Video si poze POSTASUL din BUCOVINA

Creat de POSTASUL, August 16, 2011, 05:06:43 PM

« precedentul - următorul »

roi_ag

La anu !!!!Ca anul asta o sa vina direct vara !!

POSTASUL

Citat din: roi_ag din Aprilie 08, 2013, 09:52:28 PM
La anu !!!!Ca anul asta o sa vina direct vara !!
Cel putin la noi in nordul Bucovinei asa se pare ca vom intra direct in vara  :sad:
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

pharaonu75

Petrica, dar esti foarte scump la vedere! Rar te prinde omul pe forum! Ai hibernat? :D
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

POSTASUL

Buna seara dragi mei prieteni !!! Sa stiti ca mi-a fost dor de voi  :)
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

G. Iulian

Ești scump la vedere, bine ai revenit printre noi.  :hi:  :hi:  :hi:

POSTASUL

Va salut cu respect  :hi:
Am si eu o intrebare, are cineva un asemenea abric multifunctional ??!!
Va intreb ptr mi-as achizitiona si eu unul si nustiu daca merita banii (1300ron)
Mentionez ca vreau sa-l intrebuintez ptr confectionarea stupilor, rame, obiecte de tamplarie artizanale....etc.


Abric rusesc nou,  portabil, 55kg, cu motor de 1. 5kw, 3500rot/ min, 220V + diverse anexe (freza, panza pentru circular, dispozitiv pt polizor, taietor unghiular, strung pentru lemn, ax abric pe 3 cutite de 200mm, blaturi reglabile, dispositive pt mandrina.

Foarte util pentru confectionat stupi, rame si alte obiecte de tamplarie.
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

tassevasi

  Salut  , dupa cite  am retinut Pharaonul  are unul  multi funtional  dar nu stiu daca-i  rusesc.

POSTASUL

Citat din: tassevasi din Decembrie 29, 2013, 12:42:02 PM
  Salut  , dupa cite  am retinut Pharaonul  are unul  multi funtional  dar nu stiu daca-i  rusesc.
Anuntul l-am gasit pe (tocmai.ro)...  , asa scria ca e rusesc original !
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

RazvanTi

pharaonul are ceva de la metabo parca... oricum e mult mai mare decat porcaria aia ruseasca
cu aia poti prelucra maxim rame.
pe partea de abrict ai grosime de aschiere predefinita( nu poti regla cat vrei tu)
la fel si la partea de circular ( nu poti regla inaltimea de taiere) grosimea maxima de taiere 3 cm.
poti debita si finisa cu el dar grosier.
rigla de ghidaj e panarama rau( un cornier de aluminiu care vibreaza ca dracii)
cu frezarea si strunguirea nu m-am jucat ( una s-a stricat si una s-a pierdut...) dar banuiesc ca la fel de petarda e...
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

stefanescu

Eu am un astfel de abric. A fost cumparat de la Chisinau de catre o cunostinta de a mea pentru mine. A costat cu tot cu drum 200E. Vama nu costa nika nici la noi nici la moldoveni daca cumperi pana in 200e si ai factura. Astept primavara sa il bag in span. Cunostinta asta a mea care la cumparat isi face stupii cu el. Este foarte multumit. Eu am tras in toamna asta cateva scandurila un astfel de abric si mere bine. Are: abric, circular, freza, strung si polizor. Poti adapta la nevoie si o mandrina.
O zi liniștită și cât mai puțini proști în preajmă (măcar să ne dorim!)

mape 48-petru manea

Am si eu o asfel de porcarie ruseasca de vreo 5 ani -900 de roni nu merita banii

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

mape 48-petru manea

Asta-i alta gasca in alta traista ---cat o fi costat ?

pharaonu75

M-a costat 26 milioane, adus din Italia la usa! (il am 50% - 50% cu finu')
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

dan sebastian

Damato Machines au pagina si pe Romania. Nu inteleg de ce gama de preturi din Italia difera fata de tara noastra.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.