Roi_ag

Creat de flavius, Martie 08, 2011, 07:29:30 PM

« precedentul - următorul »

roi_ag

Asta este frisca de pe tort.  M-am racorit .Mai erau vreo 2 dar nu le mai gasesc. :hi:
APILIFT® + DRIVE gewinnt LUI

roi_ag

Citat din: pharaonu75 din Ianuarie 20, 2013, 09:19:22 PM
L-ai uitat pe cel mai simplu  =))
Eu trebuie sa-i urc in camion ,sa iau caturile sa pot lucra in cuib,cu ala n-am ce sa fac,iti las tie placerea de a lucra cu el :nod: :nod: :nod: =)) =)) =))

roi_ag


Asta este frisca de pe tort.  M-am racorit .Mai erau vreo 2 dar nu le mai gasesc. :hi:
Astea sunt meseriase!Va las sa le vizionati !
APILIFT® + DRIVE gewinnt LUI

roi_ag

Zbor de curatire de 2,5 ore astazi la o temperatura de 11-12grade. 80% full ,20%mediu.Nicio pata
pe fata stupilor.Cateva albine moarte la oglinda stupului,semn de buna.......iernare  :nod:   Si in
continuare tot asa va fi , sunt convins.Pana in MARTIE nu vreau sa le dau nimic...Mai vedem.

roi_ag

Ieri si azi primul control al cuibului familiilor de albine dupa 5 luni si prima stimulare.2 matci si-au
dat obstescul sfarsit,2 inca nu s-au hotarat sa inceapa ouatul,le dau un ragaz de o saptamana.
Redus cuiburile,ramele marginase asa cum au intrat la iernare.Polen bine dupa 3 zile de zbor.
O IERNARE BUNA ,de-ar fi toate asa !!!!

BODOKI

Da asa este , multumesc, speram ca urmeaza o vara la fel de buna cum a fost si iarna . Sanatate!

roi_ag

Citat din: BODOKI din Martie 10, 2013, 08:12:36 AM
Da asa este , multumesc, speram ca urmeaza o vara la fel de buna cum a fost si iarna . Sanatate!
Inaintea verii este primavara,o primavara catastrofala,o generatie de puiet a fost pierduta,chiar
cel care trebuia sa ia locul albinei care a iernat :nod:

roi_ag

Rodul muncii dupa 3 luni de vizionat filmele cu lise. In luna Februarie le-am confectionat. 

pharaonu75

Dau o  bere, candva   :D , pentru un filmulet explicativ, cu modul de functionare al lisei si cu detalii constructive.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

roi_ag

Citat din: pharaonu75 din Octombrie 13, 2013, 07:30:29 PM
Dau o  bere, candva   :D , pentru un filmulet explicativ, cu modul de functionare al lisei si cu detalii constructive.
Daca o sa fiu in stare sa fac si filme  :nod: Eu am "furat" cate ceva din fiecare film care este postat in
pag.7
Detalii

roi_ag

Ce pot sa fac cu ele in afara de carat si incarcat stupii in camion

SPYKAL

#116
Citat din: roi_ag din Octombrie 13, 2013, 10:11:48 PM
Ce pot sa fac cu ele in afara de carat si incarcat stupii in camion
Foarte interesant. Felicitari pt realizare. Si eu sunt interesat de asa ceva. Cateva detalii si date tehnice ne poti oferi? Stima si respect!!!

romikele

Daca as zice ca datele sunt tehnice, nu tegnice, te-ai supara.... asa ca, nu zic nimic!!!  :wink2: :P

SPYKAL

Citat din: romikele din Octombrie 13, 2013, 11:54:32 PM
Daca as zice ca datele sunt tehnice, nu tegnice, te-ai supara.... asa ca, nu zic nimic!!!  :wink2: :P

Ce ochi vigilent aveti stimate domn. :bravo: Multumesc pt atentionare. Greseala a fost inlaturata. Eroare de tastare. Stima si respect!!! :hi: :hi: :hi:

romikele

Era clar ca era eroare de tastare, ca doar G e langa H.
Stima!
:hi: