TARGUL APICOL IASI EDITIA a VII a 2015

Creat de bucovineanu, Decembrie 27, 2014, 08:57:04 PM

« precedentul - următorul »

apionesti

Citat din: bucovineanu din Martie 07, 2015, 11:57:33 PM
Sambata e principala zi a targului. Dumineca mai raman firmele care mai au marfa si asta pama la amiaza.
Dintre forumisti, cine va ajunge la targ?


Eu mi.am propus sa ajung duminica. E regretabil ca se reduce ponderea targului...mai sunt si oameni care au slujbe... :sad:
Poporul roman are mai multi tradatori in interior decat dusmani in exterior...

MirceaCalin

Citat din: apionesti din Martie 08, 2015, 10:15:39 PM
...Eu mi.am propus sa ajung duminica...

În Cluj-N. la ora 16:00 nu mai erau standuri în interior; afară mai rezistau 5-6 standuri cu miere şi alte cîteva cu diverse.

apionesti

Citat din: MirceaCalin din Martie 08, 2015, 10:19:21 PM
Citat din: apionesti din Martie 08, 2015, 10:15:39 PM
...Eu mi.am propus sa ajung duminica...

În Cluj-N. la ora 16:00 nu mai erau standuri în interior; afară mai rezistau 5-6 standuri cu miere şi alte cîteva cu diverse.

E normal. Dar duminica dimineata, macar pana la 12, ar fi de asteptat ca targul sa fie in toi...
Poporul roman are mai multi tradatori in interior decat dusmani in exterior...

apivasmob

Citat din: apionesti din Martie 08, 2015, 10:31:47 PM
Citat din: MirceaCalin din Martie 08, 2015, 10:19:21 PM
Citat din: apionesti din Martie 08, 2015, 10:15:39 PM
...Eu mi.am propus sa ajung duminica...

În Cluj-N. la ora 16:00 nu mai erau standuri în interior; afară mai rezistau 5-6 standuri cu miere şi alte cîteva cu diverse.

E normal. Dar duminica dimineata, macar pana la 12, ar fi de asteptat ca targul sa fie in toi...


Nu te baza pe aceasta.
Sanatate tuturor apicultorilor

Aurel

    Din ce am prins eu in anii anteriori, tirgul de la Iasi a tinut duminica cel putin pana la orele 12.Cred ca si de aceasta data va tine exact cat va exista interes pentru cumpartori si oferte din partea vanzatori.Cand una din aceste conditii lipseste,tirgul e pe final.

katilinus

Afisul targului

katilinus

Din experienta anilor trecuti, in zilele de Duminica se sta pana pe la orele 14-15. Dar sa nu va inchipuiti ca gasiti marfa ca Sambata la prima ora

bucovineanu

Sa  spuna cineva unde ne putem intalni forumistii.

stefanescu

Depinde cand ajungeti dumneavoastra. Ne putem intalni la standul lui UVE sau a lui Rascanu. Eu vreau sa ajung pe la 8,30-9 si nu am nici un motiv sa ma grabesc.
O zi liniștită și cât mai puțini proști în preajmă (măcar să ne dorim!)

Cipi


balasbebe

Am ajuns si  prin IASI. NE VEDEM  MAINE.

stefanescu

Felicitari domnului Cican Sebi pentru organizare.
Marfa multa si variata, spatii de expunere generoase si locuri de parcare din belsug
Din pacate nu am apucat sa fac poze. Am ajuns devreme dar m-am luat cu cumparaturile si cu socializarea si cand am vrut sa fac poze am constatat o mare de oameni in fata standurilor.... Poate altcineva a facut.
O zi liniștită și cât mai puțini proști în preajmă (măcar să ne dorim!)

pharaonu75

Citat din: stefanescu din Martie 14, 2015, 05:31:10 PM
...
Din pacate nu am apucat sa fac poze. Am ajuns devreme dar m-am luat cu cumparaturile si cu socializarea ...

Are Uve o minunatie de "unguent intern" care stimuleaza socializarea! :D :hi:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

balasbebe


uve

Multumesc tuturor celor care mi-au vizitat standul.  :thanks:A fost o mare placere sa intalnesc sau sa reintalnesc forumisti Apiardeal sau clienti cu care inca nu ma intalnisem.  Am intalnit multi participanti , frati de peste Prut sau din Moldova. Tuturor le doresc multa sanatate , un an apicol reusit si ...butoaie pline !! =D>
e-mail : [email protected]
tel : 0744-595231