Turta apiluk

Creat de petru.atudorei, Ianuarie 08, 2014, 12:13:11 PM

« precedentul - următorul »

dany 1

Sa înțeleg ca nu prea se folosește turta Apiluk? :surprised:
Doar adevaratii  campioni  au  puterea  de  a  se  ridica  si a  merge mai  departe. Daca  ai  cazut  ,  ridica-te si  vei  castiga!!!

mape 48-petru manea

Eu am folosit si este buna ,dar cam scumpa --7 lei

dany 1

Daca facem o socoteala si la celelalte turte făcute in casa tot  cam la banii aia ajungi. Daca calculezi cat costa zaharul sau  cat costa un borcan de miere  sau polenul etc cred ca ajungi chiar la mai mult.
Doar adevaratii  campioni  au  puterea  de  a  se  ridica  si a  merge mai  departe. Daca  ai  cazut  ,  ridica-te si  vei  castiga!!!

cipik

Am folosit anul trecut in februarie turta Apiluk V iar din martie am pus si Apiluk P, sa nu ma duc sa pun prea des am pus cele doua turte una peste alta, spre cuib fiind cea V iar deasupra P. Am observat ca nu prea prefera P, la mine in zona este ceva polen de devreme.
Am fost multumit de evolutie, coroborat cu o strangere excesiva a familiilor pana la inflorirea pomilor, nu imi place cand vad in cuib mai multe rame decat este nevoie.
Si pe aici sunt stupari care ierneaza 6-7-8 rame dar primele rame din extremitati au 0 albine iar urmatoarele dupa ele cateva albine si cuibul ocupa 3-4 rame. Dar fiecare intretine albinele cum crede, poate si vrea.
Zambeste, maine poate fii mai rau.
http://prepelitebucuresti.sunphoto.ro/

dany 1

Mulțumesc pt răspunsuri!
In concluzie ar fi buna turta Apiluk P. O sa încerc si eu sa vad ce randament o sa dea. Daca mai este cineva care a folosit sau folosește turta Apiluk ar fi bine sa ne spuneți părerea, atât mie cat si altora care se gândesc ce turta proteica sa administreze. Sănătate multa!
Doar adevaratii  campioni  au  puterea  de  a  se  ridica  si a  merge mai  departe. Daca  ai  cazut  ,  ridica-te si  vei  castiga!!!

romikele

Citat din: dany 1 din Februarie 14, 2016, 12:22:12 AM
In concluzie ar fi buna turta Apiluk P. O sa încerc si eu sa vad ce randament o sa dea....

Ce să zic... POFTĂ BUNĂ !
Dacă în următoarele 24 de ore nu stai călare pe budă, înseamnă că e bună !  =))

dany 1

Ma refeream ca ar fi buna pt albine nu pt om. Dar daca dv faceți trimitere la buda si nu la doctor  de ex, înseamnă ca ați patit- o =))
Apropos de buda , cică .......un om s-a ,,nenorocit" nu pt ca a fost  wc-ul prea departe , a plecat el prea tarziu =))
Doar adevaratii  campioni  au  puterea  de  a  se  ridica  si a  merge mai  departe. Daca  ai  cazut  ,  ridica-te si  vei  castiga!!!

romikele

Dacă iei drumul doctorului, trebuie să fii pregătit și pentru popă!  :rotfl:

dany 1

Citat din: romikele din Februarie 14, 2016, 06:04:18 AM
Dacă iei drumul doctorului, trebuie să fii pregătit și pentru popă!  :rotfl:
Daca pleci prea târziu la doctor posibil  sa vezi  in fața ochilor un om îmbrăcat in halat negru in  loc de unul alb =))
Doar adevaratii  campioni  au  puterea  de  a  se  ridica  si a  merge mai  departe. Daca  ai  cazut  ,  ridica-te si  vei  castiga!!!

mape 48-petru manea

Citat din: dany 1 din Februarie 13, 2016, 09:18:58 PM
Daca facem o socoteala si la celelalte turte făcute in casa tot  cam la banii aia ajungi. Daca calculezi cat costa zaharul sau  cat costa un borcan de miere  sau polenul etc cred ca ajungi chiar la mai mult.
Asa este ,dar cea facuta acasa sti ce si cat bagi

dany 1

Citat din: mape 48-petru manea din Februarie 14, 2016, 09:43:19 AM
Citat din: dany 1 din Februarie 13, 2016, 09:18:58 PM
Daca facem o socoteala si la celelalte turte făcute in casa tot  cam la banii aia ajungi. Daca calculezi cat costa zaharul sau  cat costa un borcan de miere  sau polenul etc cred ca ajungi chiar la mai mult.
Asa este ,dar cea facuta acasa sti ce si cat bagi
Asa este dl Manea, din aceasta cauza am întrebat si eu daca au fost probleme după administrare.
Doar adevaratii  campioni  au  puterea  de  a  se  ridica  si a  merge mai  departe. Daca  ai  cazut  ,  ridica-te si  vei  castiga!!!

Razvan Filip

Am folosit anul trecut cea energetica,dar si cea proteica.S-a vazut o dezvoltare a familiilor de albine intr-adevar,ajuta turtele si albinele le consuma.La rapita cum am ajuns am si pus magaziile pe ele asa dezvoltate erau.Eu spun ca au ajutat. Anul acesta folosesc turtele dulcofruct.Voi revenii cu impresii.

dany 1

Doar adevaratii  campioni  au  puterea  de  a  se  ridica  si a  merge mai  departe. Daca  ai  cazut  ,  ridica-te si  vei  castiga!!!

MirceaCalin

Eu am dat turte Dulcofruct; albinele au mâncat o suprafaţă cam cât a unui telefon mobil după care s-au oprit...