Lucruri Slabe

Creat de Muntoiu Radu, Martie 08, 2015, 06:04:07 PM

« precedentul - următorul »

PricopArthur

Daca va fi nevoie, ii vopsesc. Am tinut ani buni stupi nevopsiti, numai cu o mana de ulei de in dat odata pe an.
Mai trebuie sa fac manerele si sa le montez.
Miere multă şi inimă curată!

bucovineanu

Daca sunt parafinati, mai prinde vopseaua pe ei?

tinumaftei

Dupa o vara prinde brici! Si cu o vopsea buna tine 20 de ani. Eu am. Insa la interior umezeala nu intra in fibra lemnului si asta face ca umiditatea sa fie mai mare. Toata iarna ma uit la urdinise sa vad unde picura apa. Daca nu picura apa inseamna ca nu mai e viata in stup.

Birladeanu

Citat din: PricopArthur din Decembrie 03, 2015, 04:52:24 PM
Stupi me compusi din fund, caturi 3/4, capac, montati, parafinati, cu coltare si cleme de prindere montate, la 1500 lei/ bucata.
Producator Fabrica de Stupi Constanta.

cum putem afla date despre furnizorul dumneavoastra?
puteti da o adresa, nr. telefon sau saitul producatorului ?

romikele


PricopArthur

Miere multă şi inimă curată!

STRUMFILA76

Buna seara

are cineva ceva informatii despre stupii produsi de

www.basil-interforest.ro

romikele

Din ce am vazut pe la targuri, sunt in regula. Nu am auzit ceva de rau despre ei...

STRUMFILA76

ma gandesc sa mai comand vreo 5 lazi in kit de la ei si de asta ceream opinii de la cunoscatori

PricopArthur

Nu am vazut pana acum motive de suparare la stupi. Ii vedem in camp la primavara. Le-am monat si manere.
Miere multă şi inimă curată!

LAZAR VASILE-CORNEL

pai mai bine iti cumparai scinduta uscata de la un magazin pre cum hornbach o bucata de 3 m /11mm e 9 lei eu din 6 buc am facut un stup pe 18 rame si a iesit mult mai bun ca stupi cumparati de la aia iti pun si o poza e primu meu stup facut si nu sunt tinplar.
SANATATE SI MULT NOROC.

dredd

Am luat in mai multe randuri de la ei si am fost multumit. Folosesc un aracet bun. Dar trebuie luat in calcul latimea stupilor in cazul celor verticali.
Eu am luat de exemplu panouri pentru 10 rame vertical, iar dimensiunea panourilor frontale (cele cu falt) era de 42,5 cm.  Pentru cine are caturi stas cu brau, ar fi o problema

sorinma

Citat din: LAZAR VASILE-CORNEL din Februarie 27, 2016, 07:19:52 AM
pai mai bine iti cumparai scinduta uscata de la un magazin pre cum hornbach o bucata de 3 m /11mm e 9 lei eu din 6 buc am facut un stup pe 18 rame si a iesit mult mai bun ca stupi cumparati de la aia iti pun si o poza e primu meu stup facut si nu sunt tinplar.
Ce.reprezinta 11 mm?grosimea?
Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

LAZAR VASILE-CORNEL

3M/11CM/22MM AM VRUT SA SCRIU
SANATATE SI MULT NOROC.

oroles

Iti trebuie 3 latimi dr scândură  ca sa faci un panou. Nu e cam multă munca?
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani