Video si poze POSTASUL din BUCOVINA

Creat de POSTASUL, August 16, 2011, 05:06:43 PM

« precedentul - următorul »

pharaonu75

Au pagina in limba romana, insa livrarile se fac din Italia.
La firma din Italia au o fata, Alexandra, care raspunde la telefoanele din Romania si vorbeste romaneste cu eventualii clienti.
Cu a am discutat si am incheiat tranzactia. Utilajul a costat undeva la 20-21 milioane, a mai costat 1 milion tranzactia bancara (am trimis banii prin Raiffeisen Bank) iar restul, vreo 4 milioane, a fost curieratul.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Kiwi Bee

Citat din: pharaonu75 din Decembrie 29, 2013, 08:35:38 PM
M-a costat 26 milioane, adus din Italia la usa! (il am 50% - 50% cu finu')

Ahaaa, deci tu stai in USA in statul IL! Nu stiam de orasul Slobozia in statul Illinois.  =))


roi_ag

Citat din: pharaonu75 din Decembrie 29, 2013, 08:35:38 PM
M-a costat 26 milioane, adus din Italia la usa! (il am 50% - 50% cu finu')
Sa-l stapaniti sanatosi Pharaoane !

POSTASUL

Va multumesc mult ptr raspunsuri, multumesc si tie Daniele ptr filmulet  :hi: La 20 de mil  cred ca o sa fac unul pe comanda cu tot ce trb pe el  :sad:
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

pharaonu75

Citat din: roi_ag din Decembrie 29, 2013, 09:41:22 PM
Citat din: pharaonu75 din Decembrie 29, 2013, 08:35:38 PM
M-a costat 26 milioane, adus din Italia la usa! (il am 50% - 50% cu finu')
Sa-l stapaniti sanatosi Pharaoane !

Multumim.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Citat din: POSTASUL din Decembrie 29, 2013, 10:10:42 PM
Va multumesc mult ptr raspunsuri, multumesc si tie Daniele ptr filmulet  :hi: La 20 de mil  cred ca o sa fac unul pe comanda cu tot ce trb pe el  :sad:


Este bun pentru hobby. Nu trebuie "forjat" la greu. e bun pentru rame, hranitoare, colectoare de polen, capace si funduri de stup, caturi...
Daca vrei productie "industriala", orienteaza-te spre altceva.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Porfy66

Daca vreti sa va clatiti ochii si sa va faceti sange rau rasfoiti pe aici:
http://www.grizzly.com/featured/woodworking-machines

Utilajele sunt de o foarte buna calitate si la preturi mult sub cele de la noi avand in vedere calitatea.
Pe tote forumurile de specialitate din SUA, comentariile despre calitatea acestor produse este la superlativ.
Interesant este ca majoritatea sunt pe 220V, iar cele ce nu sunt dotate standard cu 220, la cerere pot fi livrate la 220V.
Sarbatori cu bine si... sa visam ca anul viitor mosul' ne va pune asa ceva sub brad!
:hi: :hi: :hi:

orbanstefan64

#352
sintem alaturi de colegul nostru petrica si familia lui, la durerea pricinuită de pierderea  tatălui drag.
sa i fie tarina usoara Dumnezeu sa l odihneasca impace !


Echipa technica.

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

romikele

Dumnezeu sa-l aiba in paza si sa-l odihneasca!