va aventurati in frumoasa Moldova,fara prejudecati , si sa treceti cu vederea saracia crunta din aceasta zona datorata tot dragilor nostri politicieni.Daca veti calcula o sa observati ca fata de drumul pana la Brasov (ca timp) nu este mare diferenta , in schimb preturi, ospitalitate, alea.... alea....
Cu stima,

roi_ag


Paraschivescu Teodor

Oare nam vazut io bine undeva zice cas cu polen daca dai clik nu mai ie acelasi lucru cicas cu inlocuitori de polen deaia nare ursu coada sa zic asa ori ori decat sa dau 7 lei pe turta mai pun ceva si iau miere ca  tot pacolo ie tinand cont de pretul oferit de procesatori .