VREMEA, FACTOR FOARTE IMPORTANT IN APICULTURA

Creat de bucovineanu, Octombrie 24, 2014, 12:15:12 PM

« precedentul - următorul »

Eugen B

Si la mine acuma ninge pentru prima data. Nu e rau ca avem si zapada. Sa speram ca primavara va fi mai normala

apivasmob

Citat din: mape 48-petru manea din Decembrie 28, 2014, 01:25:21 PM
Azi a nins pentru prima data la mine ---de maine se anunta minus 12-13 gr

Mai are pana ajunge la genunchi.
Sanatate tuturor apicultorilor

romikele

Pentru cateva minute vremea din Europa a afectat si conexiunea cu serverul nostru, dar acum totul a reintrat in normal.

roi_ag

La mine a venit codul...........portocaliu ! A inceput sa ninga viscolit !

apivasmob

De o ora a inceput sa ninga marunt si linistit la Onesti.
Sanatate tuturor apicultorilor

pad3

si acum inca mai ninge ") sper sa pot urca dealul serei ca tb sa ajung la taiatul porcului
somnul ratiunii naste monstri

dan sebastian

Las sa ninga si sa fie si ger. Cand o da salcamul la aju ne vom incalzi la greu.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

marian sima

Am o vecina ea e cu starea vremi,aud starea vremi  fara sa vreau,cand e cald zice ca de ce nu mai ploua,cand ploua ca nu s-o mai opri din ploaie,cand nu ninge ca ce bine era daca ningea,cand ninge spune ca ne-a ajuns atata zapada.

Cand pun primavara in pamant samanta ca de ce mai pun ca e anuntate inundatii.

Zapada nu garanteaza abundenta de nectar la salcam ,noi trebuie sa ne facem datoria si sa fim pregatiti si de e una si de e alta.

Adevarul este ca speram mai ales dupa un an dificil.

dan sebastian

Iti garantez eu, ca daca zapada asta tine macar pana la jum. lui februarie ne vom bucura la salcam. Nu am treaba cu vecina-ta. Poti sa ma injuri daca nu am dreptate si nu ma supar.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

oroles

Citat din: dan sebastian din Decembrie 30, 2014, 06:44:23 AM
Iti garantez eu, ca daca zapada asta tine macar pana la jum. lui februarie ne vom bucura la salcam. Nu am treaba cu vecina-ta. Poti sa ma injuri daca nu am dreptate si nu ma supar.
Sa dea Dumnezeu sa fii pocit! Oricum se mai anunta ninsori si o iarna normala. Cei de la iRealitatea TV spuneau ca iarna se va prelungi pana la jumatatea lui martie, insa nu cred o iota.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

bucovineanu

S-a intors clima pe dos.  Astazi in Bucovina a fost cea mai ridicata temperatura di tara, +1 grad.  :smile:

Eugen B

Clima este data peste cap si nu doar la noi. Speram sa isi mai revina cat de cat.

mape 48-petru manea

Citat din: bucovineanu din Ianuarie 01, 2015, 06:25:11 PM
S-a intors clima pe dos.  Astazi in Bucovina a fost cea mai ridicata temperatura di tara, +1 grad.  :smile:

Era si normal ,doar este Sf. Vasile ---sanatate si belsug !  :happy_birthday: :birthday: : sampanie:

bucovineanu

Eu as fi foarte bucuros daca zapada pe care o avem acum sa se inmulteasca si sa tina pana la sfarsitul lui februarie. Multa sanatate si numai zile bune sa-ti aduca noul an.

paul1

Citat din: bucovineanu din Ianuarie 01, 2015, 06:25:11 PM
S-a intors clima pe dos.  Astazi in Bucovina a fost cea mai ridicata temperatura di tara, +1 grad.  :smile:
Se pare ca si azi va fi la fel ! :wink2:
LA MULTI ANI nea Vasile ! :hi: