Pagina lui tuturicius

Creat de tuturicius, Mai 15, 2015, 05:59:10 PM

« precedentul - următorul »

bio

...si cite tuburi goale de la silicon am aruncat..:(.. ce bune erau acum.



tuturicius

Azi catre sfarsit m-am specializat si mai bine. Nu mai iau jos podisorul, il ridic doar cu o mana la 45 de grade si cu mana cealalta imprastiu pasta cu pistolul.

tuturicius

Tuburile pline le tin culcate deoarece am vazut in oala ca laptele praf are tendinta de a se ridica la suprafata. Daca as tine tuburile in picioare probabil ca la inceput ar iesi pasta cu proportie mai mare de lapte praf.

mape 48-petru manea


xvader

super tare ideea cu tuburile de silicon =D> =D>

tuturicius


Paraschivescu Teodor

CE ANALTIME AU PODISOARELE DACA NU VA SUPARATI APROXIMATIV

tuturicius


Bistriteanul

Decat intinsa pasta pe rame nu ar fi mai simplu pusa pasta intr-un borcan cu capac gaurit?
Cand se goleste borcanul il umpli rapid si il asezi din nou peste rame.
Admir albina si cainele national, Ciobanescul Romanesc Carpatin.

http://www.carpatin.net/
http://www.carpatin.net/forum

marian sima

Citat din: bio din Februarie 09, 2016, 10:28:44 PM
...si cite tuburi goale de la silicon am aruncat..:(.. ce bune erau acum.

La Dedeman au pistolul din imagine,merge folosit si cu tuburi de silicon insa merge folosit si la adeziv pasta (fara ambalaj).
Se incarca usor se desface de la ambele capete prin desfiletare.

Daca vrei tuburi pe sfarsitul saptamani viitoare cred ca pot sa ti le trimit pe cele din imagine.Daca nu e prea tarziu.


tuturicius


tuturicius


trantore

m-ai facut curios, io oare ce oi avea in stupi fara impachetare?

tuturicius

Citat din: Bistriteanul din Februarie 12, 2016, 01:05:32 PM
Decat intinsa pasta pe rame nu ar fi mai simplu pusa pasta intr-un borcan cu capac gaurit?
Cand se goleste borcanul il umpli rapid si il asezi din nou peste rame.
Pasta intinsa pe rame o iau foarte rapid. Pentru ca s-a incalzit si la mine s-au apucat de puiet, dar a batut vantul nonstop si nu au putut sa duca nici un gram de polen. Asa ca am vrut sa ia pasta rapid la primele administrari. Unele au pastura, altele nu au, cel putin vizibila, deloc. Poate or mai avea pe sub miere careia nu i-a venit inca randul. Eu am vrut sa aiba proteina disonibila pe loc. Acum le dau pasta o parte pe rame si o parte intr-o minitavita pusa pe rame, unde si incape mai multa.

bucovineanu

Faptul ca au apucat sa puna puiet in corpul de jos, nu e un fapt imbucurator. Daca era iarna normala si nu se putea interveni in acel stup, nu paraseau puietul, terminau mancarea din corpul de jos, nu urcau in corpul de sus si mureau de foame pe puiet.