Care considerați ca sunt cei mai buni faguri artificiali?

Creat de standdupp, Februarie 01, 2015, 02:48:03 PM

« precedentul - următorul »

standdupp

Deci pana acum ramanem in top cu Apisrom si Etta.

Evident ca si alte pareri sunt bine venite :)
Un apicultor incepator

PricopArthur

Am folosit cu rezultate bune faguri atat de la Etta, Boca, Bostinarul tata si fiul, si ACA. Mai greu au fost luati in crestere fagurii de plastic canadieni. Pe un cules bun, si o diafragma e buna ca suport pentru un fagure. Pe lipsa de cules, nici un fagure artificial nu face doua parale.
Nu pot vota pentru un tip de faguri sau altul.
Miere multă şi inimă curată!

roi_ag

Am informatii precum Combinatul Apicol vinde faguri produsi de ETTA !

pharaonu75

Asta ar fi culmea... daca e adevarat, inseamna ca cineva de la combinat cam submineaza activitatea institutiei... bineinteles, pe baza unui interes... :rusine:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

oroles

Pai voi nu ati vazut cand am spus ca la Apicola de la mine gasesti numai ETTA si astia sunt subordonati ICDA.  =)) :rotfl:
Ce informatii va mai trebuie?!
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

pharaonu75

Apicola este un SRL, vinde marfa de la mai multi producatori. Un bun exemplu este oferta de turte/siropuri de la Apicola.
La fel si cu fagurii!

Dar combinatul apicol, care este si producator de faguri, s-ar sabota singur daca ar distribui fagurii concurentei.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

Presa de la combinat nu are cum sa faca fata la toata cererea . Niste ani au mers pe politica paguboara sa vanda faguri doar  de la ei si au pierdut enorm . Acum s-au desteptat si vand marfa de la mai multi producatori , aici nu ma refer doar la faguri.

pharaonu75

Da Dragos, dar este vorba de Apicola... Combinatul nu are cum sa vanda si marfa altuia...
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

ionel07196555

Citi mai merg cu ceara la aca , o predai azi si vezi faguri peste 2 luni .
Sau ai avut parafina si nu a ramas decit jumate ,,,,,,politica ,or ce cu bani putini profituri mari . ,, Clienti inca mai sint ''

standdupp

Citat din: dragos2006 din Februarie 02, 2015, 10:42:13 PM
Presa de la combinat nu are cum sa faca fata la toata cererea . Niste ani au mers pe politica paguboara sa vanda faguri doar  de la ei si au pierdut enorm . Acum s-au desteptat si vand marfa de la mai multi producatori , aici nu ma refer doar la faguri.

Multumesc Dragos.
Parerea dvs. despre fagurii ETTA care e ?
Un apicultor incepator

standdupp

Despre fagurii de la ACA ce spuneti? Sunt asa de naturali precum sustin ?
Un apicultor incepator

cristi75

Citat din: pharaonu75 din Februarie 02, 2015, 11:07:43 PM
Da Dragos, dar este vorba de Apicola... Combinatul nu are cum sa vanda si marfa altuia...
nu vinde combinatul, vind magazinele apicola din judete, pe vremea cand cumparam de la ei mai mereu primeam etta

Florin_Dan

De doi ani folosesc faguri de la Logistic Star si sunt multumit de calitate.

pharaonu75

Citat din: cristi75 din Februarie 06, 2015, 12:10:38 AM
Citat din: pharaonu75 din Februarie 02, 2015, 11:07:43 PM
Da Dragos, dar este vorba de Apicola... Combinatul nu are cum sa vanda si marfa altuia...
nu vinde combinatul, vind magazinele apicola din judete, pe vremea cand cumparam de la ei mai mereu primeam etta

Cristi, afirmatia era despre Combinatul Apicol, asa ca eu la combinat ma refeream!
Citat din: roi_ag din Februarie 02, 2015, 10:23:21 PM
Am informatii precum Combinatul Apicol vinde faguri produsi de ETTA !
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Jam.Al

Buna sera!
Ce parere aveti despre fagurii produsi de ETTA SRL?
Doresc sa fac o comanda la ei si sa-i primesc prin curier. Daca dintre dvs. ati mai achizitionat de la ei prin curier m-ar interesa in ce stare i-ati primit, daca n-au fost probleme la transport. Si ce parere aveti referitor la calitate.
Va multumesc!