Am montat magazia

Creat de Ilisei Catalin, Mai 03, 2015, 08:37:31 PM

« precedentul - următorul »

Ilisei Catalin

Buna ziua ,tin sa precizez ca detin doi stupi verticali pe 10 rame si azi am montat magazia.Inainte de a monta magazia,am verificat cuibul din care 8 rame le-am cu puiet in diferite stadii.Din cuib mi-am ridicat cate o rama care era plina cu miere in magazie si in locul ei am bagat cate un fagure la crescut,dar acesta fiind prima rama din cuib.
In magazie in afara de rama cu miere care am ridicato din cuib am mai introdus inca o rama crescuta goala si cate un fagure la crescut intre ele,dupa care am pus diafragma.Pe cuib am pus ziare si am lasat spatiu liber de trei rame intre cuib si magazie.
As dori sa aflu si parerea dumneavoastra despre ceea ce v-am povesti mai sus.Multumesc si va doresc o seara placuta.

dorindafi

pina ce cuibul nu va fi plin magazia deasupra sta degeaba , adica nu dincontra raceste cuibul
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

Ilisei Catalin

nu inteleg la ce vrei sa zici referitor la cuibul plin?toate ramele imi sunt acoperita cu albina in cuib.Am gresit ca am pus magazia?

dorindafi

Cand toate ramele-n cuib vor fi construite si ocupate cu ce considera ele de cuviintza, atunci vor lua ramele din cat in lucru si vor desfasura alte activitatzi.
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

Ilisei Catalin