Targ apicol Iasi 2010

Creat de dragos2006, Februarie 18, 2010, 05:19:56 PM

« precedentul - următorul »

misuap

si

valter

De-o bucata de vreme sunt mai econom(ca sa nu zic zgarcit,calculat) si zic-daca plec la mama la P Neamt, de ziua ei(05.03) hai sa:
-iau diploma de la Tulcea;
-sa-i dau incarcatorul lui Marius la Braila(crombra);
-s-o pupam pe mamtica de ziua ei;
-sa facem un gratar cu dragos 2006 la Savinesti;
-sa facem prezenta la nasi, c-o floare, o sticla de miere;
-sa trecem pe la targul de la Iesi;
-sa luam galetile de la APISROM la rascani.
.............................
De departe cel mai frumos, aglomerat si surprinsator targ apicol la care am participat pana acum.Si de ce.
Ma intanlesc cu prieteni pe care-i indragesc si regasesc cu mare bucurie.
Ma aprovizionez de la sursa cu preturi mici.
Extaziez la socializare.
Cunosc vechi prieteni cu care nu am stat fata in fata niciodata, desi mi-o doream de mult, genutu, apislav, bunka, catalingiurgita, apivam, bucovineanu...
Ma, cum zice janese, e tare doctoru'...da nu dragos, ci CiocanSebi...sa traiesti si sa mai faci asemenea manifestari( da fix in perioada asta 01-08.03, ca-i ziua mamicii mele) ca prinde de minune.
Mama, mama, aglomeratie ca la mol in bucutesti...
sanatate.
Iertarea este o virtute crestina.    Alexandre Dumas.

D006

Valtere, unde ai fost ca nu ne-am intalnit.........ramane la urmatorul targ sa iti strang mana si sa ne cunoastem.
Pe Bucovineanu l-am bifat,....am strans o mana calda si se pare o inima tanara. :hi:

bucovineanu

Florine, iti multumesc pentru cuvintele frumoase pe care mi le-ai adresat.  Imi pare rau ca nu a fost timpul mai lung pentru a putea sta de vorba cu toti forumistii care au fost la targ, mai pe indelete in tihna.

D006

Citat din: bucovineanuFlorine, iti multumesc pentru cuvintele frumoase pe care mi le-ai adresat.  Imi pare rau ca nu a fost timpul mai lung pentru a putea sta de vorba cu toti forumistii care au fost la targ, mai pe indelete in tihna.
asa este, timpul asta.........
as fi vrut sa il salut si pe FC Vaslui, dar nu l-am recunoscut printre participanti, e drept ca am ajuns si tarziu , pe la 12, asta e....alta data.

D006

Poate am trecut unul pe langa celalalt. Poate cu alta ocazie Florine. Am 3 poze facute de amicul Lulache.
http://mimiana.sunphoto.ro/iarna_2009-2010/11709912

D006

Felicitari iesenilor pentru organizare.

D006

Citat din: fc_vasluiPoate am trecut unul pe langa celalalt. Poate cu alta ocazie Florine. Am 3 poze facute de amicul Lulache.
http://mimiana.sunphoto.ro/iarna_2009-2010/11709912
Da, asa este am trecut unul pe langa celalant, va retin figura.
Nu e o pb, daca la intalnirea de la Vaslui o sa pot veni atunci am sa va salut atunci.