Cati ani traieste un stup cu albine

Creat de Laie, Decembrie 09, 2013, 10:44:52 AM

« precedentul - următorul »

petru.atudorei

a fost banat cica.. a scris pe chat:D

cristian bh

o disparut ca magaru-n ceata =)) =))
l-or fi secretizat si p-asta si n-om sti cine o fost decat pasta 100 de ani.
asta daca nu evadeaza .

feerary


dan sebastian

Sa-i dea drumu sa posteze doar aici. Il urmarim ca divertisment si nu ne atacam, ca atare.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

PARINTELE

Citat din: istodorescu vasile din Ianuarie 29, 2014, 10:00:51 PM
se pare ca v-a venit dor de o laie . poate ca aude ca l-ati cautat si apare. of ce m-am amuzat la postarile lui!!!

fereasca Bunul Dumnezeu
atentie la ce va doriti

roi_ag

Citat din: istodorescu vasile din Ianuarie 29, 2014, 10:00:51 PM
se pare ca v-a venit dor de o laie . poate ca aude ca l-ati cautat si apare. of ce m-am amuzat la postarile lui!!!
Tare l-ai luat in serios si te-ai amarat la aparitie ,inainte de a te amuza  :nod:

mmacreanu

Citat din: Laie din Decembrie 09, 2013, 10:44:52 AM
Buna ziua.
Am si ieu o intrebare pentru voi. Cati ani traieste un stup cu albine ?
Intreb pentru ca domnul de la care a cumparat stupi sefu meu a spus ca 5 sunt stupi tineri si 3 batrani.
Stiti sa spuneti la cati ani incep sa se inmulteasca si de cate ori se inmultesc ?
Ieczista si stupi sterpi care nu se imnultesc ?

Un stup de albine traieste multi ani daca stii sa-l ingrijesti :))
Omul a pus bine intrebarea, nu il intereseaza viata unui individ ...
Sunt si stupi sterpi, cand matca ramane stearpa :D, moare, si trec albinele la ouat :D
Când ești mort, nu știi ca ești mort. E greu doar pentru ceilalți. La fel și când ești prost.

cornelioandanciu

#172
Citat din: Laie din Decembrie 09, 2013, 10:44:52 AM
Buna ziua.
Am si ieu o intrebare pentru voi. Cati ani traieste un stup cu albine ?
Intreb pentru ca domnul de la care a cumparat stupi sefu meu a spus ca 5 sunt stupi tineri si 3 batrani.
Stiti sa spuneti la cati ani incep sa se inmulteasca si de cate ori se inmultesc ?
Ieczista si stupi sterpi care nu se imnultesc ?
Aceasta problema nu a fost inca pe deplin studiata.Unii cercetatori au unele pareri, altii au alte pareri.De ai dracu ce sint! Asa ca problema este studiata in continuare,fiind prematur sa se raspunda la problema asta, am auzit ca s-au lansat teme de doctorat in aceasta problema.Si ca sa fie treaba ok, pentru ca sa se stie varsta stupilor, dupa cretinatatea cu crotalierea acestia vor trebui dusi personal la Politie pentru ca sa li se faca buletin.In privinta faptului daca sint sterpi sau nu, fapt care si acesta va trebui trecut in buletin intr-o casuta unde se trece sexul, vor fi dusi la medicul ginecoloc care se ocupa cu p.. problemele din zona am vrut sa zic! :D Deci se poate daca se vrea! Multe salutari, Laie! Boss, please, adu-l inapoi pe Laie! : sampanie:
Va salut.

Bătrânul

Aceasta intrebare este ori ACADEMICA ori TIMPITA !!!! In fiecare dintre cazuri ma abtin . :rotfl: :rotfl: :rotfl: :wink2:

ionel07196555

O.  LAE
astafoae era in vacanta in tara si se distra si el
Baiat destept sau prieteni de linga el

dan sebastian

Daca sti atat de multe, da ceva detalii. Din cate stiu nu s-a pus stop joc la cine e O Laie? Toti presupun ca e un hatru care posteaza sub pseudonim. Parerea mea e ca era unu original, nu vreun moderator plictisit. Daca a fost banat cerem gratierea lui. Cine e de partea mea sa subscrie. Am inteles ca si pe celalalt forum dupa ce iti ispasesti pedeapsa ti se da din nou drumul sa postezi. Cred ca o luna a fost destul.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

Aurelian A.

Lasa-l Dane in plata Domnului sa ramana unde este si sa nu mai vina pe acest forum degraba; oricine mai glumeste dapai el o dadea la prosteala rau de tot.Iti dai seama cand cineva glumeste,e prost sau face pe prostu'...la el era valabila varianta 3 :qp:
"Nu sunt destept,dar cand privesc in jur prind curaj." Ion Creanga